FusionSphere 3.1 optimalizuje podnikové IT

4. 7. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Nová verze virtualizačního nástroje Huawei FusionSphere pomůže podnikům, poskytovatelům služeb a provozovatelům infrastruktury s konsolidací datových center. Nabízí vyšší výkon, lepší zabezpečení i konsolidaci a jednotnou správu.

Huawei FusionSphere je cloudová platforma, která umožňuje konsolidovat fyzická i virtuální prostředí, a optimalizovat tak poskytování služeb. Může být použit k vytvoření soukromých, veřejných i hybridních cloudů a zajišťuje maximalizaci přínosu stávajících investic do IT infrastruktury.

Huawei FusionSphere 3.1 podporuje různé scénáře nasazení. Systém podporuje opakované využití zdrojů a automatizuje správu cloudového prostředí. Nabízí konsolidaci služeb a centralizované řízení zdrojů. Zdroje v datovém centru dynamicky přiděluje podle požadavků na zajištění výkonu, spolehlivosti, dostupnosti, bezpečnosti a dalšího přizpůsobování služeb.

Systém FusionSphere vyžívá hierarchickou architekturu a jeho hlavními součástmi jsou FusionCompute a FusionManager. Komponenta FusionCompute je hypervizor, který virtualizuje vlastní hardwarové prostředky a implementuje sdílení zdrojů. Umožňuje převést zdroje fyzických serverů (například procesory a paměť) na virtualizovanou vrstvu a ty pak centrálně řídit, plánovat a přidělovat. FusionCompute podporuje provoz více izolovaných virtuálních strojů na jediném fyzickém serveru, což znamená další optimalizaci využití zdrojů a podporuje požadavky specifických scénářů provozu (pružné dynamické přidělování zdrojů, horké zálohy, živá migrace virtuálních strojů i jejich vysoká dostupnost). Novinkou je funkce Virtual Extensible LAN vylepšující virtualizaci na úrovni sítě. Inovováno bylo mapování úložných systémů SAN. Součástí hypervizoru FusionCompute je monitoring nebo správa logů i jednotné řízení zabezpečení a virtuální firewall.

Komponenta FusionManager představuje softwarové řešení pro správu cloudu, které umožňuje řízení na úrovni fyzických i virtuálních zdrojů i jednotlivých služeb – spravovat lze takto hardware, hypervisory i aplikace, a to bez ohledu na to, zda jde o produkty společnosti Huawei nebo jiných výrobců. FusionManager automaticky detekuje zdroje (racky, subracky, servery, blade servery, úložné systémy, přepínače) včetně jejich topologie v síti. Podporuje funkce, jako je monitoring, tvorba reportů, sledování výkonu, korelování událostí a správa životního cyklu na úrovni fyzických i virtuálních zdrojů. K další funkcionalitě patří katalog služeb, automatizace služeb a řízení oprávnění (podporováno je řízení přístupu založené na uživatelských rolích i Active directory). Podporována je spolupráce s dalšími systémy (Huawei Open API, Cloud Storage API, OpenStack). Veškerou správu lze provádět z prostředí klienta systému FusionManager.

Platforma FusionSphere rovněž obsahuje komponenty UltraVR pro obnovu po havárii (disaster recovery) a HyperDP sloužící k zálohování dat. V případě selhání virtuálních strojů produkčního prostředí mohou administrátoři zajistit převzetí služeb záložním systémem, a zajistit tak jejich pokračující dostupnost.

Štítky: 

Podobné články

Zdražení Vmwaru podle ČMIS otřásá trhem, pro některé může být likvidační

19. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČMIS)
Dodavatel řešení pro virtualizaci serverů VMware zahájil přechod na předplatné a stanovil nové ceny. Pro firmy, které VMware využívají, to znamená to průměrné zdražení až o 300 %. Čtěte více

Nové tenké klienty od HP nabídnou vyšší výkon a silné zabezpečení

31. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila zařízení typu tenký klient HP Elite t755 a HP tz655 vhodné i pro zpracování kritických úloh. HP Elite t755 poskytuje o 77 % vyšší výkon procesoru, počítače HP tz655 jsou pak díky technologii Zero Trust ideální pro uživatele pracující s citlivými daty. HP tak nabízí spolehlivá a cenově dostupná řešení, jež zajišťují maximální ochranu dat i potřebný výkon pro práci v rychle se vyvíjejícím digitálním světě. Čtěte více

VMware ruší nabídku veškerých produktů pro virtualizaci a přechází na předplatné. Změna se týká 90 % trhu

18. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČMIS)
Společnost VMware, která nabízí populární řešení pro virtualizaci serverů, ruší současné licenční podmínky, přechází na subscription model a ke konci dubna 2024 vypoví všechny stávající smlouvy se svými partnery. Řešení VMwaru využívá pro virtualizaci podle odhadů 90 % poskytovatelů na trhu. Čtěte více

GAPP System získal již pátou VMware Master Services Competency certifikaci

28. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: GAPP System)
Společnost GAPP System získala jako první v České republice certifikaci VMware Master Services Competency (MSC) pro oblast VMware Cloud Foundation (VCF). Stala se tak také prvním českým VMware partnerem, který je nositelem pěti MSC certifikací. Čtěte více