Fitbit představil své první chytré hodinky Ionic

30. 8. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: FitBit)
První chytré hodinky od Fitbitu, Ionic, debutují osobním trenérem, dynamickými tréninky, senzorem SpO2, GPS, měřením plaveckých tréninků, vestavěným hudebním přehrávačem, bezkontaktními platbami a několikadenní výdrží baterie. Základní výbavu lze rozšiřovat aplikacemi z obchodu App Gallery.

Hodinky Fitbit Ionic jsou vyrobeny zcela novým procesem a z nových materiálů, které zvyšují odolnost a snižují váhu a každodenní opotřebení. Unibody konstrukce slouží také jako Bluetooth a GPS anténa pro lepší příjem signálů. Ovládání a zobrazení informací probíhá prostřednictvím barevného displeje umožňujícího vytáhnout jas až k hodnotě 1 000 nitů.

Fitbit nabízí personalizované návody pro dosažení vlastních cílů vhodné pro profesionální sportovce i amatéry. Dynamické tréninky vytvořené pomocí funkce Fitbit Coach umístěné přímo v hodinkách se přizpůsobují podle zpětné vazby uživatele. V roce 2018 bude dostupná i funkce Audio Coaching, která bude na vylepšení výdrže a rychlosti při chůzi a běhu pracovat pomocí pokynů profesionálů.

Funkcí Run Detect automaticky rozpozná běh a sama zapne GPS senzor a zastaví měření při pauze nebo zastavení. Nový plavecký režim umožňuje hodinky použít pro měření plaveckého tréninku díky voděodolnosti do hloubky 50 metrů. Hodinky ukazují počet bazénů v reálném čase a zaznamenají dobu plavání a množství spálených kalorií.

S přesným měřením pomáhá GPS senzor s vestavěnou anténou a spoluprací se satelity Glonass. Hodinky Ionic dále využívají také vylepšenou technologii PurePulse pro měření srdečního tepu při jízdě na kole, běhu a dalších aktivitách, a zcela nový snímač SpO2, který otevírá nové možnosti monitorování zdraví, jako např. sledování příznaků spánkové apnoe.

Hodinky Fitbit Ionic běží na operačním systému Fitbit OS. Jeho součástí je i obchod Fitbit App Gallery, kde si lze stáhnout nejnovější aplikace třetích stran a nejrůznější doplňující vzhledy ciferníku přesně dle svého stylu. Obchod nabízí celou řadu fitness aplikací jako například Exercise, Fitbit Coach, Relax, Timer a další. Každá aplikace je od základů navržena pro hodinky Fitbit, takže není potřeba ji párovat s mateřskou aplikací v mobilním telefonu. Při zahájení prodeje budou k dispozici aplikace od těchto partnerů: sociální síť Strava pro atlety, zpravodajství AccuWeather o počasí, a další. Tento podzim bude obchod rozšířen o aplikace Flipboard, Game Golf, Nest nebo Surf.

Hodinky mají vestavěný hudební přehrávač (s 2,5GB pamětí a podporou technologie Bluetooth pro připojení sluchátek). Baterie poskytuje čtyři a více dnů provozu hodinek (10 hodin při aktivní GPS nebo přehrávání hudby).

Funkce Fitbit Pay umožní platit pouze pomocí chytrých hodinek. V České republice si ji však prozatím neužijeme. Prostřednictvím hodinek lze také přijímat upozornění na příchozí hovory, textové zprávy, upomínky a notifikace z aplikací Facebook, Gmail, Instagram, atd.

Fitbit Ionic je v předprodeji za cenu 299,95 USD. V České republice budou hodinky k dostání v říjnu 2017 za doposud nestanovenou cenu.

Podobné články

Apple představil nové generace svých telefonů, tabletů a chytrých hodinek

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple na své první podzimní produktové online konferenci představil nové generace svých klíčových produktů. Již brzy se tak dočkáme iPhonu 13, nového iPadu i iPadu mini i sedmé řady Apple Watch. Navzdory velkým očekáváním jsme se však většinou dočkali spíše menších, chcete-li evolučních, změn… Čtěte více

Češi a Slováci vzali skládací telefony útokem: předobjednávky na novinky od Samsungu trhají rekordy

31. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung hlásí obrovský úspěch předobjednávek nové generace mobilů s ohebným displejem. Nové skládací telefony od Samsungu stejně jako hodinky Watch4 překonaly očekávání v předobjednávkách, meziroční nárůsty jsou v řádů stovek procent. Čtěte více

Samsung: chytré hodinky Galaxy Watch4

20. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Modely Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic jsou pro Samsung začátkem nové éry, protože přinášejí nový operační systém Wear OS Powered by Samsung, vyvinutý ve spolupráci s Googlem. Spolu s tím přinášejí i nové uživatelské rozhraní One UI Watch a celou řadu pokrokových fitness funkcí. Čtěte více

100Mega se stala distributorem chytrých produktů Noerden

4. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: 100Mega Distribution)
„Stovka“ díky nové distribuční smlouvě pro Českou republiku a Slovensko rozšířila svou nabídku o chytré hodinky, váhy a láhve. Čtěte více