Eaton má gigabitovou komunikační kartu certifikovanou podle nejpřísnějších norem kybernetické bezpečnosti

20. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Uvedení karty Network M2 na trh znamená rozšíření programu kybernetické bezpečnosti společnosti Eaton a spolupráci s globální organizací UL stanovující měřitelná kritéria kybernetické bezpečnosti pro produkty a systémy řízení energie zapojené do sítě.

Nová UL certifikace kybernetické bezpečnosti pro síťovou komunikaci zdrojů nepřerušovaného napájení (UPS) společnosti Eaton je důkazem celosvětových schopností společnosti Eaton splňovat nejpřísnější specifikace a očekávání zákazníků pro bezpečné a zabezpečené řízené energie ve stále více propojenějších prostředích.

Jako nejnovější síťový zdroj nepřerušovaného napájení (UPS) společnosti Eaton poskytuje Network M2 IT profesionálům nové možnosti a vynikající rychlost při současném zajištění nejvyšší úrovně ochrany před vznikajícími kybernetickými hrozbami a splnění nejpřísnější bezpečnostní normy UL 2900-2-2.

Vývoj karty Network M2 probíhal dle rámcové filozofie Eaton „zabezpečení návrhem“, což je hluboce zabudovaný přístup pro řízení rizik kybernetické bezpečnosti během celé provozní životnosti výrobku.

Network M2 zlepšuje stabilitu napájecího systému tím, že upozorňuje správce na problémy a umožňuje řízené a šetrné vypínání serverů a úložišť. Toto zařízení je dále kompatibilní se softwarem Intelligent Power Manager (IPM) Eaton a s volitelnými monitorovacími sondami druhé generace pro zlepšení kontinuity podnikání a posílení odolnosti datových center. Například v případě anomálií v napájení nebo prostředí může karta Network M2 aktivovat nakonfigurované postupy tak, aby byl zachován provoz aplikací s kritickým statusem.

Zabezpečení všudypřítomné konektivity

Ve světě, který je stále inteligentnější a propojenější, jsou nejvyššími prioritami zabezpečení a důvěra. A nikde to neplatí tak, jako v datovém centru. Tato zařízení pracují s nejkritičtějšími informacemi a aplikacemi podniku a jsou tedy přitažlivým terčem pro kybernetické zločince. V důsledku toho musí organizace pracovat usilovněji než kdy dříve, na zajištění co možná nejvyššího zabezpečení a odolnosti svých datových center.

Zatímco systémy UPS jsou dlouhou dobu kriticky důležité pro zajištění kontinuity datových center a obnovu po události, nyní je u nich běžné, že jsou připojeny k veřejnému cloudu. To poskytuje výhody týkající se monitorování a optimalizace sítě, zvýšení celkové spolehlivosti a umožnění využití UPS pro skladování energie nebo v rámci řešení UPS-as-a-Reserve (UPS jako rezerva). Vyšší konektivita UPS nabízí také cestu do datového centra jakožto možné ohrožení, kterého již v minulosti kybernetičtí zločinci využívali. Napadený zdroj UPS může znamenat ohrožení odolnosti, může umožnit uchovávání informací o spotřebě energie na místě nebo může sloužit jako vstupní prvek pro další vniknutí do sítě.

Výkonné zabezpečovací řešení

S tím, jak jsou kybernetické hrozby stále všudy přítomnější a sofistikovanější, je životně důležité zajistit, aby zdroj UPS neposkytoval místo kudy do systému vniknout. Životní cyklus vývoje zabezpečení Eaton zajišťuje, že výrobky jsou „zabezpečené návrhem“. Zařízení Network M2 je navrženo k ochraně UPS datových center a rozváděčů ePDU proti kybernetickým hrozbám po celou jejich provozní životnost.

S první zkušební laboratoří v tomto odvětví schválenou pro účast v programu zajištění kybernetické bezpečnosti UL a s druhou laboratoří schválenou nedávno je společnost Eaton schopna přísně posuzovat shodu svých výrobků s normami UL 2900-1 a 2900-2-2.

Karta Network M2 má nyní certifikát UL podle normy UL 2900-2-2. Její vylepšení v oblasti kybernetické bezpečnosti zahrnují silnější šifrování, konfigurovatelné zásady používání hesel a používání podepsaných digitálních certifikátů. Navíc je toto zařízení kompatibilní s dnes všudypřítomnými síťovými switchi a navíc může být karta instalována pouze v gigabitových sítích datových center.

Podobné články

Eaton pro svá řešení získal UL a IEC certifikace

31. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Společnost Eaton pokračuje v rozšiřování svého programu kybernetické bezpečnosti. Produkty Gigabit Network karta a Industrial Gateway karta získaly certifikaci Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC). Obě také splňují požadavky kybernetických bezpečnostních norem UL a poskytují pokročilou ochranu sítí pro zařízení UPS. Čtěte více

CyberPower: UPS zdroj OL6KERTHD

15. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: CyberPower)
Nový model online zdroje nepřerušovaného napájení OL6KERTHD o výkonu 6 kVA/6 kW je určený především pro datová centra a kanceláře. Zdroj s dvojitou konverzí a online topologií poskytuje čistě sinusový výstup s účiníkem 1. Při výpadku síťového napájení udrží v provozu až sedm zařízení. Baterie jsou vyměnitelné za provozu a jejich kapacitu lze navýšit přídavnými bateriovými moduly. Čtěte více

Schneider Electric: UPS Galaxy VS

5. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Schneider Electric uvedl na trh inovativní zdroje záložního napájení UPS Galaxy VS. Novinka nabízí výkon s rozpětím od 10 kW do 150 kW a flexibilní provozní módy pro IT, data centra i použití v kritických aplikacích. Čtěte více

CyberPower: UPS řady OLS

27. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: CyberPower)
Čtyři nové modely zdrojů nepřerušovaného napájení (UPS) řady OLS firmy CyberPower jsou určené pro NAS a servery, systémy kamerového dohledu, dopravní a infrastrukturní systémy a nouzové systémy. Nová řada zahrnuje modely s výkonem 1 kVA, 1,5 kVA, 2 kVA a 3 kVA. Všechny modely řady OLS lze navíc rozšířit o přídavný bateriový modul, a prodloužit tak dobu provozu. Čtěte více