Fortinet kupuje dodavatele řešení pro monitoring a diagnostiku sítí Panopta

20. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet převzala společnost Panopta. Ta je dodavatelem platformy, která je poskytována formou služby a která zajišťuje ucelený přehled a automatizovanou správu podnikové sítě – včetně serverů, síťových prvků, kontejnerů, aplikací, databází, virtuálních zařízení a cloudové infrastruktury.

„Vzhledem ke komplexnímu a rozptýlenému charakteru mnoha IT prostředí podniky potřebují vysoce výkonné a bezpečné sítě, aby dokázaly úspěšně realizovat své digitální obchodní iniciativy. Konvergence bezpečnosti a sítí v podobě tzv. bezpečnostně orientovaného přístupu k síti umožňuje zajistit konektivitu a výkon nezbytný k ochraně dnešního digitálního podniku. Akvizicí společnosti Panopta doplní Fortinet svoji nabídku špičkových bezpečnostních řešení o platformu SaaS, která poskytne ještě lepší přehled o síti a schopnost pružně a rychle řešit problémy v hybridních prostředích, včetně edge a cloudových sítí, a dosáhnout tak ještě vyšší úrovně bezpečnosti a obchodní efektivity,“ uvedl Ken Xie, zakladatel, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fortinet.

Zákazníci urychlují digitální inovace a pro úspěch aplikací je určující výsledná uživatelská zkušenost. Zcela zásadní je z tohoto hlediska zajistit nepřetržitou 100% funkčnost infrastruktury. Cloudové řešení společnosti Panopta poskytuje úplný obraz o každé službě, síťovém zařízení a aplikaci v libovolném prostředí – kontejnerovém, cloudovém, lokálním i hybridním. Bezpečnostní architektura Fortinet Security Fabric spolu se škálovatelnou platformou Panopta pro monitoring a diagnostiku sítě umožní společnosti Fortinet nabídnout podnikům a poskytovatelům služeb nejkomplexnější řešení pro zabezpečení a správu sítě.

Vedle dalšího posílení bezpečnosti a zvýšení výkonu hybridní infrastruktury přinese nové společné řešení zákazníkům lepší možnosti monitoringu v reálném čase a zvýší efektivitu infrastruktury, která je základem bezpečnostních služeb Fortinet – včetně těch cloudových. Výhody nepřetržitého monitoringu a diagnostiky poskytované platformou Panopta využije například řešení SASE, e-mail a webové aplikační firewally, poslouží i při bezpečnostní analýze. Integrace řešení Panopta s NGFW Fortinet FortiGate a řešením Secure SD-WAN dále zlepší konektivitu a výkon softwarově definované přístupové sítě. Propojení nástrojů Panopta pro automatizované řízení incidentů s platformou SOAR nabídne podnikovému IT na jednom místě ucelený přehled pro diagnostiku a aktivní řešení problémů sítě v reálném čase.

Platforma Panopta je koncipovaná tak, aby umožňovala snadnou spolupráci s partnerskými řešeními. Poskytovatelům řízených bezpečnostních služeb a partnerům s přidanou hodnotou umožňuje jednoduše integrovat toto řešení do jejich vlastních nabídek a rychle je zpřístupnit koncovým zákazníkům. Řízení přístupu podle rolí, které Panopta nabízí, poskytuje vrstvu pro detailní rozlišení zákazníků i pracovníků provozu sítě a bezpečnosti.

V dnešním prostředí, kde je běžná práce na dálku, má na zkušenost koncového uživatele vliv dostupnost, výkon, bezpečnost a kvalita aplikace a jejích komponent. Řešení Panopta analyzuje jak kondici sítě, tak běh aplikace, a na základě toho zjišťuje případné problémy, které mohou ovlivnit přístup pro uživatele, a umožňuje rychlou automatizovanou nápravu (tzv. monitoring digitální zkušenosti, DEM).

Po akvizici společnosti Panopta začlení Fortinet do svého portfolia nová řešení v oblasti monitoringu sítí, detekce a řešení incidentů a bude tak poskytovat nejkomplexnější bezpečnostně orientovanou síťovou platformu, jaká je aktuálně na trhu. Nové funkce budou zahrnovat:

  • Jednotný monitoring a automatizované řízení incidentů, které zrychlují reakci a zkracují dobu nutnou k řešení problémů a ve výsledku pomáhají překonávat parametry garantované v SLA.
  • Přes 50 globálně rozmístěných PoPS s nízkonákladovými sondami pro simulaci výkonu aplikací a latence, které mohou ovlivnit zkušenost koncového uživatele (tzv. monitoring syntetických transakcí).
  • Nativně cloudový monitoring pro pracovní zátěže Kubernetes a PaaS v cloudech AWS a Azure.
  • Plně konfigurovatelné upozorňování s předpřipravenými integracemi s podnikovými řešeními jiných výrobců a moderními komunikačními nástroji.
  • Další špičková služba společnosti Fortinet otevřená jiným dodavatelům, která je věrná jejímu dlouhodobě uplatňovanému principu přívětivosti vůči partnerům.
Štítky: 

Podobné články

Solitea do svého portfolia díky akvizici zařadila řešení založená na Salesforce

26. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Solitea)
Společnost Solitea odkoupila od firmy AspectWorks její divizi IT Služby. Získává tak nejen předního domácího implementátora řešení CRM platformy Salesforce, ale i vývojáře zakázkových aplikací (především Java a JEE), a rovněž dodavatele firemních mobilních a webových aplikací (low-code). Čtěte více

HP kupuje výrobce herního příslušenství HyperX

25. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost HP Inc. od firmy Kingston za 425 milionů USD kupuje herní značku HyperX, která se dlouhodobě úspěšně zabývá vývojem a výrobou herních headsetů, klávesnic, myší a dalších periferií včetně příslušenství pro herní konzole. HP tak chce posílit svoji pozici v zákaznicky velmi atraktivním a rychle rostoucím segmentu. Čtěte více

Electro World přebírá síť K+B Expert a zdvojnásobí počet svých prodejen v ČR

20. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Electro World)
Celorepubliková síť elektro prodejen Electro World se v ČR rozroste o 21 prodejen K+B Expert. Společnost NAY, která v česku vlastní prodejny Electro World, se totiž dohodla se společností Kappenberger + Braun na koupi společnosti K+B Expert. Čtěte více

ALSO koupilo společnost Daquas

18. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ALSO)
Distributor ALSO (donedávna ABC Data) si od akvizice firmy Daquas, která patří mezi důležité poskytovatele služeb Microsoftu na českém trhu, slibuje posílení své pozice v segmentu cloudových služeb (nejen na tuzemském trhu) a další rozšíření kompetencí. Čtěte více