Fortinet integroval Next-Gen firewall do Microsoft Azure Virtual WAN

11. 2. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnosti Fortinet a Microsoft se dohodly na užším provázání služeb Next-Generation Firewall (NGFW) a řešení bezpečné SD-WAN s Microsoft Azure Virtual WAN. Zákazníci tak mohou aplikovat pokročilá bezpečnostní pravidla na provoz ve virtuální síti WAN a rozšířit bezpečnou SD-WAN do centra Azure Virtual WAN.

Výsledkem konvergence těchto pokročilých bezpečnostních a síťových funkcí v cloudu je ještě jednodušší, automatizovanější a bezpečnější připojení do cloudu a využití SD-WAN. Integrace také umožňuje podnikům efektivněji propojit aplikace a pracovní zátěže běžící v prostředí Azure se svými dalšími hybridními a multicloudovými implementacemi.

„Partnerství s Microsoft Azure nabízí našim společným zákazníkům to nejlepší z obou světů – spojuje zabezpečenou infrastrukturu Azure se špičkovými funkcemi NGFW společnosti Fortinet a nejlepším dostupným řešením bezpečné SD-WAN. Integrace FortiGate-VM rozšiřuje bezpečnostní architekturu Fortinet Security Fabric do Azure Virtual WAN a posiluje naši schopnost zabezpečit libovolnou aplikaci v libovolném cloudu i přenos dat do cloudu, v rámci cloudu i mezi různými cloudy,“ řekl John Maddison, výkonný viceprezident pro produkty a marketingový ředitel společnosti Fortinet.

Zabezpečení provozu do, z a přes Azure Virtual WAN pomocí řešení Fortinet

Podniky se snaží stále větší měrou využívat Azure Virtual WAN jako globální tranzitní síťovou architekturu, která poskytuje bezproblémové propojení mezi koncovými body. I když Microsoft již delší dobu poskytuje zabezpečený přístup k centru Virtual WAN, až dosud bylo obtížné uplatňovat stejná bezpečnostní pravidla se stejnými bezpečnostními nástroji v rámci Azure Virtual WAN i v jiných cloudech a datových centrech. Integrace FortiGate-VM a Fortinet Secure SD-WAN do Azure Virtual WAN umožňuje úspěšně aplikovat digitální inovace v cloudu a zároveň snížit komplexitu celého řešení.

Konkrétně tato integrace umožňuje pracovníkům IT a bezpečnosti snadno konfigurovat sítě a zabezpečení v prostředí Microsoft Azure a přináší následující výhody:

  • Pokročilé zabezpečení datového provozu ve virtuální síti WAN: FortiGate-VM umožňuje rozšířit bezpečnostní pravidla na provoz v centru Azure Virtual WAN a přinést tak uživatelům a pobočkám komfortnější a bezpečnější práci s aplikacemi díky podpoře šifrovaných přenosů dat, podrobné segmentaci a ochraně aplikační vrstvy před pokročilými hrozbami a bezproblémové zavedení překryvné sítě s jednotnými zásadami pro všechny cloudy.
  • Nasazení na jedno kliknutí: Integrace FortiGate-VM s Azure Virtual WAN umožňuje nasazení jedním kliknutím a snadnou škálovatelnost v prostředí Azure. Díky této integraci mohou zákazníci vybírat, konfigurovat a nasazovat virtuální stroje FortiGate přímo z tržiště Azure Marketplace nebo z rozhraní Azure Virtual WAN. To umožňuje, aby zabezpečení bylo součástí procesu zavádění virtuální sítě WAN v Azure.
  • Bezpečné propojení aplikací a pracovních zátěží mezi různými cloudy: Azure Virtual WAN poskytuje globální páteřní tranzitní síť pro propojení poboček, které se mohou nacházet v různých regionech. Zákazníci, kteří chtějí zavést hybridní nebo multicloudové sítě, jejichž součástí bude Azure, nyní mohou snadno a bezpečně propojit aplikace a pracovní zátěže a rozšířit možnosti bezpečnostní architektury Fortinet Security Fabric a řešení Fortinet Secure SD-WAN na celou svoji infrastrukturu. Díky tomu budou moci konzistentně uplatňovat pravidla a získají centralizovaný přehled. To zjednodušuje správu zabezpečení, umožňuje globální přehled o bezpečnostních událostech a pravidlech a zlepšuje kvalitu uživatelské a zákaznické zkušenosti (QoE).

Začátkem listopadu společnosti Fortinet a Microsoft oznámily také dostupnost integrace FortiGate-VM s Azure gateway load-balancerem, která zákazníkům umožňuje poskytovat vynikající uživatelskou zkušenost u aplikací a pracovních zátěží běžících v Azure.

Štítky: 
Bezpečnost, Firewally, Cloud computing, SDN, Azure, Fortinet, Microsoft

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více