EMC integruje řešení VMware vSphere

22. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Integrace produktů, řešení a služeb se systémem VMware vSphere 4 přináší nové možnosti i vyšší úroveň kontroly a flexibility.

Společnost EMC Corporation, která patří ke světové špičce v oblasti řešení pro informační infrastrukturu, dnes oznámila, že její rozsáhlé portfolio předních produktů pro síťová úložiště, ochranu dat, správu IT a zabezpečení úspěšně prošlo náročnými testy a zároveň bylo integrováno s řešením VMware vSphere 4, které představuje první operační systém pro vytváření interních „cloudů“ a virtuálních datacenter. Produkty, řešení a služby společnosti EMC pomáhají zákazníkům ukládat, chránit a zlepšovat využití jejich informací. Zároveň jim umožňují virtualizovat a automatizovat tradiční IT prostředí a vytvářet základy pro novou generaci virtualizovaných datacenter.
Síťové úložiště
Zákazníci všech velikostí, od malých a středních firem po největší korporace, mohou rozšiřovat, doplňovat a urychlovat nasazení systému VMware vSphere 4 prostřednictvím doplňkových funkcí oblíbených systémů EMC pro síťová úložiště, které byly laboratořemi EMC E-Lab testovány a úzce integrovány se systémem VMware vSphere 4. Zákazníci tak mohou dosahovat vyšší efektivity, protože mohou využívat výhod deduplikace, paměťových jednotek Enterprise Flash Drive, disků SATA s nízkou spotřebou, automatického vypínání pevných disků a lepší integrované kontroly nad prostředím pomocí integrovaných funkcí pro snímky pole VMware vCenter, správy VMware vCenter, logických jednotek Virtual LUN, UltraFlex I/O modulů, služeb Virtual Storage a Storage Quality of Service. Takto vzniklá dynamické úložiště umožňující bez negativních dopadů měnit libovolný atribut. Zákazníci navíc mohou využívat nabídky a flexibility, kterou jim nabízí společnost EMC z hlediska protokolů. K dispozici jsou iSCSI, Fibre Channel, NFS a Fibre Chanel over Ethernet. Systémy je možné škálovat pro každou aplikaci a každé nasazení díky řešením EMC Celerra a EMC CLARiiON a světově nejrozsáhlejšímu high-end úložišti, EMC Symmetrix V-Max, pro největší privátní „cloudy“ a virtuální úlohy. Společnost EMC dnes také oznámila uvedení softwaru EMC PowerPath/VE pro správu cest, který nabízí rozsáhlou integraci s technologií VMware vStorage a přináší do prostředí VMware vSphere 4 špičkový výkon, automatizaci a zjednodušení. (viz související tisková zpráva)
Ochrana dat
S rostoucím využitím virtuálních infrastruktur zákazníci žádají řešení pro nákladově efektivní ochranu souborů, aplikací, virtuálních počítačů a sítí. Software EMC Avamar pro zálohování a deduplikaci dat poskytuje ochranu na úrovni jednotlivých souborů optimalizovanou pro systém VMware vSphere 4. Zákazníkům umožňuje konsolidovat úlohy snížením zatížení sítí a úložišť o více než 90 procent. Virtuální počítače a aplikace jsou chráněny prostřednictvím snímků polí, které umožňují obnovení celého virtuálního serveru během několika minut. Široká nabídka oblíbených replikačních produktů společnosti EMC, včetně EMC RecoverPoint, může být úspěšně doplněna řešením VMware vCenter Site Recovery Manager pro automatické zotavení celé virtuální infrastruktury v případě selhání či výpadku. Dále mohou tyto produkty využívat předávání služeb zpět po zotavení (failback), které je součástí nástroje VMware vCenter Site Recovery Manager. V kombinaci s řešením EMC NetWorker mohou zákazníci spravovat celou virtuální zálohovací infrastrukturu prostřednictvím jediné konzoly a dosáhnout tak efektivnějšího a rychlejšího zálohování a vyššího konsolidačního poměru na úrovni přesahující 50 %.
Správa IT
Řešení EMC Resource Management umožňují zákazníkům automatizovat sledování stavu a řízení virtualizované IT infrastruktury. Bez ohledu na to, zda zákazník s virtualizací teprve začíná, nebo již dosáhl téměř úplné virtualizace svého datacentra, software pro správu IT od společnosti EMC představuje výhodnou investici doplňující systém vSphere. Nástroje pro správu od společnosti EMC podporují systém VMware vSphere 4 a využívají řešení VMware vCenter a rozhraní VMware ESX API a VMware ESXi™ API. Mezi produkty, které podporují systém VMware vSphere 4, patří následující: EMC ControlCenter a EMC StorageScope jsou určeny pro správu prostředků úložiště a rozšiřují možnosti nové aplikace VMware vCenter Storage Maps and Reports. EMC Server Configuration Manager rozšiřuje možnosti nové aplikace VMware vSphere 4 Host Profiles pro kontrolu osvědčených postupů a zajištění shody s předpisy. EMC Application Discovery Manager automaticky vyhledává a mapuje závislosti aplikací a jejich součástí včetně fyzických a virtuálních relací. EMC Smarts nabízí plně automatizovanou analýzu hlavní příčiny problémů ve virtualizovaných datacentrech a řešení pro správu služeb EMC Infra nabízí plně federované databáze pro správu obsahu se šablonami procesů ITIL a automatizovanými pracovními postupy. Řešení EMC Resource Management umožňují zákazníkům využívajícím systém VMware dosahovat vyšší účinnosti a efektivity prostřednictvím automatizace přehledů a správy IT.
Zabezpečení
RSA, bezpečnostní divize EMC, již nyní integruje své produkty s VMware vCenter a VMware View a spolupracuje se společností VMware na vývoji nové generace informačně orientovaných řešení zabezpečení virtualizovaných prostředí, které organizacím pomáhají nejen implementovat virtualizaci do prostředí obsahujících citlivá data, ale také využívat virtuální technologie ke zvyšování zabezpečení nad úroveň současných fyzických prostředí. Informačně orientovaný přístup k zabezpečení je ve virtuálních infrastrukturách upřednostňován, a je také podporován systémem VMware vSphere 4 a rozhraními VMware VMSafe API.
Služby
EMC Global Services jako VMware Authorized Consultant na úrovni Gold pomáhá zákazníkům prostřednictvím svého týmu tvořeného stovkami specialistů VMware Certified Professional (VCP) zlepšovat efektivitu v oblasti IT prostřednictvím škálovatelných řešení pro virtualizovaná datacentra nové generace na bázi VMware vSphere 4. Dále nabízí zákazníkům služby v oblasti plánování, implementace a využívání výhod technologie VMware vSphere 4 prostřednictvím ucelené strategie, návrhu, implementace a správy. Toto portfolio služeb na bázi prostředí VMware a důkladná znalost podnikové infrastruktury reaguje na hlavní požadavky zákazníků, jako jsou zajištění nepřetržitého chodu virtualizovaných prostředí, včetně aplikace VMware vCenter Site Recovery Manager a provozu, správy a osvědčených postupů pro generování sestav v prostředí VMware.
Společnost EMC také nabízí řešení EMC Proven Solutions, která kombinují produkty EMC a systém VMware vSphere 4 a představují tak odpověď na nejčastější problémy postihující nepostradatelné podnikové aplikace.