eD system je autorizovaným prodejcem značky YubiKey

15. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Společnost eD system se stala autorizovaným partnerem značky YubiKey – bezpečnostních USB klíčů pro dvoufaktorové ověřování. YubiKey je takzvaný bezpečnostní token čili fyzické zařízení, které nosí jeho majitel u sebe a umožní mu dotykem prstu přístup k různým IT systémům.

„Hlavní podmínkou dvou a vícefázového ověřování je, aby byla jednotlivá ověření nezávislá. To znamená, aby každá fáze ověření probíhala jinou komunikační cestou. Tou se rozumí například přihlášení pomocí hesla, které přijde uživateli na mobil jako SMS, nebo právě bezpečnostním tokenem,“ vysvětlil užitečnost těchto produktů manažer nákupu Jan Nábělek, který má v eD značku na starosti.

Distributor je zařadil do svého portfolia v Česku, na Slovensku i v Polsku kvůli stále častějším a větším požadavkům na bezpečnost. „YubiKey se pravidelně umisťuje na prvních příčkách v nezávislých testech, a právě proto jsme společně s týmem rozhodli do nabídky eD SHOPu přidat tuto značku,“ doplnil Jan Nábělek.

Aktuální produkty v nabídce vynikají voděodolností a nabízí se i v mini velikostech. Momentálně nejoblíbenějšími modely u zákazníků jsou tokeny YubiKey 5 NFC.

Produkty značky YubiKey vyrábí společnost Yubico, která byla v roce 2007 založena ve Švédsku s cílem usnadnit a zajistit bezpečné přihlášení pro všechny. To se podařilo i díky spolupráci s předními internetovými společnostmi ze Silicon Valley. Dnes se tým firmy nachází v sedmi zemích a produkty YubiKey vyráběné ve Švédsku i USA získaly důvěru milionů uživatelů.

Více informací o produktech YubiKey poskytne manažer nákupu Jan Nábělek (+420 597 444 327, jnabelek@edsystem.cz).

Video : 

Profilová karta firmy

eD system a.s.

eD system a.s.

eD system a.s. patří mezi největší distributory IT a výpočetní techniky v České republice. Společnost se nyní výrazně uplatňuje v celém regionu Česko – Slovensko – Polsko. V současné době úspěšně expanduje i do dalších zemí EU. Portfolio nabízených produktů zahrnuje úplný sortiment IT trhu, tedy více než 500 značek nejvýznamnějších světových výrobců, přes 135 000 produktů a umožňuje odběratelům nakoupit vše potřebné "pod jednou střechou“. Společnost disponuje skladem o rozloze 20 000 m2 a špičkovým logistickým zázemím s více než 16 000 druhy produktů k okamžitému dodání.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Tech Data startuje Cisco Business Univerzitu

22. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Společnost Tech Data spouští první ročník Cisco Business Univerzity (CBU). Úvodní webináře 21. a 28. jsou budou zaměřené na novinky a inovace v Cisco Business portfoliu a následná dvoudenní osobní setkání už provedou účastníky oblastí síťové infrastruktury pro menší podniky od A do Z. Prakticky, interaktivně a zábavně. Čtěte více

Pavel Minařík byl jmenován technologickým ředitelem společnosti Kemp

20. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Kemp, lídr na poli řešení pro nepřetržitou dostupnost aplikací, jmenovala Pavla Minaříka novým CTO. Minařík je zodpovědný nejen za rozvoj řešení Flowmon, které Kemp získal nedávnou akvizicí, ale i za vývoj řešení Kemp Loadmaster a globální technologickou strategii. Čtěte více

První počítačový vir vznikl před 35 lety. Měl chránit před paděláním disket

20. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
První počítačový vir Brain vznikl v roce 1986 v Pákistánu. Tehdejší viry se šířily na disketách, často měly jen humornou funkci nebo dokazovaly schopnosti vývojáře. První pokusy vydělat na virech se objevily až v relativně nedávné době. Čtěte více

Fortinet kupuje dodavatele řešení pro monitoring a diagnostiku sítí Panopta

20. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet převzala společnost Panopta. Ta je dodavatelem platformy, která je poskytována formou služby a která zajišťuje ucelený přehled a automatizovanou správu podnikové sítě – včetně serverů, síťových prvků, kontejnerů, aplikací, databází, virtuálních zařízení a cloudové infrastruktury. Čtěte více