Eset Security pro Microsoft SharePoint Server 2013

20. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Eset)
Eset zahájil prodej produktu Security pro Microsoft SharePoint Server. Jde o další přírůstek do serverové řady produktů, které slouží k ochraně citlivých firemních dat a údajů uložených v databázích. Firmy různých velikostí nyní mohou efektivně chránit své SharePoint Servery. Produkt je k dispozici i v české jazykové verzi.

Společnosti, které využívají Security pro Microsoft SharePoint Server, mohou chránit všechny své servery a soubory v reálném čase. Jsou chráněny před kybernetickými hrozbami včetně těch, které se zaměřují na přístup k systémovým souborům, dále před drive-by download hrozbami nebo zneužitím systémových zranitelností. Technologie Eset navíc přináší ověřenou ochranu, aniž by zatěžovala systémové prostředky důležité pro plynulý chod prioritních úloh serveru.

 „Bez dodatečné vrstvy zabezpečení mohou uživatelé nedopatřením uložit na SharePoint Server infikovaný soubor, a ohrozit tak celou databázi. Nová verze tohoto produktu je postavena na stejném základu jako File Security pro Microsoft Windows Server, disponuje však speciálním ochranným doplňkem služby SharePoint,“ vysvětlil Ignacio Sbampato, obchodní a marketingový ředitel společnosti Eset.

Produkt nabízí antivirovou a antispywarovou ochranu, filtrování založené na pravidlech, plynulou identifikaci operací a funkcionality SysInspector a SysRescue. Řešení lze vzdáleně spravovat prostřednictvím nástroje Remote Administrator. Security umožňuje administrátorům aplikovat komplexní bezpečnostní politiku, provádět v reálném čase nepřetržité hloubkové skenování celého datového úložiště SharePoint v rámci databáze, a to podle plánu nebo na vyžádání.

Výhody produktu

Antivirus a antispyware – Eliminuje různé typy hrozeb včetně virů, rootkitů, červů a spyware. Nabízí skenování dat uložených na serveru v reálném čase, včetně všech nástrojů pro ochranu serverů, rezidentního štítu a skenování na vyžádání. Řešení provádí manuální i plánované skenování jednotlivých částí obsahu uloženého ve struktuře databáze SharePoint. Self-defense zabraňuje malwaru a neoprávněným uživatelům ohrozit bezpečnost systému.

Filtrování na bázi pravidel – Umožňuje administrátorům uplatnit a vyladit ochranu nastavením pravidel na základě názvu souboru, jeho velikosti nebo skutečného formátu. Umožňuje monitorovat a modifikovat uživatelská práva při nahrávání specifických souborů do databáze Sharepoint.

Nízké nároky na systém – Ověřená ochrana ponechává více systémových prostředků pro důležité úlohy serveru.

Plynulý provoz a identifikace uživatelských účtů spuštěných při infiltračních pokusech – přináší také heslem chráněné odinstalování, které automaticky chrání kritické soubory serveru, rozeznává serverový software jako Microsoft SQL Server a Microsoft IIS, a detekuje role serveru. Výsledkem je nižší zátěž při vyloučení kritických serverových souborů, jako jsou datové sklady a stránkovací soubory z on-access skenování.

SysInspector - vykonává hloubkovou analýzu systému a pomáhá identifikovat potenciální bezpečnostní rizika.

SysRescue - Umožňuje vytvořit automaticky bootovatelný obraz operačního systému s instalovanou ochranou pro čištění hluboce zakořeněného malwaru a obnovení provozu systému.

Podobné články

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Malware Danger vévodil listopadovým hrozbám

14. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Více než polovinu všech počítačových hrozeb v České republice v listopadu představoval škodlivý kód Danger, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailů. Podle průzkumu společnosti Eset však v listopadu jeho podíl na celkových IT hrozbách dosáhl hodnoty 54,91 %, tedy téměř o 20 % více než v říjnu. Čtěte více

Eset představil v Bratislavě aktuální bezpečnostní hrozby i nové produkty

9. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: DCD Publishing a Eset)
Společnost Eset uspořádala v Bratislavě představení nové řady produktů, spojené s blokem přednášek na nejnovější bezpečnostní témata. Čtěte více

Danger zůstává v Česku hrozbou č. 1

7. 10. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Téměř polovinu všech detekcí škodlivých kódů naměřených v září v České republice tvořil malware Danger. Podíl nebezpečného kódu, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailových zpráv, oproti srpnu vzrostl na víc než 47 %. Čtěte více