Flowmon pomáhá s výcvikem expertů na kybernetickou bezpečnost

16. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Flowmon Networks, která vyvíjí řešení pro monitorování a ochranu počítačových sítí, zahájila spolupráci s britským centrem pro kybernetický výcvik CyberKombat. Díky partnerství se účastníci tréninkových programů mimo jiné seznámí i s pokročilou analýzou chování v síti jako součásti obranné strategie společnosti.

Moderní kybernetické hrozby se neustále mění. Bezpečnostní týmy na to musí být připraveny, aby mohly v případě incidentu rychle eliminovat škody. V CyberKombat jsou proto pro ně nachystány reálné scénáře útoků, které prověří jejich schopnosti a plány pro krizové momenty.

„CyberKombat je vytvořen tak, aby účastníkům zprostředkoval situaci skutečného kybernetického útoku na organizaci. Díky tomu si zde bezpečnostní specialisté mohou otestovat své reakční schopnosti a významně je prohloubit,“ řekl Alan Miller, marketingový manažer společnosti Satisnet, která CyberKombat provozuje jako součást svého inovačního centra (Satisnet Innovation Centre).

Červený tým expertů Satisnetu je v tréninkovém programu zodpovědný za útok a kompromitaci skupiny koncových stanic. Cílem modrého týmu je především detekce útoku a obrana. Flowmon zajišťuje bezpečnostní monitoring a odhalování nežádoucího chování/anomálií v síti (NBA, network behavior analysis). „Díky Flowmonu získávají bezpečnostní týmy absolutní viditelnost do síťového provozu, a to včetně aplikační vrstvy. V každém okamžiku tak přesně vědí, co se v jejich síti děje. Bezpečnostní řešení Flowmon Anomaly Detection System jim navíc dává do rukou špičkovou technologii pro detekci a analýzu nežádoucích anomálií a podezřelého chování v jejich IT prostředí,“  uvedl Artur Kane, Technology Evangelist společnosti Flowmon Networks.

Řešení Flowmon Anomaly Detection System bezpečnostním expertům poskytuje nástroj pro automatickou detekci podezřelých aktivit v síti, útoků a pokročilých hrozeb, které obchází tradiční obranné prvky. Používají jej zákazníci jako Kia Motors, SEGA, Orange a další. U nás například O2 IT Services, CSIRT tým Masarykovy univerzity nebo Raiffeisenbank. Ve svých reportech jej zmiňuje i agentura Gartner.

CyberKombat nabízí celodenní vedení a přímou zkušenost s bojem proti kyberhrozbám. Do cvičení může být zapojen také management, který během útoku analyzuje jeho dopady prostřednictvím doručovaných top-level informací. Cvičení tak slouží také jako podklad pro revizi existujících plánů, odhalení chyb a nalezení prostoru pro vylepšení ochrany podniku.

Štítky: 

Podobné články

Digitalizaci a modernizaci IT brzdí zastaralé technologie i nedostatek dovedností

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Podniky po celém světě pracují na digitální transformaci, ale potýkají se se zastaralými řešeními na ochranu a správu jejich dat. Ochrana dat se musí posunout na vyšší úroveň inteligence, aby podporovala transformační potřeby a nasazování hybridních a multi-cloudových řešení. Čtěte více

Tři čtvrtiny Čechů již chtěly z internetu odstranit své osobní údaje

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nový průzkum společnosti Kaspersky ukázal, že čeští uživatelé chtějí mít větší kontrolu nad svým soukromím na internetu a lépe své údaje chránit. Podle reportu „Ochrana digitálního soukromí“ si stále více zákazníků uvědomuje, kde všude jsou jejich osobní data dostupná online. Čtěte více

GFI Unlimited uvádí nabídku kompletního zabezpečení práce na dálku pro SMB firmy

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích GFI Software představil nabídku cenově dostupného komplexního řešení IT bezpečnosti a spolupráce pro SMB firmy. Prostřednictvím licenčního modelu GFI Unlimited mohou nyní firmy získat kompletní sadu aplikací za méně než 40 USD na rok a uživatele. Čtěte více

Firmy i státní instituce se potýkají s tisícovkami škodlivých emailových zpráv denně

28. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: České Radiokomunikace)
S masivním nárůstem práce z domova je infrastruktura společností vystavena odlišným bezpečnostním rizikům, než kterým čelí obvykle. Útočníci do firemních infrastruktur pronikají prostřednictvím zneužití lidského faktoru. Středně velká společnost přitom podle Českých Radiokomunikací čelí několika tisícům e-mailům se škodlivým obsahem denně. Čtěte více