Flowmon Networks získalo firmu FerretApps, tvůrce řešení pro monitorování výkonnosti aplikací

13. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Flowmon Networks převzala českou firmu FerretApps. Akvizicí posílila svou divizi zaměřenou na aplikační monitoring (application performance monitoring).

Společnost plánuje využít synergií, které oblast nabízí ve spojení s tradiční baštou Flowmonu, monitorováním a diagnostikou výkonnosti síťové infrastruktury.

Výkon síťové infrastruktury by měl jít ruku v ruce s optimálně fungujícími aplikacemi. Díky akvizici nabídne Flowmon jeden integrovaný nástroj pro obě oblasti. „Akvizice FerretApps je pro nás strategický krok, který umožní dále rozšířit vlastnosti Flowmonu v synergické oblasti APM. Nabídneme tak zákazníkům produkt s vysokou přidanou hodnotou, díky kterému získají bezkonkurenční viditelnost do výkonnosti síťové infrastruktury i aplikací,“ řekl Rostislav Vocilka, ředitel společnosti Flowmon Networks.

Společnost FerretApps vznikla v roce 2012, kdy začala vyvíjet ojedinělou technologii pro monitorování výkonnosti aplikací (APM). Unikátní je bez-agentní přístup, který umožňuje monitorovat výkon aplikací analýzou síťového provozu bez nutnosti cokoliv instalovat na servery nebo klienty. Její řešení pro monitorování http/https a databázového provozu používají banky, e-shopy, průmyslové podniky i univerzity.

Poptávka po APM nástrojích rychle roste. Analytici odhadují její velikost na 2,4 miliardy amerických dolarů. Organizace a firmy jednoduše nechtějí riskovat nespokojenost zákazníků a nízkou produktivitu zaměstnanců způsobenou vlivem špatně fungující aplikace. Pomalá odezva, špatná konfigurace nebo nedostupnost systémů může mnohdy ohrozit celý jejich byznys, dobrou pověst nebo zvyšovat provozní náklady.

„Flowmon je přední řešení, které využívají síťoví inženýři a bezpečnostní experti po celém světě. Jsem rád, že nám tým specialistů FerretApps pomůže s dalším rozvojem, díky kterému Flowmon významně zefektivní práci také správců podnikových aplikací,“ doplnil Vocilka.

Společnost Flowmon Networks již na poli APM působí prostřednictvím modulu Flowmon APM, který doposud vyvíjela právě ve spolupráci s FerretApps. Flowmon APM představuje nástroj, díky kterému mohou zákazníci transparentně monitorovat výkon aplikací. Řešení používají firmy a organizace napříč různými odvětvími. V České republice je to například Oborová zdravotní pojišťovna nebo distributor IT technologií AT Computers.

Štítky: 
Sítě, Akvizice, Ze světa firem, Progress Flowmon

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více