Eset inovoval své bezpečnostní produkty pro domácí uživatele

16. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Střídání prostředí a sítí s různou úrovní zabezpečení nebo stále více zařízení využívaných pro práci i zábavu klade vysoké nároky na kvalitu bezpečnostních řešení. ESET proto aktualizoval své produkty pro domácnosti s rozšířením o funkci LiveGuard, vylepšeným správcem hesel nebo inovovaným portálem pro správu produktů.

Správa a zabezpečení chytrých zařízení je při práci i zábavě z domova poměrně jednoduchá. Když jsou různé notebooky, mobilní telefony a stolní počítače pod jednou střechou, je snadné zjistit, zda není některé zařízení zneužíváno a kdy je třeba ho aktualizovat. V současné době ale uživatelé stále častěji mění prostředí, ve kterém se vzdáleně připojují k práci nebo se baví online. Riziko tak přináší nejen střídání sítí s různou úrovní zabezpečení, ale i větší počet chytrých zařízení, prostřednictvím kterých se bavíme a pracujeme.

„Práce na dálku z domova nebo z veřejných míst spojená s fenoménem BYOD, který označuje využití osobních chytrých zařízení ve firemním prostředí, vyšší mobilita a širší škála využívaných zařízení pro práci i zábavu – to vše může učinit uživatele zranitelnějšími vůči potenciálním rizikům. Všechny tyto výzvy jen umocňují hrozby v podobě rostoucí kybernetické kriminality,“ vysvětlil Martin Skýpala, produktový specialista české pobočky ESETu.

Trendem je ochrana v reálném čase a před ransomwarovými útoky

V souvislosti s aktuálními požadavky na kybernetickou bezpečnost proto společnost ESET uvádí na trh novou verzi své nabídky pro domácnosti, která zahrnuje ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium. Modernizovaná řada produktů se může pochlubit celou řadou nových funkcí a vylepšenou ochranou pro domácí uživatele, včetně služby LiveGuard, která je integrována v řešení ESET Smart Security Premium, a poskytuje další stupeň proaktivní ochrany před novými typy hrozeb, které se v současném prostředí objevují.

Vzhledem k tomu, že se stále vyvíjejí i ransomwarové útoky, posílil ESET funkci Ochrana proti ransomwaru. Služba, která monitoruje a vyhodnocuje aplikace, nyní poskytuje vylepšené techniky detekce, a tím ještě účinněji chrání zařízení před potenciálními hrozbami. Další funkce, Exploit Blocker, byla také vylepšena, aby pokryla ještě více škodlivých útoků. Kromě těchto změn je nyní ESET NOD32 Antivirus dostupný i pro zařízení s procesorem ARM64, a to zdarma prostřednictvím testovacího beta kanálu.

ESET HOME nabízí správu všech zařízení na jednom místě

Pro větší přehled o zabezpečení stolních počítačů, notebooků a chytrých telefonů je součástí inovované řady možnost propojení s portálem pro správu produktů pro domácnosti ESET HOME. Práce s tímto portálem je nyní mnohem jednodušší, protože odpadá nutnost dohledávat stav jednotlivých zařízení. ESET HOME umožňuje spravovat všechna zařízení se systémem Windows i Android. Uživatelé tak mají úplný přehled o aktuálním stavu ochrany jednotlivých zařízení a také o stavu licencí. Umožní jim to přidávat, spravovat a sdílet licence s rodinou a přáteli. Portál je přístupný prostřednictvím webu nebo jako mobilní aplikace.

„Nejen notebooky, ale i mobilní telefony hrají v našich životech opravdu zásadní roli a je nezbytné, aby moderní bezpečnostní řešení bylo s těmito zařízeními kompatibilní. Nároky na flexibilitu rostou. Mobilní telefony se stávají našimi peněženkami, kalendáři a digitálními kartotékami. Uživatelé potřebují být chráněni, aby mohli využívat svá zařízení odkudkoli,“ uvedl Skýpala.

Důvěryhodné a bezpečné platby také na cestách

Mimo bezpečí domácí sítě existují další hrozby, například veřejné Wi-Fi sítě nedůvěryhodných provozovatelů, podvodné aplikace v podobě trojských koní atd., které mohou útočníkům otevírat cestu do zařízení. Odcizení platebních údajů patří nejenom v České republice mezi přední kybernetické hrozby. Ochrana bankovnictví a online plateb od společnosti ESET cílí právě na tato rizika a chrání uživatele při online transakcích.

Vylepšená funkce nyní nabízí možnost spustit všechny podporované prohlížeče ve výchozím nastavení v zabezpečeném režimu. Služba Ochrana bankovnictví a online plateb chrání šifrováním komunikaci mezi klávesnicí a prohlížečem při přístupu do internetového bankovnictví nebo k webovým peněženkám s kryptoměnami. Tímto způsobem zabraňuje kyberzločincům v zachycení zadávaných údajů a manipulaci s nimi.

Přehledná správa hesel

Jedním z hlavních principů dobré kybernetické bezpečnosti je mít pro každý účet jedinečné a dostatečně silné heslo. Spravovat nekonečný seznam přihlašovacích údajů může být ale náročné. Aktualizovaná funkce správce hesel nabízí nově import databáze hesel z KeePassu nebo podporu Microsoft Authenticatoru.

„ESET jako součást vylepšení svých produktů nabízí kompletně přepracovanou funkci Password Manager. Nejenže bezproblémově ukládá a organizuje existující hesla, ale dokáže také generovat silná hesla pro nové účty,“ řekl Skýpala. „Aplikace je k dispozici jako rozšíření prohlížeče v zařízeních se systémem Windows i jako aplikace v zařízeních se systémy Android a iOS. Umožňuje tak uživatelům kontrolu nad přihlašovacími údaji k účtům, jak jim to nejvíce vyhovuje,“ uzavřel Skýpala.

Ceny produktů

  • ESET NOD32 Antivirus (1 zařízení/1 rok): 1 209 Kč
  • ESET Internet Security (1 zařízení/1 rok): 1 490 Kč
  • ESET Smart Security Premium (1 zařízení/1 rok): 1 890 Kč
Štítky: 

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více