Flowmon 10 přináší analýzu hybridních sítí, viditelnost do IoT prostředí a další novinky

21. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Česká technologická společnost Flowmon Networks vydala novou verzi svého řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí. Pod označením Flowmon 10 přináší v mnoha ohledech revoluční vylepšení a funkce umožňující zajistit spolehlivý a bezpečný chod podnikových služeb napříč fyzickým, virtuálním a cloudovým prostředím.

„Technologie Flowmon překonává omezení tradičních přístupů ke správě sítí a dává administrátorům do rukou mocný nástroj pro jejich správu,“ uvedl Pavel Minařík, technický ředitel společnosti Flowmon Networks. „Flowmon 10 vychází z potřeb našich zákazníků a představuje dosud nejvíce škálovatelné a funkcemi nabité řešení vůbec. Je to další významný krok v rámci naší strategie propojovat provozní a bezpečnostní monitoringu v jedno řešení, a umožnit tak spolupráci týmů napříč IT oddělením při řešení problémů a incidentů,“ upřesnil.

Flowmon 10 mimo jiné přináší nové funkce jako analýza šifrovaného provozu, podpora pro monitorování a analýzu hybridních a rozsáhlých sítí nebo viditelnost do IoT/ICS prostředí. Umožňuje také detekovat a řešit vnitřní hrozby, čelit kybernetickým útokům, které obcházejí tradiční bezpečnostní nástroje a také optimalizovat náklady na IT.

Novinky ve Flowmon 10:

Škálovatelnost – analýza neomezená velikostí sítě

Distribuovaná architektura představuje orchestrační platformu, která umožňuje spravovat a analyzovat data z velkého počtu Flowmon kolektorů. A to dokonce i pokud leží v geograficky oddělených lokalitách. Díky tomu mohou firmy využívat neomezený centrální monitoring v reálném čase, získají absolutní kontrolu nad využíváním šířky pásma, optimalizací výkonu sítě a mohou zajistit vysokou dostupnost svých služeb i dlouhodobé uložení dat.

Podpora pro monitoring v cloudu

Při využití public cloudu Microsoft Azure nebo Amazon AWS poskytuje Flowmon 10 správcům sítě a bezpečnostním technikům detailní přehled o tom, co se děje v jejich cloudovém nebo hybridním prostředí. Zákazníci mohou začít zachytávat potřebná flow data nebo využít Microsoft Azure vTAP a monitorovat síťový provoz zrcadlený na porty Flowmon kolektoru.

Analýza šifrované komunikace

S rostoucí oblibou šifrování se mění také strategie útočníků, jak proniknout dovnitř chráněného perimetru. Podle společnosti Gartner bude v roce 2019 okolo 80 % komunikace šifrované, což znamená, že řešení založená na tradičním zachytávání paketů a signaturách budou při odhalování malwaru v podstatě neúčinná. Flowmon 10 přináší viditelnost do šifrovaného provozu (SSL/TLS), čímž firmám pomáhá odhalovat hrozby ukrývající se v šifrovaném provozu a posiluje jejich obranné schopnosti.

Nativní viditelnost v prostředí IoT/ICS

Flowmon rozšiřuje funkce a možnosti monitorování v prostředí IoT (reprezentované protokolem CoAP) a v prostředí ICS/SCADA (zastoupené komunikačním protokolem IEC 104). Podobné možnosti viditelnosti jdou nad rámec tradičních nástrojů pro monitorování síťových toků a přináší výhody tzv. obohacených datových toků také operátorům IoT/ICS.

Revidované uživatelské rozhraní

Flowmon 10 je důležitou zastávkou na cestě, na jejímž konci bude zcela nové uživatelsky orientované řešení. Aktuální změny nabízí centrální pohled na různé aspekty sítě, aplikací i zabezpečení a umožňují IT týmům lepší spolupráci, čímž zároveň napomáhají výrazně zkrátit čas potřebný na vyřešení problému. Stávající workflow zůstalo plně zachováno.

Video : 
Štítky: 
Sítě, Bezpečnost, Ze světa firem, Flowmon Networks

Podobné články

Jsou tady prázdniny a s nimi i letní Reseller Magazine

26. 6. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Naše redakce je již připravena na letní prázdniny. Jste i vy? Období letních dovolených, cestování a odpočinku si už teď můžete zpříjemnit četbou prázdninového dvojčísla. To tentokrát neobvykle vychází již 26. června, takže si jej můžete užít už během červencových státních svátků. Čtěte více

Cisco připravilo nové profesionální certifikace. Důraz kladou na budoucnost

25. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Sítě jsou páteří dnešního digitálního obchodování. Jejich automatizace ale zůstává pro firmy jedním z nejtvrdších oříšků. Cisco proto oznámilo rozšíření svého profesionálního certifikačního programu DevNet, který zahrnuje jak síťové profesionály, tak nyní i vývojáře softwaru. Čtěte více

Exinda SD-WAN pomůže se softwarově definovanou správou WAN sítí

24. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software představila Exinda SD-WAN, nové řešení umožňující provoz a jednotnou správu vícenásobných WAN připojení. V kombinaci s řešením Exinda Network Orchestrator organizace získají bezproblémový přístup a garantovanou kvalitu přenosu pro klíčové aplikace ve své distribuované podnikové síti. Čtěte více

Cisco představilo nové funkce pro intent-based sítě. S umělou inteligencí a strojovým učením

14. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Dnešní podniky stále rozšiřují své digitální technologie, avšak jejich neustálý nákup často vede k přetížení IT týmů, které je spravují. Aby mohli IT specialisté více svého času zaměřovat na inovace a méně na manuální práci, představila společnost Cisco nové funkce využívající umělou inteligenci a strojové učení pro intent-based sítě. Čtěte více