Fujitsu předvedlo notebooky s ochranou Palm Secure

26. 2. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Hned čtveřicí novinek v portfoliu notebooků se pochlubilo Fujitsu. Modely Lifebook S935, T725, T945 a U745 cílí na náročné uživatele z firemního segmentu. Kromě bohaté výbavy a podnikových technologií některé z nich nabídnou i zabezpečení prostřednictvím snímače krevního řečiště PalmSecure.
Robert Beneš, pre-sales consultant ve Fujitsu

Fujitsu Lifebook S935 je kompaktní notebook s 13“ IGZO displejem o rozlišení 2 560 x 1 440 bodů a hmotnosti 1,3 kg. Výdrž na jedno může dosáhnout až 24 hodin při použití doplňkových baterií osazených v modulární šachtě (lze osadit například i optickou mechaniku nebo druhý pevný disk). Volitelně je k dispozici i další výbava včetně 4G (LTE) datového adaptéru, čtečky čipových karet SmartCard, šifrovaného disku, služby ATP či modulu TPM. Volitelně může být notebook osazen také snímačem dlaňových cév (PalmSecure či PalmVein) a čtečkou otisků prstů.

Fujitsu Lifebook T725 je zařízení 2 v 1 spojující funkčnost notebooku a tabletu. Jde o 12,5“ palcový přístroj vhodný pro nasazení v podnicích, finančních institucích i vládních úřadech. Osazený displej je typu IPS, je vybavený antireflexní vrstvou a lze jej ovládat prstem i dotykovým perem. Zařízení sdílí replikátor portů i příslušenství do modulární šachty s řadou Lifebook E7. Součástí výbavy dále může být i 4G (LTE) modem, TPM čip, snímač otisků prstů nebo čtečka karet Smart Card.

Fujitsu Lifebook T935 ultrabook 2 v 1 v provedení z hliníku a hořčíkové slitiny, který nabídne 13,3“ IGZO displej s rozlišením 2 560 x 1 440 bodů.  Z další výbavy zaujme například podsvícená klávesnice, výsuvný LAN konektor, 4G (LTE) modem či volitelný replikátor portů.

Fujitsu Lifebook U745 je 14“ ultrabook s hmotností 1,55 kg, který díky svým rozměrům poskytuje vhodný kompromis při práci v kanceláři i na cestách. Výbava čítá například podsvícenou klávesnici, volitelný 4G (LTE) modem, výsuvný LAN konektor či rozhraní VGA, Display Port či replikátor portů. O zabezpečení dat se může kromě čtečky čipových karet, TPM modulu či šifrování pevného disku může postarat například i snímač krevního řečiště PalmSecure.

Snímač PalmSecure

Technologie PalmSecure je biometrickou metodou identifikace, která využívá obraz cévního řečiště v lidské dlani. Jde o bezkontaktní řešení, které k zachycení obrazu dlaňových cév využívá infračervené paprsky. Obraz krevního řečiště je přitom u každého člověka jedinečný, díky čemuž tato technologie poskytuje přesnou identifikaci i vysokou úroveň zabezpečení.

Metodu lze nasadit v celé řadě oblastí včetně bezpečnostních, finančních a bankovních služeb, zdravotnictví, komerčních společností i vzdělávacích zařízení. PalmSecure lze využít k povolení vstupu do zabezpečených prostor, přihlášení do počítačů nebo serverových systémů, přístupu k prodejním místům, bankomatům nebo kioskům, ověřování identifikace a dalším činnostem v závislosti na odvětví.

Štítky: 
Fotogalerie: 
Samy A. Khaleg, product manager client computing devices ve Fujitsu

Podobné články

Apple vylepšil (a zlevnil) iPAD Pro a MacBook Air

19. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple, tentokrát kvůli nepříznivým okolnostem bez větší slávy, vypustil do světa inovované varianty dvou svých produktů. U tabletů iPAD Pro se zákazníci mohou těšit třeba na výkonnější čipset, lepší displej, dvojici fotoaparátů, LiDAR nebo klávesnicový kryt s trackpadem. MacBooky Air zaujmou hlavně vyšším výkonem a lepší klávesnicí. Čtěte více

Lenovo: notebooky ThinkPad T495/T495s

8. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Nové manažerské notebooky Lenovo přinášejí léty prověřenou konstrukci. Díky kompaktnímu provedení, nízké hmotnosti a 14" obrazovce jsou vhodným společníkem pro práci na cestách. Nejnovější komponenty od AMD přinášejí kromě vysokého výpočetního i grafického výkonu také podporu korporátních funkcí včetně možnosti pokročilé vzdálené správy. Čtěte více

Dynabook: notebook Satellite Pro L50-G

7. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Společnost Dynabook představila nový model notebooku Satellite Pro L50-G s grafickou kartou NVIDIA GeForce MX250. Vestavěná GPU umožní uživatelům využít vyšší výkon aplikací doma, v kanceláři i na cestách. Grafická karta se 2 GB paměti GDDR5 zajišťuje plynulejší videokonference, přehrávání médií nebo úpravu fotografií a vizuálů. Čtěte více

Vylepšené portfolio ThinkPadů přináší větší výběr konfigurací

3. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila novinky v portfoliu produktů řady Thinkpad. Široká nabídka nových modelů z řady T, X a L přináší spojení kvalitního zpracování, designu a moderních IT řešení s chytrými funkcemi. Počítače pohánějí procesory 10. generace Intel Core vPro nebo nová generace procesorů AMD Ryzen 4000 Pro Mobile. Čtěte více