Gatema se mění na holding

17. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gatema)
Společnost Gatema změní od 1. května svoji strukturu. Nově se stane holdingem. Od přechodu na novou strukturu si slibuje další ekonomický růst a naplňování ještě ambicióznějších výzev v jednotlivých částech svého podnikání.

 „Dosavadní forma společnosti už začínala být pro naše potřeby malá. Chceme být připraveni na další kroky, které půjdou evolučně i revolučně – a zároveň také lépe chránit náš majetek, motivovat klíčové manažery a oddělit trochu nesourodé obory podnikání. Máme ambice a potřebujeme pro ně vytvořit vhodné podmínky,“ řekl Stanislav Sýkora, předseda představenstva. Gatema a.s. zanikne k 30. dubnu 2020. Veškerá aktiva a pasiva přejdou na nové firmy.

Zaměstnanci plynule přejdou na příslušnou dceřinou firmu za stejných podmínek jako dosud. Nezmění se ani majitelé Gatemy, ani zaměření jednotlivých divizí (či nově firem) nebo jejich vnitřní členění. Měnit se nebudou ani hodnoty, na nichž je Gatema dlouhodobě postavena, ať už jde o kvalitu, rychlost, invenci, čestnost, osobní přístup nebo týmovou práci. 

Změna divizí i nové akvizice

Ze současných divizí se stanou samostatné společnosti. Dosavadní divize plošných spojů bude nově Gatema PCB a.s., divize informačních systémů se změní v Gatema IT a.s. Brněnská Divize Apollon, jenž se zabývá vývojem audiovizuálních systémů pro zdravotnictví, se změní na Gatema Medical s.r.o. Součástí nové struktury bude také společnost Gatema Real s.r.o., která bude mít na starosti provoz – kanceláře, auta, stroje či energie. Vlastní entitou zůstává spolek Gatemáček provozující firemní školku. Gatema navíc bude podílníkem ve společnosti Zebra PCB se sídlem v brněnských Medlánkách.

Do holdingu budou ale patřit také německá společnost Kubatronik-Leiterplatten GmbH, jejíž akvizicí Gatema překvapila v lednu. Kubatronik totiž po dlouhá léta platí za specialistu na high-tech výrobu desek plošných spojů. Společnost, která byla založena v roce 1980, dnes díky tomu 75 % své produkce směřuje do segmentu letectví, vojenství, lékařské techniky či telekomunikací. Mezi klienty v jejím portfoliu patří například Siemens, Rohde & Schwarz, Fraunhofer, Fujitsu nebo Leica. Ve společnosti se 42 zaměstnanci a ročním obratem okolo 100 milionů korun získala Gatema devadesátiprocentní podíl.

O měsíc později Gatema oznámila vznik společnosti HELIOS Partner, kterou založila s firmami ALDOR a INFO NOVA. Jejím hlavním cílem je získat ještě vyšší tržní podíl s ERP řešením HELIOS Green v segmentu enterprise. Sama Gatema je přitom v posledních letech jedním z největších partnerů Asseco Solutions (jež stojí za ERP řešeními HELIOS) na českém trhu.

Naše mise zůstává stále stejná: dělat dobré věci skvěle. A naplňovat tak firemní heslo Know wow, které znamená, že ke špičkovým znalostem přidáváme i velmi nadstandardní přístup k našim zákazníkům,“ poznamenal Stanislav Sýkora.

Podobné články

Dell Technologies spouští Cloud Service Provider program i s českým partnerem

3. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies v České republice spustila program Cloud Service Provider. Program je určený všem společnostem, které nabízí hostingové služby a zároveň využívají infrastrukturu Dell. Globálně jsou součástí programu hráči jako Rackspace či Aruba, zapojil se však již i první český partner. Čtěte více

Antibakteriální ochranná fólie Screenshield chrání telefony a další zařízení

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Skinzone+)
Antibakteriální fólie Screenshield od firmy Skinzone disponuje technologií, která zabraňuje množení až 99,99 % běžně se vyskytujících bakterií (E. Coli, Salmonela, Listeria, atd.), a to po celou dobu životnosti aplikované fólie. Kromě telefonů je produkt vhodný i pro tablety, hodinky, notebooky i jiná zařízení. Dalšími benefity jsou odolnost proti škrábancům a snadná instalace. Čtěte více

ATC megaakce roku 2020 začíná

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers spouští k dnešnímu dni letní megaakci „Soudky“ – mezi své resellery rozdá tisíce 5l soudků prémiového piva Svijany, a to za nákupy notebooků. Čtěte více

Zaměstnanci mají zájem rozvíjet své AI dovednosti, chtějí smysluplnější práci i vyšší odměnu

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Smysluplnější práce, vyšší odměny, ale i vyšší hodnota na trhu práce. To jsou nejsilnější motivátory zaměstnanců v Česku v souvislosti s dovednostmi na využívání technologií umělé inteligence (AI). Vyplývá to z nového mezinárodní průzkumu Microsoftu „AI a dovednosti“. Čtěte více