Evolveo představilo bezdrátový kamerový zabezpečovací systém s dosahem až 100 metrů

24. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Evolveo)
Evolveo rozšířilo svoji nabídku produktů pro chytrou domácnost řady SMART o bezdrátový kamerový systém Detective BT4 SMART. Set, složený z centralizovaného úložiště s kapacitou paměti 32 GB, dvou kamer s rozlišením Full HD 1 080p s čidlem PIR a vlastním akumulátorem a držáků, je určený pro zabezpečení bytu, domu, kanceláře, chaty nebo garáže případě jiných prostor.

Kamery mají sirénu o výkonu 60 db i mikrofon a reproduktor pro obousměrnou hlasovou komunikaci. V setu nechybí potřebné kabely USB-C a UTP. Systém lze rozšířit o další dvě kamery BT1 Smart, které se prodávají samostatně.

Zabezpečovací systém Evolveo Detective BT4 SMART je postavený na vlastní bezdrátové technologii v pásmu 2,4 GHz, které slouží pro zabezpečený a stabilní přenos obrazu v kvalitě 1 080p. Vzdálenost jednotlivých kamer od základny HomeBase může být až 100 m v závislosti na zástavbě a překážkách. Veškerá data se ukládají vzdáleně a centrálně na bezpečné 32GB úložiště.

Instalace a spuštění kamerového systému jsou jednoduché a intuitivní. HomeBase se připojuje pomocí přibaleného 2m Ethernet kabelu do routeru pro připojení k internetu. Jednotlivé kamery se ihned po nabití a zapnutí spárují se základnou a začnou přenášet video. Každá kamera je vybavena dvěma Li-Ion akumulátory o celkové kapacitě 5 000 mAh.

Pomocí aplikaci Smartlife (Android/iOS) lze u každé kamery nastavit několik režimů provozu, které mimo jiné dokáží prodloužit výdrž baterie díky využití pohybového čidla PIR. Pro zamezení falešných oznámení o detekci pohybu lze aktivovat režim rozeznání lidské postavy, kdy kamera začne nahrávat až v momentě, kdy do zorného pole vstoupí člověk. Aplikace Smartlife je určena i pro kontrolu záznamu prostřednictvím funkce Playback, kde jsou záznamy přehledně řazené dle data a času. Díky aplikaci lze také propojit více zařízení Evolveo řady SMART a vytvářet scénáře, kdy například na základě rozpoznání pohybu z Evolveo Detective BT4 je možné pomocí chytré venkovní zásuvky Evolveo Terra NV4 spustit osvětlení nebo aktivovat alarm Evolveo Alarmex Pro a na něj navázanou sirénu.

Dostupnost a cena

Evolveo Detective BT4 SMART je již dostupný, a to za 5 490 Kč včetně DPH. Přídavná kamera Evolveo Detective BT1 SMART vyjde na 1 749 Kč včetně DPH.

Obrazová galerie:

Podobné články

TP-Link vstupuje do segmentu zabezpečení a ostrahy s kamerovým systémem VIGI

29. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link přichází na trh s komplexním metalickým dohledovým řešením vhodným zejména do firemního segmentu. Nabídka zahrnuje síťové kamery, síťové videorekordéry, switche, VMS a platformy pro správu. Na českém trhu budou produkty této značky dostupné u distributorů PCV Computers a ASM, se kterými TP-Link už několik let úspěšně spolupracuje. Čtěte více

Nová generace softwaru Axis pro správu videa nabízí flexibilitu a širší možnosti

22. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Nová generace video managment softwaru (VMS) s AXIS Camera Station vyhoví všem požadavkům a potřebám zákazníků. Software je nyní k dispozici v několika balíčcích pro menší, samostatné lokality, až po větší a náročnější instalace na více lokalitách. AXIS Camera Station lze instalovat a provozovat v privátní síti, v cloudu nebo využít kombinaci obojího. Čtěte více

Arlo uvádí na náš trh novou řadou chytrých bezpečnostních kamer Essential 2

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Arlo)
Společnost Arlo oznámila uvedení své nejnovější řady Essential na tuzemský trh. Nová řada zařízení Essential Outdoor, Essential Outdoor XL nabízí bezpečnostní funkce 4 v 1 a vychází vstříc spotřebitelům, kteří se poohlížejí po cenově dostupném řešení pro bezpečnější domov. Essential 2 poskytuje celou řadu nových funkcí a rozlišení 2K nebo 1 080p. Čtěte více

Hanwha Vision: PTZ kamery XNP-C9310R a XNP-C7310R

7. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Vision)
Společnost Hanwha Vision představila nové kamery AI PTZ Plus, XNP-C9310R a XNP-C7310R. Novinky využívají umělou inteligenci pro rychlé přiblížení a zaostření, což umožňuje lepší přehled o situaci a rychlejší reakci. Čtěte více