Evolveo představilo bezdrátový kamerový zabezpečovací systém s dosahem až 100 metrů

24. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Evolveo)
Evolveo rozšířilo svoji nabídku produktů pro chytrou domácnost řady SMART o bezdrátový kamerový systém Detective BT4 SMART. Set, složený z centralizovaného úložiště s kapacitou paměti 32 GB, dvou kamer s rozlišením Full HD 1 080p s čidlem PIR a vlastním akumulátorem a držáků, je určený pro zabezpečení bytu, domu, kanceláře, chaty nebo garáže případě jiných prostor.

Kamery mají sirénu o výkonu 60 db i mikrofon a reproduktor pro obousměrnou hlasovou komunikaci. V setu nechybí potřebné kabely USB-C a UTP. Systém lze rozšířit o další dvě kamery BT1 Smart, které se prodávají samostatně.

Zabezpečovací systém Evolveo Detective BT4 SMART je postavený na vlastní bezdrátové technologii v pásmu 2,4 GHz, které slouží pro zabezpečený a stabilní přenos obrazu v kvalitě 1 080p. Vzdálenost jednotlivých kamer od základny HomeBase může být až 100 m v závislosti na zástavbě a překážkách. Veškerá data se ukládají vzdáleně a centrálně na bezpečné 32GB úložiště.

Instalace a spuštění kamerového systému jsou jednoduché a intuitivní. HomeBase se připojuje pomocí přibaleného 2m Ethernet kabelu do routeru pro připojení k internetu. Jednotlivé kamery se ihned po nabití a zapnutí spárují se základnou a začnou přenášet video. Každá kamera je vybavena dvěma Li-Ion akumulátory o celkové kapacitě 5 000 mAh.

Pomocí aplikaci Smartlife (Android/iOS) lze u každé kamery nastavit několik režimů provozu, které mimo jiné dokáží prodloužit výdrž baterie díky využití pohybového čidla PIR. Pro zamezení falešných oznámení o detekci pohybu lze aktivovat režim rozeznání lidské postavy, kdy kamera začne nahrávat až v momentě, kdy do zorného pole vstoupí člověk. Aplikace Smartlife je určena i pro kontrolu záznamu prostřednictvím funkce Playback, kde jsou záznamy přehledně řazené dle data a času. Díky aplikaci lze také propojit více zařízení Evolveo řady SMART a vytvářet scénáře, kdy například na základě rozpoznání pohybu z Evolveo Detective BT4 je možné pomocí chytré venkovní zásuvky Evolveo Terra NV4 spustit osvětlení nebo aktivovat alarm Evolveo Alarmex Pro a na něj navázanou sirénu.

Dostupnost a cena

Evolveo Detective BT4 SMART je již dostupný, a to za 5 490 Kč včetně DPH. Přídavná kamera Evolveo Detective BT1 SMART vyjde na 1 749 Kč včetně DPH.

Obrazová galerie:

Podobné články

SWS je distributorem Dahua Technology

21. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
SWS se stala novým autorizovaným distributorem společnosti Dahua Technology, která se zabývá vývojem a výrobou kamerových systémů a řešení pro AIoT. Čtěte více

Značka Hanwha Techwin se mění na Hanwha Vision

6. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Společnost Hanwha Techwin oznámila změnu svého názvu na Hanwha Vision ve spojitosti s rozšiřováním nabídky řešení v roli globálního poskytovatele „systémů vidění“. Společně s oznámením změny názvu vyjádřila firma záměr stát na čele globálních inovací v oblasti systémů vidění. Čtěte více

TP-Link nabízí profesionální dohledové řešení s komplexním portfoliem produktů

3. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Profesionální IP kamerový systém VIGI od TP-Linku zahrnuje široké portfolio produktů včetně kamer pro různá prostředí, PoE switchů, videorekordérů i dohledové softwaru s podporou propojení s cloudem pro vzdálený přístup z mobilní aplikace. Čtěte více

Axis uvedl na trh první kameru na světě vhodnou do rizikových lokalit „Zóna/Divize 2“

1. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications představila síťovou kameru s ochranou proti výbuchu a tzv. bullet designem. Robustní model AXIS P1468-XLE je jako první na světě navržen specificky tak, aby byl podle mezinárodních norem (ATEX, IECEx, NEC) vhodný k nasazení v prostředích označovaných jako Zóna 2, 22 a Třída I/II/III Divize 2. Čtěte více