eD system je autorizovaným prodejcem značky YubiKey

15. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Společnost eD system se stala autorizovaným partnerem značky YubiKey – bezpečnostních USB klíčů pro dvoufaktorové ověřování. YubiKey je takzvaný bezpečnostní token čili fyzické zařízení, které nosí jeho majitel u sebe a umožní mu dotykem prstu přístup k různým IT systémům.

„Hlavní podmínkou dvou a vícefázového ověřování je, aby byla jednotlivá ověření nezávislá. To znamená, aby každá fáze ověření probíhala jinou komunikační cestou. Tou se rozumí například přihlášení pomocí hesla, které přijde uživateli na mobil jako SMS, nebo právě bezpečnostním tokenem,“ vysvětlil užitečnost těchto produktů manažer nákupu Jan Nábělek, který má v eD značku na starosti.

Distributor je zařadil do svého portfolia v Česku, na Slovensku i v Polsku kvůli stále častějším a větším požadavkům na bezpečnost. „YubiKey se pravidelně umisťuje na prvních příčkách v nezávislých testech, a právě proto jsme společně s týmem rozhodli do nabídky eD SHOPu přidat tuto značku,“ doplnil Jan Nábělek.

Aktuální produkty v nabídce vynikají voděodolností a nabízí se i v mini velikostech. Momentálně nejoblíbenějšími modely u zákazníků jsou tokeny YubiKey 5 NFC.

Produkty značky YubiKey vyrábí společnost Yubico, která byla v roce 2007 založena ve Švédsku s cílem usnadnit a zajistit bezpečné přihlášení pro všechny. To se podařilo i díky spolupráci s předními internetovými společnostmi ze Silicon Valley. Dnes se tým firmy nachází v sedmi zemích a produkty YubiKey vyráběné ve Švédsku i USA získaly důvěru milionů uživatelů.

Více informací o produktech YubiKey poskytne manažer nákupu Jan Nábělek (+420 597 444 327, jnabelek@edsystem.cz).

Video : 

Profilová karta firmy

eD system a.s.

eD system a.s.

eD system a.s. patří mezi největší distributory IT a výpočetní techniky v České republice. Společnost se nyní výrazně uplatňuje v celém regionu Česko – Slovensko – Polsko. V současné době úspěšně expanduje i do dalších zemí EU. Portfolio nabízených produktů zahrnuje úplný sortiment IT trhu, tedy více než 500 značek nejvýznamnějších světových výrobců, přes 135 000 produktů a umožňuje odběratelům nakoupit vše potřebné "pod jednou střechou“. Společnost disponuje skladem o rozloze 20 000 m2 a špičkovým logistickým zázemím s více než 16 000 druhy produktů k okamžitému dodání.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více