Flowmon 10 přináší analýzu hybridních sítí, viditelnost do IoT prostředí a další novinky

21. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Česká technologická společnost Flowmon Networks vydala novou verzi svého řešení pro monitorování a bezpečnost počítačových sítí. Pod označením Flowmon 10 přináší v mnoha ohledech revoluční vylepšení a funkce umožňující zajistit spolehlivý a bezpečný chod podnikových služeb napříč fyzickým, virtuálním a cloudovým prostředím.

„Technologie Flowmon překonává omezení tradičních přístupů ke správě sítí a dává administrátorům do rukou mocný nástroj pro jejich správu,“ uvedl Pavel Minařík, technický ředitel společnosti Flowmon Networks. „Flowmon 10 vychází z potřeb našich zákazníků a představuje dosud nejvíce škálovatelné a funkcemi nabité řešení vůbec. Je to další významný krok v rámci naší strategie propojovat provozní a bezpečnostní monitoringu v jedno řešení, a umožnit tak spolupráci týmů napříč IT oddělením při řešení problémů a incidentů,“ upřesnil.

Flowmon 10 mimo jiné přináší nové funkce jako analýza šifrovaného provozu, podpora pro monitorování a analýzu hybridních a rozsáhlých sítí nebo viditelnost do IoT/ICS prostředí. Umožňuje také detekovat a řešit vnitřní hrozby, čelit kybernetickým útokům, které obcházejí tradiční bezpečnostní nástroje a také optimalizovat náklady na IT.

Novinky ve Flowmon 10:

Škálovatelnost – analýza neomezená velikostí sítě

Distribuovaná architektura představuje orchestrační platformu, která umožňuje spravovat a analyzovat data z velkého počtu Flowmon kolektorů. A to dokonce i pokud leží v geograficky oddělených lokalitách. Díky tomu mohou firmy využívat neomezený centrální monitoring v reálném čase, získají absolutní kontrolu nad využíváním šířky pásma, optimalizací výkonu sítě a mohou zajistit vysokou dostupnost svých služeb i dlouhodobé uložení dat.

Podpora pro monitoring v cloudu

Při využití public cloudu Microsoft Azure nebo Amazon AWS poskytuje Flowmon 10 správcům sítě a bezpečnostním technikům detailní přehled o tom, co se děje v jejich cloudovém nebo hybridním prostředí. Zákazníci mohou začít zachytávat potřebná flow data nebo využít Microsoft Azure vTAP a monitorovat síťový provoz zrcadlený na porty Flowmon kolektoru.

Analýza šifrované komunikace

S rostoucí oblibou šifrování se mění také strategie útočníků, jak proniknout dovnitř chráněného perimetru. Podle společnosti Gartner bude v roce 2019 okolo 80 % komunikace šifrované, což znamená, že řešení založená na tradičním zachytávání paketů a signaturách budou při odhalování malwaru v podstatě neúčinná. Flowmon 10 přináší viditelnost do šifrovaného provozu (SSL/TLS), čímž firmám pomáhá odhalovat hrozby ukrývající se v šifrovaném provozu a posiluje jejich obranné schopnosti.

Nativní viditelnost v prostředí IoT/ICS

Flowmon rozšiřuje funkce a možnosti monitorování v prostředí IoT (reprezentované protokolem CoAP) a v prostředí ICS/SCADA (zastoupené komunikačním protokolem IEC 104). Podobné možnosti viditelnosti jdou nad rámec tradičních nástrojů pro monitorování síťových toků a přináší výhody tzv. obohacených datových toků také operátorům IoT/ICS.

Revidované uživatelské rozhraní

Flowmon 10 je důležitou zastávkou na cestě, na jejímž konci bude zcela nové uživatelsky orientované řešení. Aktuální změny nabízí centrální pohled na různé aspekty sítě, aplikací i zabezpečení a umožňují IT týmům lepší spolupráci, čímž zároveň napomáhají výrazně zkrátit čas potřebný na vyřešení problému. Stávající workflow zůstalo plně zachováno.

Video : 
Štítky: 
Sítě, Bezpečnost, Ze světa firem, Flowmon Networks

Podobné články

D-Link: řízené přepínače řady DGS-3130

25. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
D-Link oznámil dostupnost nejnovější řady gigabitových L3 stohovatelných řízených přepínačů řady DGS-3130. Jde o první řadu na trhu s šesti vestavěnými 10G porty pro stohování nebo up-link. Poskytuje vysokou propustnost fyzického stohování (až 9 přepínačů s šířkou pásma 80Gb/s). Čtěte více

Svítá domácímu Ethernetu konečně na „rychlejší“ časy?

16. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Domácí kabelové síťové připojení patří mezi jeden z mála IT segmentů, o kterém bychom mohli prohlásit, že v poslední době spíše stagnoval. Ačkoli se 1Gb/s Ethernet stal standardem již před mnoha lety, za poslední roky se mnoho nezměnilo. Kvůli rostoucím nárokům na datové přenosy navíc začaly být současné přenosové rychlosti úzkým hrdlem mnoha činností. Naštěstí se začíná blýskat na lepší časy. Čtěte více

Netgear představil novinky pro rok 2019

14. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear oficiálně představila své novinky pro rok 2019. Uživatelé se mohou těšit především na nový bezdrátový mesh systém Orbi s podporou Wi-Fi 6, třípásmový bezdrátový přístupový bod řady Insight, firemní ethernetové přepínače řady Smart Managed Pro a řadu dalších zajímavých produktů. Čtěte více

Wi-Fi dostává jednodušší značení

9. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Wi-Fi Alliance)
Změnu ve značení jednotlivých standardů bezdrátové technologie Wi-Fi, která oficiálně proběhla již koncem minulého roku, zatím mnoho lidí ani nezaznamenalo. Ostatně k tomu prozatím nebyl důvod. Situace se ale mění a spolu s nástupem nové generace zařízení není na škodu si změny, které ocení hlavně běžní uživatelé, podrobněji rozebrat. Čtěte více