Fujitsu představilo server Primergy RX2450 M1 s procesory AMD Epyc

19. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu v těchto dnech začíná prodávat server Primergy RX2450 M1 postavený na procesoru AMD EPYC. Systém s výškou 2U pro montáž do racku obsahuje dvě patice CPU, umožňuje flexibilní konfiguraci a poskytuje výkon pro širokou škálu aplikací při nižší spotřebě energie a menších nárocích na prostor datového centra.

Primergy RX2450 M1 s procesorem AMD EPYC řady 7002 je prvním serverem v aktuálním portfoliu rackových serverů Primergy, který používá procesor AMD EPYC. Jako systém s nízkou latencí je ideální pro aplikace vyžadující vysoký výpočetní výkon.

Primergy je spolehlivým stavebním prvkem nejrůznějších IT řešení. Díky svým parametrům se dobře hodí pro náročné aplikace a pracovní zátěž, jako jsou virtualizovaná prostředí, výpočetní clustery (HPC), softwarově definovaná úložiště dat (SDS), virtualizace desktopů (VDI) a hyperkonvergované infrastruktury (HCI).

Mimořádná schopnost zvládat obtížné úlohy virtualizace dělá z Primergy RX2450 M1 ideální volbu pro poskytovatele služeb (xSP), kteří hledají co nejlepší poměr ceny a výkonu jako základ pro uspokojování potřeb zákazníků za velmi výhodných podmínek. Model Primergy založený na procesoru AMD EPYC vynikne také ve virtualizovaných prostředích VMwaru, jako je vSphere, a v dalších aplikacích, které jsou licencovány podle počtu patic CPU.

Jeho předností je i to, že poskytuje stejný výkon při až poloviční spotřebě energie oproti jiným systémům, což snižuje celkové náklady na vlastnictví.

Primergy RX2450 M1 má v konfiguraci se dvěma CPU až 128 jader, 32 slotů DIMM a podporuje až 24 SAS/SATA/PCIe diskových jednotek.

Ceny a dostupnost

Nový server Fujitsu Primergy RX2450 M1 je k dostání na objednávku od dubna 2021. Cena závisí na zemi a specifikaci systému.

Štítky: 

Podobné články

Česko i svět čeká boom datových center pro internet věcí

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Trh s datovými centry zažívá díky rychlému rozvoji informačních technologií prudký růst. Týká se to i tzv. edge datových center, která jsou díky svému umístění v blízkosti koncových uživatelů vhodná například pro systémy v internetu věcí. Z globálního pohledu by se měl trh s těmito datacentry podle poradenské společnosti PwC do roku 2024 téměř ztrojnásobit. Čtěte více

Nvidia představila vlastní serverové procesory

15. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Grace, jak Nvidia svůj nový procesor nazývá, je založen na ARMu. Ve vybraných operacích, jako jsou výpočty pro umělou inteligenci a obecně high performance computing (HPC), na které se specializuje, slibuje oproti dnes běžně používaným řešením až 10× vyšší výkon. Čtěte více

Cisco bude poskytovat svá řešení formou služby

15. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila svoji novou strategii Cisco Plus, která zákazníkům přinese flexibilní modely pořizování a spotřeby ve formě služby u řešení pro konektivitu, zabezpečení a automatizaci, aby tak podpořila digitální agilitu v cloudově orientovaném světě. Čtěte více
Martin Joniak

SWS: Partnerům ulehčíme práci

15. 4. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Ondřej Pisklák, VAD manager, pre/post sale specialista Dell enterprise, společně s technickým konzultantem Dell enterprise Martinem Joniakem nám odpověděli na otázky, jak funguje VAD divize Dell enterprise společnosti SWS. Co všechno partnerům spolupráce s VAD divizí přináší a koho v případě zájmu kontaktovat, to se dozvíte v následujícím rozhovoru. Čtěte více