Domácnosti s Electroluxem budou zelené

2. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Zelená je příjemná barva, která zdobí nejeden interiér, ale nesetkáváme se s ním jen na květinách. Je to také nový trend.

Společnost Electrolux se snaží myslet a hlavně se chovat zeleně. Hlavní kritériem při tvorbě „zelené“ domácnosti je výběr energeticky šetrných spotřebičů. Dnešní spotřebiče potřebují ke svému kvalitnímu výkonu zhruba o 60 % energie a vody méně než spotřebiče deset let staré. U jakých spotřebičů dosáhnete nejvyšších úspor?
Chladničky
Electrolux nabízí chladničky v energetické třídě A+, jejíž průměrná spotřeba energie dosahuje okolo 0,6 – 0,7 kWh/24 h, což znamená úsporu nákladů za elektřinu až 20 000 Kč na průměrnou dobu životnosti chladničky.
Významnou úsporu nákladů poskytují chladničky opatřené beznámrazovou technologií Frost Free. Vrstva ledu o síle 5 mm v chladničce zvýší její spotřebu energie o 30 %. Pokud nabízíte chladničku Electrolux s technologií Frost Free, ušetříte nejen čas strávený odmrazováním lednice, ale i peníze za energii, kterou si bere váš spotřebič.
Technologie chladniček Electrolux nazvaná Fresh Frost Free umožňuje uchovat potraviny déle čerstvé. Uživateli tak snižuje nejen náklady na energie, ale také množství potravin, které se delším uchováváním mohou zkazit. Pečuje se o zákazníka, když potraviny jsou déle čerstvé, ale také o jeho peněženku., nehledě na menší množství odpadu, které se vyprodukuje.
Množství vyprodukovaného odpadu je otázka, která trápí většinu evropských zemí. Podle údajů evropského statistického úřadu Eurostat průměrně každý Evropan vyprodukuje ročně 552 kg odpadu.
Ke zmenšení množství produkce odpadů lze přispět i odklonem od nákupu balených vod. Vybrané modely chladniček Electrolux s výdejníkem vody ve dvířkách s filtrem Brita. Kombinované chladničky Electrolux ENB 35405S Inspire a ENB 39405S Inspire díky zdokonalené technologii vyvinuté společností Brita, odborníkem na filtraci vody, připravují chlazenou vodu (z vodovodu), z níž byly filtrací odstraněny látky, jako je chlór, olovo či měď. Vodu si můžete natočit přímo z dvířek chladničky z průhledné čtyřlitrové nádržky, aniž by je bylo nutné otvírat.
Pračky
Pračky jsou druhým největším konzumentem vody a energie v domácnosti. Aby se ušetřili oba vstupy, je třeba pečlivě vybírat, pro jako pračku se rozhodneme.
Electrolux nabízí několik modelů praček v energetické třídě A, disponující zároveň kategorii A v účinnosti praní i odstřeďování. Důležitou vlastností úsporných praček je nejen energetická třída A+ popřípadě A, ale také například funkce Direct Spray – funkce přímého sprchování. Díky této funkci sprchování prádla dosáhnete úspory vody a energie 35–50% na jedno praní. Vyberte si také pračku s funkcí odloženého startu a perte mimo energetické špičky, kdy je praní nejnákladnější.
Nezáleží na tom, jak velká je domácnost nebo kolik rodinných příslušníků pračka obslouží. Pro každého tu je něco. Ať už je to pračka ICON EWN 14991 W disponující funkcí Time Manager, která pojme až osm kilo prádla, nebo vrchem plněná pračka EWT 13741, která se vejde i do malé koupelny a přitom má spotřebu vody úžasných 39 litrů.
Sušičky
Nabídněte vašim zákazníkům pro sušení prádla sušičku s tepleným čerpadlem! Díky této technologii lze ušetřit až 50 % energie. Kondenzační sušička EDH 97950 W nabízí nový šetrnější způsob sušení prádla, dosahující až čtyřicetiprocentní úspory energie oproti běžným sušičkám.
Technologie tepelného čerpadla je založena na principu ohřevu vzduchu nutného pro sušení prádla teplem vznikajícím v okruhu tepelného čerpadla. Vzduch je vháněn pomocí ventilátoru do bubnu s vlhkým prádlem, kde prádlu odebírá vlhkost. Teplý a vlhký vzduch je následně ochlazen. Vlhkost, kterou obsahuje, zkondenzuje a suchý vzduch se vrací do bubnu. Celý proces se neustále opakuje až do úplného vysušení prádla.
