Evropští IT prodejci generují z řízených služeb již čtvrtinu svého obratu

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SolarWinds MSP)
Podle průzkumu společnosti SolarWinds MSP 2019 Trends in Managed Services průměrný IT prodejce v Evropě generuje již čtvrtinu svého obratu z řízených služeb. Průzkum tak potvrdil další nárůst podílu IT služeb s pravidelným příjmem na úkor tradičního obchodního modelu, kdy se jednorázově platí za odstranění problémů s IT infrastrukturou.

Již 97 % respondentů z řad oslovených IT prodejců uvedlo, že nabízejí nějakou formu řízených služeb. Tento fakt demonstruje posun poptávky ze strany koncových zákazníků od reaktivního řešení problémů s IT k proaktivnímu přístupu provozování IT infrastruktur. Zákazníci dnes již nechtějí čekat na to, kdy dojde k výpadku, ale raději si preventivně platí za služby udržující maximální dostupnost IT bez přerušení provozu.

Nejzajímavější zjištění průzkumu:

  • Průměrný evropský IT prodejce generuje již 25 % svého celkového obratu z řízených služeb; u prodejců, kteří se primárně identifikují jako MSP (Managed Services Providers) je to 36 % .
  • Obrat generovaný IT prodejci ze služeb s pravidelným příjmem vzrostl ze 30 % z celkového obratu v roce 2018 na 34 % v roce 2019.
  • Poskytovatelé IT služeb ušetří s nástroji pro automatizaci jejich rutinních činností v průměru 23 člověkohodin týdně.
  • Nejčastěji poskytovanými řízenými službami jsou správa zařízení (91 %), správa serverů (86 %), e-maily (80 %), a monitoring a správa sítí (77 %). Kompletní portfolio řízených služeb nabízí 66 % IT prodejců.
  • Z pohledu služeb IT bezpečnosti jsou poskytovány nejčastěji řešení antiviru (93 %), zálohování a obnovy dat (82 %), firewallu (82 %), antispamu (80 %) a ochrany koncových zařízení (77 %).
  • V roce 2020 očekává rozšíření portfolia svých služeb 66 % IT prodejců, pouze 2 % respondentů plánuje svou nabídku omezit.

„Zejména v současné době cítíme tlak ze strany podniků a organizací na maximální provozuschopnost IT infrastruktur, které jsou vystaveny jak vyššímu zatížení ze strany uživatelů, tak útokům hackerů,“ řekl Štěpán Bínek, product manager cloud services ve společnosti Zebra systems, která je distributorem produktů SolarWinds MSP na českém a slovenském trhu. „Produktové portfolio SolarWinds MSP je ideálním nástrojem pro IT prodejce k rozšíření proaktivních služeb koncovým zákazníkům, zvýšení vlastní produktivity s pomocí automatizace rutinních MSP procesů, a růstu svého obratu.“

Kompletní výsledky průzkumu jsou dostupné na této webové stránce.

Profilová karta firmy

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

ZEBRA SYSTEMS, s.r.o.

Společnost Zebra systems s.r.o. je s více než 20 lety na trhu předním distributorem s přidanou hodnotou v segmentu IT bezpečnosti a ochrany dat v České republice a na Slovensku. Vedle prodeje produktů poskytuje svým zákazníkům špičkové služby podpory a školení. Společnost je výhradním distributorem produktů značky Acronis a GFI Software a distributorem SolarWinds MSP.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Barracuda CloudGen Firewall nabízí nové funkce

15. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gesto Communications)
Stále více firem a organizací přechází na moderní flexibilní infrastrukturu SD-WAN, o jejíž bezpečnost se může starat např. nástroj Barracuda CloudGen Firewall. Jeho funkční možnosti byly aktuálně rozšířeny díky spolupráci Barracuda Networks s dánskou firmou Steinwurf ApS. Čtěte více

Nejzávažnější typy útoků na Průmysl 4.0

15. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Trend Micro)
Společnost Trend Micro zveřejnila výsledky svého nejnovějšího výzkumu. Bezpečnostní zpráva zaměřená na Průmysl 4.0 odhaluje, jak mohou pokročilí kybernetičtí zločinci využívat pro sabotáž chytrých výrobních prostředí netradiční, nové vektory útoku. Čtěte více

Zabezpečení Netgear Armor je nově součástí produktů s podporou Wi-Fi 6

9. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear nově integrovala bezpečnostní službu Armor do svých síťových produktů s podporou Wi-Fi 6. Kybernetické zabezpečení aktivně chrání domácí síť i veškerá k ní připojená zařízení před online hrozbami, jako jsou typicky viry, spamy, malware, spyware, spyboty, ransomware, phishing či botnety. Čtěte více

Flowmon představil novou generaci řešení pro monitorování a diagnostiku sítí

8. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Flowmon 11 přichází s vylepšenou ergonomií, která zefektivňuje řešení síťových problémů. Změny v UX umožňují síťovým týmům držet krok s rostoucími nároky na výkon a spolehlivost v digitálních prostředích. Vylepšená viditelnost napříč prostředími, předdefinované dashboardy a intenzivní zaměření na uživatele pomáhají týmům NetOps sladit jejich cíle s neustále se měnícími podmínkami trhu. Čtěte více