Flowmon 10 přináší analýzu hybridních sítí, viditelnost do IoT prostředí a další novinky

21. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Česká technologická společnost Flowmon Networks vydala novou verzi svého řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí. Pod označením Flowmon 10 přináší v mnoha ohledech revoluční vylepšení a funkce umožňující zajistit spolehlivý a bezpečný chod podnikových služeb napříč fyzickým, virtuálním a cloudovým prostředím.

„Technologie Flowmon překonává omezení tradičních přístupů ke správě sítí a dává administrátorům do rukou mocný nástroj pro jejich správu,“ uvedl Pavel Minařík, technický ředitel společnosti Flowmon Networks. „Flowmon 10 vychází z potřeb našich zákazníků a představuje dosud nejvíce škálovatelné a funkcemi nabité řešení vůbec. Je to další významný krok v rámci naší strategie propojovat provozní a bezpečnostní monitoringu v jedno řešení, a umožnit tak spolupráci týmů napříč IT oddělením při řešení problémů a incidentů,“ upřesnil.

Flowmon 10 mimo jiné přináší nové funkce jako analýza šifrovaného provozu, podpora pro monitorování a analýzu hybridních a rozsáhlých sítí nebo viditelnost do IoT/ICS prostředí. Umožňuje také detekovat a řešit vnitřní hrozby, čelit kybernetickým útokům, které obcházejí tradiční bezpečnostní nástroje a také optimalizovat náklady na IT.

Novinky ve Flowmon 10:

Škálovatelnost – analýza neomezená velikostí sítě

Distribuovaná architektura představuje orchestrační platformu, která umožňuje spravovat a analyzovat data z velkého počtu Flowmon kolektorů. A to dokonce i pokud leží v geograficky oddělených lokalitách. Díky tomu mohou firmy využívat neomezený centrální monitoring v reálném čase, získají absolutní kontrolu nad využíváním šířky pásma, optimalizací výkonu sítě a mohou zajistit vysokou dostupnost svých služeb i dlouhodobé uložení dat.

Podpora pro monitoring v cloudu

Při využití public cloudu Microsoft Azure nebo Amazon AWS poskytuje Flowmon 10 správcům sítě a bezpečnostním technikům detailní přehled o tom, co se děje v jejich cloudovém nebo hybridním prostředí. Zákazníci mohou začít zachytávat potřebná flow data nebo využít Microsoft Azure vTAP a monitorovat síťový provoz zrcadlený na porty Flowmon kolektoru.

Analýza šifrované komunikace

S rostoucí oblibou šifrování se mění také strategie útočníků, jak proniknout dovnitř chráněného perimetru. Podle společnosti Gartner bude v roce 2019 okolo 80 % komunikace šifrované, což znamená, že řešení založená na tradičním zachytávání paketů a signaturách budou při odhalování malwaru v podstatě neúčinná. Flowmon 10 přináší viditelnost do šifrovaného provozu (SSL/TLS), čímž firmám pomáhá odhalovat hrozby ukrývající se v šifrovaném provozu a posiluje jejich obranné schopnosti.

Nativní viditelnost v prostředí IoT/ICS

Flowmon rozšiřuje funkce a možnosti monitorování v prostředí IoT (reprezentované protokolem CoAP) a v prostředí ICS/SCADA (zastoupené komunikačním protokolem IEC 104). Podobné možnosti viditelnosti jdou nad rámec tradičních nástrojů pro monitorování síťových toků a přináší výhody tzv. obohacených datových toků také operátorům IoT/ICS.

Revidované uživatelské rozhraní

Flowmon 10 je důležitou zastávkou na cestě, na jejímž konci bude zcela nové uživatelsky orientované řešení. Aktuální změny nabízí centrální pohled na různé aspekty sítě, aplikací i zabezpečení a umožňují IT týmům lepší spolupráci, čímž zároveň napomáhají výrazně zkrátit čas potřebný na vyřešení problému. Stávající workflow zůstalo plně zachováno.

Video : 
Štítky: 
Sítě, Bezpečnost, Ze světa firem, Progress Flowmon

Podobné články

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Huawei v Berlíně představil špičková řešení pro oblast optických sítí

8. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Jaká proměna čeká internetové připojení v příštích letech? To si mohli prohlédnout návštěvníci konference FTTH 2024 v Berlíně, která představila internet budoucnosti jako zelený, ultraširokopásmový a inteligentní. Inovativní řešení, která mají uspokojit stále náročnější požadavky na internetové připojení, představila na konferenci také společnost Huawei. Čtěte více

Budoucnost bezdrátové konektivity v pojetí společnosti LANCOM

8. 4. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Annex Net)
Během Světového mobilního kongresu MWC, který se odehrál letos v únoru v Barceloně, představila společnost LANCOM Systems svůj pohled na budoucnost bezdrátové konektivity. Stěžejní roli zde bude hrát nový standard Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), který přinese vyšší datovou hustotu, větší šířky komunikačních kanálů a díky tomu i mnohem vyšší přenosové rychlosti. Čtěte více

Cisco s Microsoftem dosáhly při přenosu dat podmořským kabelem rychlosti 800 Gbps

1. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnosti Cisco a Microsoft dokázaly prostřednictvím transatlantického podmořského kabelu přenášet data rychlostí 800 Gbps na vzdálenost přes 6 000 kilometrů. Vysokorychlostní přenos demonstruje další potenciál v rozvoji síťové infrastruktury a otevírá další příležitosti pro špičkové aplikace a nasazení umělé inteligence. Čtěte více