Flowmon pomáhá s výcvikem expertů na kybernetickou bezpečnost

16. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Flowmon Networks, která vyvíjí řešení pro monitorování a ochranu počítačových sítí, zahájila spolupráci s britským centrem pro kybernetický výcvik CyberKombat. Díky partnerství se účastníci tréninkových programů mimo jiné seznámí i s pokročilou analýzou chování v síti jako součásti obranné strategie společnosti.

Moderní kybernetické hrozby se neustále mění. Bezpečnostní týmy na to musí být připraveny, aby mohly v případě incidentu rychle eliminovat škody. V CyberKombat jsou proto pro ně nachystány reálné scénáře útoků, které prověří jejich schopnosti a plány pro krizové momenty.

„CyberKombat je vytvořen tak, aby účastníkům zprostředkoval situaci skutečného kybernetického útoku na organizaci. Díky tomu si zde bezpečnostní specialisté mohou otestovat své reakční schopnosti a významně je prohloubit,“ řekl Alan Miller, marketingový manažer společnosti Satisnet, která CyberKombat provozuje jako součást svého inovačního centra (Satisnet Innovation Centre).

Červený tým expertů Satisnetu je v tréninkovém programu zodpovědný za útok a kompromitaci skupiny koncových stanic. Cílem modrého týmu je především detekce útoku a obrana. Flowmon zajišťuje bezpečnostní monitoring a odhalování nežádoucího chování/anomálií v síti (NBA, network behavior analysis). „Díky Flowmonu získávají bezpečnostní týmy absolutní viditelnost do síťového provozu, a to včetně aplikační vrstvy. V každém okamžiku tak přesně vědí, co se v jejich síti děje. Bezpečnostní řešení Flowmon Anomaly Detection System jim navíc dává do rukou špičkovou technologii pro detekci a analýzu nežádoucích anomálií a podezřelého chování v jejich IT prostředí,“  uvedl Artur Kane, Technology Evangelist společnosti Flowmon Networks.

Řešení Flowmon Anomaly Detection System bezpečnostním expertům poskytuje nástroj pro automatickou detekci podezřelých aktivit v síti, útoků a pokročilých hrozeb, které obchází tradiční obranné prvky. Používají jej zákazníci jako Kia Motors, SEGA, Orange a další. U nás například O2 IT Services, CSIRT tým Masarykovy univerzity nebo Raiffeisenbank. Ve svých reportech jej zmiňuje i agentura Gartner.

CyberKombat nabízí celodenní vedení a přímou zkušenost s bojem proti kyberhrozbám. Do cvičení může být zapojen také management, který během útoku analyzuje jeho dopady prostřednictvím doručovaných top-level informací. Cvičení tak slouží také jako podklad pro revizi existujících plánů, odhalení chyb a nalezení prostoru pro vylepšení ochrany podniku.

Štítky: 

Podobné články

Do roku 2025 bude více než čtvrtina všech počítačových útoků proti podnikům založena na IoT

17. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gopas)
Jednou z oblastí, která v současné době nejvíce ohrožuje bezpečnost firem i jednotlivců, je internet věcí (IoT). Odborníci rizika vidí především v tom, že výrobci u těchto zařízení zanedbávají kvalitní zabezpečení, většinou kvůli úspoře nákladů. Uživatelé pak podceňují nebo vůbec neřeší aktualizace. Čtěte více

Pět klíčových faktorů, které musí podniky zvládnout, aby minimalizovaly následky kyberútoků

16. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Kybernetické útoky jsou čím dál sofistikovanější a častější. I proto se velká část manažerů zodpovědných za bezpečnost firemních počítačových sítí shoduje, že dříve nebo později očekávají na svou firmu hackerský útok. Většina (76 %) jich je také přesvědčena, že rychlost a efektivita reakce na napadení je nejpodstatnější součástí jejich práce. Čtěte více

Šest největších e-mailových hrozeb pro firmy

16. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI)
Šest největších hrozeb pro podnikové e-maily aktuálně představují spamy, malware, phishingové útoky, zneužití podnikových e-mailů (BEC), sdílení firemní pošty a falešné domény (spoofing). Dnes prostřednictvím e-mailů proniká do firemních sítí 92 % veškerého malwaru, přičemž 90 % všech kybernetických útoků začíná phishingovými e-maily. Čtěte více

Počet bezsouborových útoků vzrostl o 265 %

13. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Trend Micro)
Zpráva firmy Trend Micro zaměřená na prvních šest měsíců roku 2019 odhalila nárůst útoků, které díky bezsouborové (fileless) formě lépe maskují své škodlivé aktivity – ve srovnání s prvním pololetím 2018 vzrostl počet detekcí tohoto typu malwaru o 265 %. Čtěte více