ESET rozšiřuje funkce nástroje pro dvoufaktovoru autentizaci

2. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET Secure Authentication, který pomáhá firmám posílit bezpečnost firemní sítě, patřil v loňském roce mezi nejúspěšnější firemní produkty. Nová verze produktu (2.8) kromě jiných novinek přináší pro firemními zákazníky dlouho žádané administrátorské funkce.

Bezpečnostní analýzy spojené s příchodem GDPR prokázaly, že slabá nebo kompromitovaná hesla stojí za 80 % útoků spojených s únikem dat. Přesto, že hesla jsou takto slabý článek, stále je mnoho firem využívá jako jediný autentizační faktor. Snaha firem přimět laické zaměstnance tvořit si silnější bezpečnější hesla nefunguje.

„Řadoví zaměstnanci vnímají přísné interní regule spíše nelibě, protože neznají důvody ani možná rizika. Spíše než posílení bezpečnosti, může paradoxně dojít k jejímu oslabení. Běžný uživatel si totiž složité heslo často poznamená lístek u monitoru nebo uloží v třeba ve webovém prohlížeči, protože má obavu, že jej zapomene. Pokud poté dojde ke kompromitaci onoho jediného faktoru sloužícího pro přístup od informačního systému, má útočník cestu otevřenou,“ popsal úskalí bezpečnosti hesel Miroslav Dvořák, technický ředitel pražské pobočky ESET.

„Dvoufaktorová autentizace představuje pro běžné uživatele i administrátory snadný krok pro zlepšení bezpečnostních procesů. Nová verze ESET Secure Authentication dává administrátorům další možnosti, jak dvoufázovou autentizaci nasadit ve vašem prostředí ještě jednodušeji,“ dodal Dvořák.

ESA patří mezi nejoblíbenější produkty minulého roku

Firmy začaly dvoufaktorovou autentizaci ve velkém poptávat na začátku loňského roku. „Podle našeho názoru GDPR upozornilo firmy na to, jak cenné jejich data mohou být a jak snadno je lze získat. Obecně lze říct, že díky tomuto nařízení firmy výrazně modernizovaly nejen zabezpečení, ale také infrastrukturu obecně,“ dodal Dvořák.

Rostoucí zájem o kvalitnější zabezpečení, dokládají i obchodní výsledky. Prodej produktů pro ochranu koncových stanic, ESET Endpoint Protection, rostl oproti roku 2017 několikanásobně. Prodej nástroje ESET Secure Authentication se meziročně zvýšil o více než polovinu.

Verze 2.8 nabídne reporting i podporu FIDO

Nová verze programu ESA reflektuje požadavky firem, funkce zjednoduší administrátorům řešení běžných klientských situací.

Administátor dostane možnost vybrat si jednorázové heslo, které je tzv. event-based (jednorázový kód expiruje po jeho použití, nebo při vygenerování nového kódu) nebo time-based (jednorázový kód expiruje po určitém časovém intervalu) či pružněji nastavit počet offline přihlášení.

Verze 2.8 nabídne:

  • sjednocení licenčního modelu;
  • podporu self-enroll;
  • elasticsearch reporting ve webové ovládací konzoli;
  • podpora FIDO2 a FIDO U2F autentizačních standardů;
  • time-based OTP;
  • konfigurovatelný počet offline přihlášení.

ESET Secure Autentication 2.8 využívá stejně jako předchozí verze pro ověření druhého faktoru identity mobilní zařízení koncového uživatele s operačními systémy iOS, Android a Windows, ale lze samozřejmě využít i HW tokeny. Implementace tohoto ověření by zkušenému administrátorovi měla zabrat řádově jednotky minut, včetně instalace serveru.

Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více