Eset vydal nová řešení pro firemní zákazníky

27. 1. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Eset Remote Administrator 6 rozšiřuje možnosti administrace firemní IT infrastruktury, podporu mobilních zařízení s iOS a nově umožňuje využívat řešení Eset Virtualization Security pro VMware vShield, které nevyžaduje nasazení agenta na koncovém virtuálním stroji.

Eset Virtualization Security chrání citlivá data a řeší hlavní problémy, kterým firmy čelí při přechodu do virtuálního prostředí, jako je například vysoká zátěž při přesunu 1:1 aplikací z fyzického hardwaru na virtuální.

„Všechny skenovací úlohy jsou pomocí VMware nástrojů ponechány na centrálním skeneru uvnitř Eset Virtualization Security appliance, takže nedochází k simultánní kontrole virtuálních stanic, což podstatně snižuje systémové nároky,“ řekl Martin Skýpala, produktový manažer společnosti Eset.

Eset Mobile Device Management pro iOS, který je nyní součástí nástroje Eset Remote Administrator, umožňuje správcům IT využít přednosti trendu BYOD (Bring Your Own Device). Administrátoři tak mohou vedle jiných zařízení ve své firemní síti jednoduše konfigurovat bezpečnostní nastavení i pro zařízení zaměstnanců s iOS.

Mobile Device Management pro iOS se dá do firemního prostředí jednoduše nasadit. Administrátorům umožňuje spravovat, konfigurovat, vzdáleně uzamykat či mazat iOS zařízení,“ vysvětlil Skýpala. „Díky podpoře funkce Mobile Device Management je Eset Remote Administrator 6 komplexním nástrojem pro vzdálenou správu všech firemních zařízení,“ dodal Skýpala.

Nyní je navíc do konzole Eset Remote Administrator 6 integrován i nástroj Eset SysInspector. Ten umožňuje administrátorům zpětně vystopovat bezpečnostní incidenty a systémové změny každého koncového zařízení pomocí pravidelných Eset SysInspector reportů.

Aktuálně vydané řešení Eset Virtualization Security je kompatibilní s VMware vSphere 5.0+ s nainstalovaným vCloud Networking and Security. Doplňuje tak novou generaci firemních řešení společnosti Eset a jejich webovou konzoli Eset Remote Administrator.

Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více