Eset vydal Beta verze NOD32 Antivirus 6 a Smart Security 6

22. 5. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Eset)
Eset zahájil veřejné testování Eset Smart Security 6 a Eset NOD32 Antivirus 6. Funkce Anti-theft, která pomáhá lokalizovat ukradený notebook a monitorovat jeho aktivitu, bude během testování součástí obou produktů, aby byla k dispozici co nejvíce testerům.

Jsme rádi, že můžeme představit nové verze našich vlajkových produktů necelý rok po spuštění páté generace. Chtěli bychom pozvat naše zákazníky k testování našich Beta verzí, které bude probíhat v následujících měsících,” řekl Pavel Luka, Chief Technology Officer společnosti Eset.

Podle průzkumu firmy Eset s názvem Online Security Brand Tracker se 63 procent uživatelů připojuje na internet prostřednictvím svých notebooků, dvanáct procent pak využívá netbook – jsou tedy mobilnější než dříve. Průzkum navíc ukázal, že mezi uživateli bezpečnostního softwaru byly nejžádanější funkce proti krádeži. Prevenci neautorizovaného přístupu k počítači ohodnotilo jako “nutnou” nebo “užitečnou” 88 procent uživatelů, přičemž ochranu dat v případě krádeže vyžadovalo 84 procent uživatelů. Jedna šestina internetových uživatelů přiznala osobní zkušenost s únikem dat.

Všechna výše uvedená zjištění představují dobrý důvod pro implementaci funkce Anti-Theft do šesté generace těchto produktů. Díky ní budou moci uživatelé lokalizovat a získat zpět ztracený nebo ukradený počítač. S pomocí Anti-Theft může uživatel najít zmizelý počítač na mapě a sledovat jeho aktivitu na dálku, aniž by o tom zloději věděli. K nashromážděným údajům získá uživatel přístup na stránce my.eset.com.

Pavel Luka vysvětlil: „Nechceme nechat zákazníky platit za něco, co považujeme za nedílnou součást osobní bezpečnosti. Proto novou funkci Anti-Theft a mnoho dalších výhod Smart Security 6 nezpoplatníme zvlášť.”

Oba programy obsahují mnoho funkcí a výhod, které nyní mohou uživatelé otestovat: vylepšený osobní firewall a rodičovská kontrola, kontrola přenosných médií, herní režim, antivirus a antispyware postavený na prověřeném skenovacím jádře, skenování v režimu Cloud, skenování v době nečinnosti počítače, systém HIPS (Host-based Intrusion Prevention System) a další.

Vybrané funkce a výhody

Anti-Theft (v prodejní verzi bude funkce dostupná jen u Smart Security 6) – automaticky monitoruje ztracené zařízení a zobrazuje jeho pozici na mapě, pokud je dostupná síť wi-fi. Tyto informace najde uživatel na stránce my.eset.com. Také lze přes webkameru sledovat zloděje bez jejich vědomí.

Osobní firewall (pouze v produktu Smart Security 6 Beta) – zabraňuje neautorizovaným uživatelům v přístupu k počítači a zneužití osobních údajů. Uživatel tak může bezpečně nakupovat, provádět bankovní transakce a používat sociální sítě.

Rodičovská kontrola (pouze u produktu Smart Security 6 Beta) – díky této funkci může uživatel lépe ochránit své děti v prostředí internetu. Může zablokovat webové stránky tak, že si vybere z přednastavených kategorií.

Skenovaní ve stavu nečinnosti počítače – vykonává hloubkovou kontrolu počítače v době, kdy není používaný a díky tomu nezatěžuje systém. Detekuje potenciálně neaktivní hrozby předtím, než začnou škodit. Pokud přístroj běží na baterii, skenování se vypíná, aby nezvyšovalo jeho spotřebu.

Skenování při stahování souborů – zkracuje čas tím, že skenuje specifické typy souborů už během jejich stahování – například archivy nebo aktualizace pro smartphony.

Všechny Beta verze jsou předchůdci finálních produktů. Jsou určeny pro testování a neměly by být používány v systémech, které obsahují důležitá data.

Obě Beta verze jsou volně ke stažení na Eset.com.

Štítky: 

Podobné články

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Malware Danger vévodil listopadovým hrozbám

14. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Více než polovinu všech počítačových hrozeb v České republice v listopadu představoval škodlivý kód Danger, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailů. Podle průzkumu společnosti Eset však v listopadu jeho podíl na celkových IT hrozbách dosáhl hodnoty 54,91 %, tedy téměř o 20 % více než v říjnu. Čtěte více

Eset představil v Bratislavě aktuální bezpečnostní hrozby i nové produkty

9. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: DCD Publishing a Eset)
Společnost Eset uspořádala v Bratislavě představení nové řady produktů, spojené s blokem přednášek na nejnovější bezpečnostní témata. Čtěte více

Danger zůstává v Česku hrozbou č. 1

7. 10. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Téměř polovinu všech detekcí škodlivých kódů naměřených v září v České republice tvořil malware Danger. Podíl nebezpečného kódu, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailových zpráv, oproti srpnu vzrostl na víc než 47 %. Čtěte více