Fitbit představil nové chytré hodinky

30. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fitbit)
Nejnovější chytré hodinky značky Fitbit, modely Versa 4 a Sense 2, se zaměřují především na zdraví a kondici. Díky nejnovější verzi Fitbit OS nabídnou nové a snadno ovladatelné prostředí, díky kterému jsou všechny potřebné informace ještě lépe dostupné. Oba nové modely jsou navíc štíhlejší a lehčí a jsou tak připraveny pro bezproblémové nošení ve dne i v noci.

Svůj návrat pak hlásí fyzické tlačítko známé z modelu Versa 2, tentokrát je však umístěno na vhodnějším místě tak, aby nedocházelo k jeho nechtěným stisknutím.

Nabité funkcemi

Samozřejmostí je přehled o metrikách, které jsou nejdůležitější – měření srdečního tepu 24/7, sledování fyzické aktivity, statistiky v reálném čase, automatická detekce chůze/běhu, monitorování spánku, stresu a ještě mnohem více. Oba modely se pyšní vydrží šest a více dní na jedno nabití. Nechybí ani rychlé nabíjení (12 minut na nabíječce postačí pro celý den plnohodnotného fungování). 

Versa 4 i Sense 2 jsou jako stvořené pro celodenní nošení. Během noci lze využít pokročilých nástrojů pro monitorování kvality spánku a nově také funkci Spánkový profil, která pomocí deseti ukazatelů spánku zobrazí, jaký typ spáče uživatel je, odhalí klíčové vzorce a pomůže zlepšit celkovou kvalitu spánku.

Jak se tělo vypořádává se stresem lze zjistit díky funkci Skóre zvládání stresu. Není nic snazšího než si ve vhodný moment dopřát chvilku dechového cvičení, meditace nebo zamyšlení a snížit tak míru stresu.

Hodinky jsou kompatibilní s operačními systémy iOS a Android. Nechybí celá řada pokročilých funkcí, jako jsou notifikace z telefonu, průběžná upozornění, možnost rychlých odpovědí (pouze pro Android) a mnohem více. Nově se uživatelé chytrých hodinek Fitbit mohou těšit na již brzy dostupné Google Mapy a Google Wallet – vše potřebné je zkrátka na zápěstí na dosah prstu.

Nová úroveň tréninků s Versa 4

Versa 4 staví kondici na první místo, lze si vybrat až ze 40 sportů (více než dvojnásobek proti předchozímu modelu) přímo na displeji hodinek. Mezi novinky patří režimy pro HIIT, posilování s činkami, CrossFit, tanec a další. Díky zabudované GPS lze vyrazit ven a telefon ponechat doma. Ve Fitbit Premium lze vybírat z více než 1 000 tréninků a meditačních programů. Ať už jde o jakoukoliv aktivitu, funkce Minuty v aktivní zóně a monitorování zón srdečního tepu pomohou sledovat každé vynaložené úsilí. 

Fitbit Premium také zpřístupní užitečnou funkci Skóre denní připravenosti, která na bázi naměřených dat doporučuje, zda je vhodný den pro cvičení, nebo zda je lepší polevit a dopřát si odpočinek.

Méně stresu se Sense 2

Sense 2 posouvají monitorování stresu ještě dále díky senzoru Body Response, který je první svého druhu. Ten měří EDA (cEDA) aktivitu po celý den. Systém cEDA využívá ukazatele, jako je srdeční tep, variabilita srdečního rytmu a teplota kůže, čímž pomáhá lépe pochopit, jak jedinec reaguje na prostředí a situace kolem sebe. Vědět, že tělo prožívá příznaky stresu, je velmi důležité a stejně tak důležité je vědět, co v takové situaci dělat.

Fitbit Sense 2 nabízí špičkové senzory a algoritmy Fitbit, které poskytují ucelený pohled na celkové zdraví jedince. Byla využita technika, která mění kov v páru, což umožnilo integraci kovových elektrod senzorů přímo do skla, které kryje displej zařízení. Tím bylo dosaženo jednoduchého a elegantního vzhledu, aniž by hodinky byly připraveny o pokročilé technologie.

Ceny a dostupnost

Oba modely budou dostupné ve druhé polovině září. Fitbit Versa 4 budou dostupné za 5 899 Kč, respektive 229,95 eur. Fitbit Sense 2 si výrobce cení na 7 699 Kč, respektive 299,95 eur. V ceně je šestiměsíční předplatné Fitbit Premium (pro nové a vracející se zákazníky).

Video : 

Podobné články

Zajímavosti z veletrhu IFA 2022

9. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Na začátku září v Berlíně proběhl další ročník veletrhu se spotřební elektronikou IFA. Poprvé od vypuknutí covidu-19 v (téměř) klasické podobě. A opět bylo na co koukat… Výrobci se předháněli v tom, kdo představí zajímavější novinky, a návštěvníci, kteří do Německa vážili cestu, určitě nelitovali. Těm ostatním přinášíme následující řádky. Čtěte více

Apple představil iPhone se satelitní komunikací, Apple Watch pro sportovce a další novinky

9. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Nabídnout dnes zákazníkům něco skutečně nového je stále složitější. Z aktuálních novinek od Applu tak nejvíce vyčnívají nové hodinky Watch Ultra pro sportovce. iPhony 14 zaujmou satelitní komunikací, detekcí autonehod a absencí slotu na SIM (v Americe). Spíše praktická vylepšení pak přináší i AirPods Pro 2. generace. Čtěte více

Známe vítěze 40. ročníku EISA Awards

17. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2022–2023, jste na správném místě. Čtěte více

Xiaomi: fitness náramek Smart Band 7

2. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xiaomi)
Firma Xiaomi uvedla na český trh fitness náramek Smart Band 7, který oproti svému předchůdci disponuje větším displejem, větším množstvím sportovních režimů, lepší výdrží baterie a vyšší voděodolností. Čtěte více