Sušení prádla v sušičce s tepelným čerpadlem je mnohem šetrnější, protože prádlo při sušení není vystaveno vysokým teplotám a nedochází k opotřebování nebo poškození vláken. Nově je mezi programy zařazen i program pro vlnu a hedvábí. Náplň prádla pro tento program je 1 kg a sušička využívá teplý vzduch pouze s minimálním množstvím mechanického pohybu.
Sušička je nejen pomocník, díky němuž není nutné hledat prostory v bytě pro sušení prádla a výrazně se usnadňuje žehlení, ale také se šetří peněženka zákazníka.
Indukční vaření
Indukce je moderní technologie přinášející zákazníkům možnost využít jen tolik energie a času, kolik přípravě pokrmů opravdu potřebují. Elektrický sporák EKD 513502X má integrovanou indukční deskou. Nabízí tak komfort indukčního vaření bez nutnosti použití vestavného systému, lze jej tedy bez problémů instalovat do jakékoliv typizované kuchyně, kde je místo pro spotřebič o šíři 50 cm.
Indukce je nejrychlejší, nejúspornější a nejbezpečnější způsob vaření. Pro porovnání: doba potřebná k uvedení k bodu varu jednoho litru vody se u indukčního ohřevu pohybuje okolo 3 minut. U plynového ohřevu je to téměř 5 minut a ohřevu se sklokeramickou deskou je to více než 7 minut. Ušetříte tedy nejen čas, ale také energii nutnou k ohřevu pokrmů.
Součástí sporáku je také elektrická trouba, vybavená funkcí Time Manager. Podobně jako tomu je u praček, šetří tato funkce čas. Trouba je vybavena digitálním časovačem umožňujícím nastavit potřebnou délku pečení. Trouba se po uplynutí časového limitu sama vypne, ukončí pečení a upozorní na konec přípravy pokrmu signálem.
Majitelé sporáku mohou dokonale hospodařit s časem stráveným přípravou jídel, neboť vaření na indukci je rychlé a energeticky méně náročné. Automatické ukončení pečícího procesu dává majiteli prostor pro jiné činnosti, neboť trouba se sama vypne a oznámí konec pečení.
Myčky
Ruční mytí nádobí je nejen otravné, ale také velice náročné na spotřebu vody a energie nutné pro její ohřev, pokud domácnost nedisponuje přívodem teplé vody. Jedním z nejlepších způsobů, jak v domácnosti ušetřit, je investovat do myčky nádobí.
Electrolux nabízí myčky disponující energetickou třídou A, účinností mytí nádobí a sušení v kategorii A. Nejvýkonnější myčky spotřebují maximálně 12 l vody na jeden mycí cyklus 12 sad nádobí. Stejné množství nádobí se umyje ručně s 60 l vody. S myčkou tedy lze uspořit nejen čas strávený mytím nádobí, ale i peníze.
Myčky disponují funkcí odložený start, kdy mytí nádobí naprogramujete na dobu mimo energetickou špičku. Nová myčka Electrolux ESF66840W z řady Green range nabízí také funkci Save, díky níž lze ušetřit až 25 % energie nutné pro sušící cyklus.
Vysavače
Také vysavač může být zelený. Model Ultra Silencer Green je první vysavač na světě vyrobený z recyklovaného plastu. 55 % plastové kostry nového vysavače Ultra Silencer Green je vyrobeno z recyklovaných materiálů, a proto je přístroj dostupný pouze v černé barvě. Jedná se o jeden z nejtišších vysavačů na světě, který má navíc o 33 % menší spotřebu energie než průměrný vysavač s výkonem 2000 wattů.
Další úspory energie je dosaženo díky novému motoru vysavače s výkonem 1250 wattů, jenž spotřebovává o 33 % méně energie než běžný 2000wattový vysavač, ale má přitom díky nové hubici stejnou sílu sání.
Vysavač UltraSilencer Green má výfukový filtr HEPA H12. Spolu se sáčkem Electrolux s-bag s automatickým hygienickým zavíráním odstraňuje alergeny a jiné škodlivé částice, a vypouštěný vzduch je tedy čistší než vzduch okolního prostředí.