Flowmon pomáhá s výcvikem expertů na kybernetickou bezpečnost

16. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Flowmon Networks, která vyvíjí řešení pro monitorování a ochranu počítačových sítí, zahájila spolupráci s britským centrem pro kybernetický výcvik CyberKombat. Díky partnerství se účastníci tréninkových programů mimo jiné seznámí i s pokročilou analýzou chování v síti jako součásti obranné strategie společnosti.

Moderní kybernetické hrozby se neustále mění. Bezpečnostní týmy na to musí být připraveny, aby mohly v případě incidentu rychle eliminovat škody. V CyberKombat jsou proto pro ně nachystány reálné scénáře útoků, které prověří jejich schopnosti a plány pro krizové momenty.

„CyberKombat je vytvořen tak, aby účastníkům zprostředkoval situaci skutečného kybernetického útoku na organizaci. Díky tomu si zde bezpečnostní specialisté mohou otestovat své reakční schopnosti a významně je prohloubit,“ řekl Alan Miller, marketingový manažer společnosti Satisnet, která CyberKombat provozuje jako součást svého inovačního centra (Satisnet Innovation Centre).

Červený tým expertů Satisnetu je v tréninkovém programu zodpovědný za útok a kompromitaci skupiny koncových stanic. Cílem modrého týmu je především detekce útoku a obrana. Flowmon zajišťuje bezpečnostní monitoring a odhalování nežádoucího chování/anomálií v síti (NBA, network behavior analysis). „Díky Flowmonu získávají bezpečnostní týmy absolutní viditelnost do síťového provozu, a to včetně aplikační vrstvy. V každém okamžiku tak přesně vědí, co se v jejich síti děje. Bezpečnostní řešení Flowmon Anomaly Detection System jim navíc dává do rukou špičkovou technologii pro detekci a analýzu nežádoucích anomálií a podezřelého chování v jejich IT prostředí,“  uvedl Artur Kane, Technology Evangelist společnosti Flowmon Networks.

Řešení Flowmon Anomaly Detection System bezpečnostním expertům poskytuje nástroj pro automatickou detekci podezřelých aktivit v síti, útoků a pokročilých hrozeb, které obchází tradiční obranné prvky. Používají jej zákazníci jako Kia Motors, SEGA, Orange a další. U nás například O2 IT Services, CSIRT tým Masarykovy univerzity nebo Raiffeisenbank. Ve svých reportech jej zmiňuje i agentura Gartner.

CyberKombat nabízí celodenní vedení a přímou zkušenost s bojem proti kyberhrozbám. Do cvičení může být zapojen také management, který během útoku analyzuje jeho dopady prostřednictvím doručovaných top-level informací. Cvičení tak slouží také jako podklad pro revizi existujících plánů, odhalení chyb a nalezení prostoru pro vylepšení ochrany podniku.

Štítky: 

Podobné články

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více

Jen tři procenta firem jsou odolná proti současným kyberbezpečnostním hrozbám

15. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Pouhá tři procenta firem mají podle Indexu kyberbezpečnostní připravenosti společnosti Cisco své zabezpečení na takové úrovni, aby bylo schopné čelit současným sofistikovaným kybernetickým hrozbám. Naopak u více než 70 % podniků je obrana proti moderním útokům nastavena slabě nebo zcela nedostatečně. Čtěte více