Flowmon pomáhá s výcvikem expertů na kybernetickou bezpečnost

16. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Flowmon Networks, která vyvíjí řešení pro monitorování a ochranu počítačových sítí, zahájila spolupráci s britským centrem pro kybernetický výcvik CyberKombat. Díky partnerství se účastníci tréninkových programů mimo jiné seznámí i s pokročilou analýzou chování v síti jako součásti obranné strategie společnosti.

Moderní kybernetické hrozby se neustále mění. Bezpečnostní týmy na to musí být připraveny, aby mohly v případě incidentu rychle eliminovat škody. V CyberKombat jsou proto pro ně nachystány reálné scénáře útoků, které prověří jejich schopnosti a plány pro krizové momenty.

„CyberKombat je vytvořen tak, aby účastníkům zprostředkoval situaci skutečného kybernetického útoku na organizaci. Díky tomu si zde bezpečnostní specialisté mohou otestovat své reakční schopnosti a významně je prohloubit,“ řekl Alan Miller, marketingový manažer společnosti Satisnet, která CyberKombat provozuje jako součást svého inovačního centra (Satisnet Innovation Centre).

Červený tým expertů Satisnetu je v tréninkovém programu zodpovědný za útok a kompromitaci skupiny koncových stanic. Cílem modrého týmu je především detekce útoku a obrana. Flowmon zajišťuje bezpečnostní monitoring a odhalování nežádoucího chování/anomálií v síti (NBA, network behavior analysis). „Díky Flowmonu získávají bezpečnostní týmy absolutní viditelnost do síťového provozu, a to včetně aplikační vrstvy. V každém okamžiku tak přesně vědí, co se v jejich síti děje. Bezpečnostní řešení Flowmon Anomaly Detection System jim navíc dává do rukou špičkovou technologii pro detekci a analýzu nežádoucích anomálií a podezřelého chování v jejich IT prostředí,“  uvedl Artur Kane, Technology Evangelist společnosti Flowmon Networks.

Řešení Flowmon Anomaly Detection System bezpečnostním expertům poskytuje nástroj pro automatickou detekci podezřelých aktivit v síti, útoků a pokročilých hrozeb, které obchází tradiční obranné prvky. Používají jej zákazníci jako Kia Motors, SEGA, Orange a další. U nás například O2 IT Services, CSIRT tým Masarykovy univerzity nebo Raiffeisenbank. Ve svých reportech jej zmiňuje i agentura Gartner.

CyberKombat nabízí celodenní vedení a přímou zkušenost s bojem proti kyberhrozbám. Do cvičení může být zapojen také management, který během útoku analyzuje jeho dopady prostřednictvím doručovaných top-level informací. Cvičení tak slouží také jako podklad pro revizi existujících plánů, odhalení chyb a nalezení prostoru pro vylepšení ochrany podniku.

Štítky: 

Podobné články

Acronis uvedl na trh kybernetickou ochranu pro SAP HANA

18. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis představil rozšíření svého rychlého, efektivního a bezpečného zálohování a obnovy v řešení Acronis Backup na podniková data platformy SAP HANA. Inovativní řešení postavené na technologii diskového obrazu nyní dokáže bezproblémově chránit celou databázi bez nutnosti detailních expertních znalostí. Čtěte více

Malware FinSpy opět útočí – nová verze je zacílena na iOS i Android

18. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Odborníci společnosti Kaspersky objevili novou verzi pokročilého špionážního nástroje FinSpy. Nově objevené škodlivé programy útočí na zařízení s iOS i Android a jsou schopné monitorovat aktivitu uživatele na téměř všech oblíbených službách pro zasílání zpráv včetně těch šifrovaných. Čtěte více
Pavel Majer, ředitel zákaznických služeb v Ricohu

Zaujímáme víceúrovňový přístup k zabezpečení

17. 7. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Pavel Majer, ředitel zákaznických služeb ve společnosti Ricoh, prozradil, jak jsou proti dnešním hrozbám zabezpečena zařízení Ricohu a pomocí kterých technologií výrobce pomáhá chránit citlivá data. Došlo také na možnosti vzdálené správy a servisu, kde Ricoh poskytuje pokročilá řešení. Čtěte více

Jak jsou na tom evropské země s kybernetickou bezpečností?

15. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: VPNoverview)
„Někde na síti“, ať již domácí, firemní, organizační nebo jakékoli jiné, se dnes nachází obrovské množství nejrůznějších více či méně citlivých a důležitých informací. Která země EU je na tom tedy z hlediska kybernetické bezpečnosti nejlépe? A kde mají naopak co napravovat? Čtěte více