Flowmon 10 přináší analýzu hybridních sítí, viditelnost do IoT prostředí a další novinky

21. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Česká technologická společnost Flowmon Networks vydala novou verzi svého řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí. Pod označením Flowmon 10 přináší v mnoha ohledech revoluční vylepšení a funkce umožňující zajistit spolehlivý a bezpečný chod podnikových služeb napříč fyzickým, virtuálním a cloudovým prostředím.

„Technologie Flowmon překonává omezení tradičních přístupů ke správě sítí a dává administrátorům do rukou mocný nástroj pro jejich správu,“ uvedl Pavel Minařík, technický ředitel společnosti Flowmon Networks. „Flowmon 10 vychází z potřeb našich zákazníků a představuje dosud nejvíce škálovatelné a funkcemi nabité řešení vůbec. Je to další významný krok v rámci naší strategie propojovat provozní a bezpečnostní monitoringu v jedno řešení, a umožnit tak spolupráci týmů napříč IT oddělením při řešení problémů a incidentů,“ upřesnil.

Flowmon 10 mimo jiné přináší nové funkce jako analýza šifrovaného provozu, podpora pro monitorování a analýzu hybridních a rozsáhlých sítí nebo viditelnost do IoT/ICS prostředí. Umožňuje také detekovat a řešit vnitřní hrozby, čelit kybernetickým útokům, které obcházejí tradiční bezpečnostní nástroje a také optimalizovat náklady na IT.

Novinky ve Flowmon 10:

Škálovatelnost – analýza neomezená velikostí sítě

Distribuovaná architektura představuje orchestrační platformu, která umožňuje spravovat a analyzovat data z velkého počtu Flowmon kolektorů. A to dokonce i pokud leží v geograficky oddělených lokalitách. Díky tomu mohou firmy využívat neomezený centrální monitoring v reálném čase, získají absolutní kontrolu nad využíváním šířky pásma, optimalizací výkonu sítě a mohou zajistit vysokou dostupnost svých služeb i dlouhodobé uložení dat.

Podpora pro monitoring v cloudu

Při využití public cloudu Microsoft Azure nebo Amazon AWS poskytuje Flowmon 10 správcům sítě a bezpečnostním technikům detailní přehled o tom, co se děje v jejich cloudovém nebo hybridním prostředí. Zákazníci mohou začít zachytávat potřebná flow data nebo využít Microsoft Azure vTAP a monitorovat síťový provoz zrcadlený na porty Flowmon kolektoru.

Analýza šifrované komunikace

S rostoucí oblibou šifrování se mění také strategie útočníků, jak proniknout dovnitř chráněného perimetru. Podle společnosti Gartner bude v roce 2019 okolo 80 % komunikace šifrované, což znamená, že řešení založená na tradičním zachytávání paketů a signaturách budou při odhalování malwaru v podstatě neúčinná. Flowmon 10 přináší viditelnost do šifrovaného provozu (SSL/TLS), čímž firmám pomáhá odhalovat hrozby ukrývající se v šifrovaném provozu a posiluje jejich obranné schopnosti.

Nativní viditelnost v prostředí IoT/ICS

Flowmon rozšiřuje funkce a možnosti monitorování v prostředí IoT (reprezentované protokolem CoAP) a v prostředí ICS/SCADA (zastoupené komunikačním protokolem IEC 104). Podobné možnosti viditelnosti jdou nad rámec tradičních nástrojů pro monitorování síťových toků a přináší výhody tzv. obohacených datových toků také operátorům IoT/ICS.

Revidované uživatelské rozhraní

Flowmon 10 je důležitou zastávkou na cestě, na jejímž konci bude zcela nové uživatelsky orientované řešení. Aktuální změny nabízí centrální pohled na různé aspekty sítě, aplikací i zabezpečení a umožňují IT týmům lepší spolupráci, čímž zároveň napomáhají výrazně zkrátit čas potřebný na vyřešení problému. Stávající workflow zůstalo plně zachováno.

Video : 

Podobné články

Netgear Smart Managed Pro: vzdálená cloudová správa a doživotní záruka

31. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear přidala možnost vzdáleného nastavení a správy vybraných firemních přepínačů řady Smart Managed Pro prostřednictvím služby Netgear Insight. Dosud bylo možné tato zařízení skrze službu pouze zaregistrovat a monitorovat. Nové funkce a doživotní záruku získají majitelé zmíněných přepínačů po jejich registraci. Čtěte více

Flowmon součástí ekosystému IBM Security App Exchange

25. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Lídr na českém trhu ochrany firemních sítí představil aplikaci rozšiřující možnosti SIEM platformy IBM QRadar o včasnou detekci hrozeb číhajících v nechráněném prostoru mezi perimetrem a koncovým bodem sítě. Novinka pomáhá prioritizovat události v systému a pochopit jejich rozsah a dopad. Zároveň zkracuje dobu vyřešení a zabraňuje vážným škodám. Čtěte více

D-Link: přístupové body DAP-2662 a DAP-3666

29. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link představila dva nové přístupové body připravené pro iniciativu WiFi4EU - bezdrátový AC1200 Wave 2 dvoupásmový přístupový bod DAP-2662 a bezdrátový AC1200 Wave 2 dvoupásmový venkovní PoE přístupový bod DAP-3666. Čtěte více

ANECT od VMwaru získal certifikaci pro oblast virtualizace sítí

27. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: ANECT)
Společnost ANECT získala odbornou certifikaci VMware Master Services Competency v oblasti virtualizace sítí. Certifikát potvrzuje, že je společnost připravená pomáhat zákazníkům urychlovat jejich digitální transformaci pomocí ověřených služeb založených na pokročilých technologiích VMware. Čtěte více