Google Workspace pod ochranou Sophos MDR a Sophos XDR

23. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Organizace s distribuovanými pracovními silami se stále více spoléhají na cloudové platformy pro spolupráci, e-mailovou komunikaci, sdílení souborů a zvyšování produktivity, jako jsou Microsoft 365 a Google Workspace. Chránit se proti pokročilým útokům na tyto kriticky důležité nástroje nyní pomáhá nová integrace Google Workspace s bezpečnostními službami společnosti Sophos.

Prostředí Google Workspace (dříve známé jako G Suite) sice obsahuje některé integrované bezpečnostní kontrolní prvky, ale samotné vyšetřování bezpečnostních incidentů, jejich potvrzení a reakce na identifikované hrozby mohou být pro bezpečnostní týmy s nedostatečnými zdroji náročné. Aby se týmy zodpovědné za bezpečný provoz podnikového IT mohly bránit proti aktivním útočníkům, potřebují detailní přehled o celém prostředí IT. 

Řešení Sophos Extended Detection and Response (XDR) a služba Sophos Managed Detection and Response (MDR) využívají princip vzájemně propojených technologií, které korelují data z širokého ekosystému bezpečnostních produktů a technologií a mohou tak poskytnout bezpečnostním týmům úplný přehled o aplikacích, nástrojích a bezpečnostních komponentách. Sophos nyní uvedl na trh novou integraci, která tento ekosystém dále rozšiřuje o sběr bezpečnostních dat a telemetrie ze sady produktů Google Workspace, což uživatelům řešení Sophos XDR a analytikům služby Sophos MDR poskytuje ještě lepší přehled a bezpečnostní zpravodajství při odhalování a zastavování kybernetických hrozeb.

Služba Sophos MDR nyní poskytuje nepřetržitý bezpečnostní monitoring, filtruje nadbytečná upozornění a vyšetřuje hrozby v prostředí Google Workspace, jako je neoprávněný přístup k účtu Google nebo závadná aktivita na Gmailu. Organizace, které využívají řešení Sophos XDR pro vyšetřování hrozeb a reakci na ně vlastními silami, mohou nyní integrovat telemetrii Google Workspace pro identifikaci potenciálně škodlivých aktivit, včetně podezřelých přihlášení, aktivit spojených s pozastavenými uživatelskými účty a neobvyklých změn v nastaveních správce v kombinaci s detekcemi hrozeb z jiných zdrojů v jednom sjednoceném zobrazení.

Pro zákazníky Sophos MDR a Sophos XDR zdarma

Společnost Sophos zařazuje do předplatného Sophos MDR a Sophos XDR řadu ihned spustitelných integrací s technologiemi Sophos i třetích stran. Integrace s nástroji pro spolupráci a zvyšování produktivity, včetně Microsoft 365 a nyní i Google Workspace, jsou k dispozici všem novým i stávajícím zákazníkům Sophos MDR a Sophos XDR bez dalších poplatků.

„Organizace, které se chtějí dozvědět více o tom, jak jim mohou řešení Sophos MDR a Sophos XDR pomoci lépe se bránit proti aktivním útočníkům, včetně útoků zaměřených na jejich nástroje pro spolupráci, e-mailovou komunikaci, sdílení souborů a zvyšování produktivity, se mohou obrátit na bezpečnostní poradce společnosti Sophos nebo jejího na lokálního partnera. Stávající zákazníci s řešením Sophos MDR nebo Sophos XDR si mohou aktivovat integraci Google Workspace ve své konzoli Sophos Central,“ doporučil Paul Murray, ředitel produktového marketingu se zaměřením na zabezpečení koncových bodů a bezpečnostní operace ve společnosti Sophos.

Podobné články

Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více

Přes 70 % společností se zatím nepřipravuje na nový zákon o kybernetické bezpečnosti

12. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: KPMG, NIS2Ready)
Většina respondentů zatím není na přísnější požadavky kybernetické bezpečnosti připravena a s potřebnými kroky nezačala. Privátní sektor je na tom o něco lépe než veřejný. Čtěte více

Svou ochranu zlepšilo kvůli možnosti získat kybernetické pojištění 76 % firem

11. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Podle studie společnosti Sophos 97 % organizací s kybernetickým pojištěním investovalo do zlepšení své ochrany s cílem pojištění získat, přičemž 76 % z nich to umožnilo se pro pojištění vůbec kvalifikovat, 67 % získat lepší cenu a 30 % zajistit lepší pojistné podmínky. Čtěte více

Ransomware v sektoru maloobchodu v roce 2024

4. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Nejnovější studie společnosti Sophos o zkušenostech maloobchodních organizací s ransomwarem popisuje celý proces útoku, od míry napadení a jeho příčiny až po dopady na provoz a obchodní výsledky. Letos studie zahrnuje i nové oblasti zkoumání, včetně požadavků na výkupné oproti skutečným platbám výkupného nebo jak často maloobchodní organizace získávají při nápravě útoků podporu od vyšetřovatelů. Čtěte více