Do roku 2020 bude na světě 7,3 miliardy připojených zařízení

25. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Studie společnosti Samsung zkoumá dopady změn ve společnosti a technologiích, které se v budoucnu projeví na pracovištích, a vyzývá podniky k vytvoření bezpečných a spolehlivých chytrých kanceláří v novém pracovním světě – tzv. otevřené ekonomice.

„Otevřená ekonomika“ bude charakterizována intenzivní spoluprací nezávislých pracovníků (freelancerů), rutinním začleňováním inovací, které s sebou přinášejí start-upy, a novým druhem spolupráce mezi dřívějšími konkurenty.

Podniky mají tři roky na to, aby se bezpečně připojily. Pokud se jim nepodaří podchytit rychlou změnu a inovaci v digitálním prostředí, riskují, že budou mimo hru. Podstatné je zejména zaměření na rozptýlenou pracovní sílu, kterou tvoří lidé pracující na jakémkoli zařízení, kdykoli a odkudkoli. Faktem je, že mnohé organizace jsou stále výrazně pozadu, pokud jde o rychlost adaptace na nové technologie, které jim budou usnadňovat cestu k otevřeným způsobům podnikání.

Velkým nebezpečím je fakt, že technologie mají náskok a mění se daleko rychlejším tempem, než jakým jsou mnohé organizace schopny měnit své chování a pracovní postupy. Firmy se tedy rozhodně potřebují probudit a jednat již nyní.

Nejen, že bude potřeba překonat překážky v oblasti infrastruktury a vyřešit otázky plánování, ale skutečnou výzvou pro podniky je způsob, jakým zapojí všechny nové technologie, aby vyhovovaly potřebám nových zaměstnanců. Tato skupina, často označována jako „Mileniálové“, se rychle stává tvůrcem zásadních rozhodnutí organizací a při své práci chce využívat technologie a nápady, na které jsou zvyklí ze svého soukromého života. To zahrnuje vše od virtuální a rozšířené reality až k nastupující generaci zosobněné umělé inteligence.

Prediktivní inteligence je speciální, rozvíjející se oblast, která bude mít hluboký dopad na podniky v průběhu příštích tří let, a je důležité, aby organizace zavedly několikastupňový systém ochrany dat, a mohly tak naplno těžit z přínosu otevřeného a přesto bezpečného způsobu práce. Podniky potřebují zavést flexibilní bezpečnostní platformy, které pokrývají celý ekosystém produktů a společnostem umožňují otevřít své hranice novým příležitostem s větší jistotou. Samsung Knox je přitom nejvýkonnější bezpečnostní platforma tohoto druhu.

Nick Dawson, ředitel divize Knox Strategy společnosti Samsung, uvedl: „Výkonné nástroje, jakým je Samsung Knox, mohou firmám již nyní pomoci využívat pokročilé nástroje obohacené o umělou inteligenci, které zaměstnancům poskytnou konzistentní pracovní zázemí bez ohledu na to, které zařízení využívají.”

Technologická infrastruktura, která bude pohánět tzv. Otevřenou ekonomiku, je již zavedená po celém světě. Tento rychlý vývoj technologií bude znamenat stejně rychlou evoluci společností, které přesně zapadnou do tzv. Otevřené ekonomiky. Brian Solis, zakladatel poradenské společnosti Altimeter Group, zabývající se digitálními útoky, doplnil: „Těšíme se na budoucnost, ve které budou společnosti těžit z výhod, jež přináší digitální darwinismus, tedy zavedení umělé inteligence, využívání internetu věcí a strojového učení.”

Společně s tím, jak si firmy začínají uvědomovat vlastní vize produktivnější budoucnosti, vyvstává mnoho neznámých. Strojové učení a technologie umělé inteligence představují obrovskou příležitost, ale zároveň jistý stupeň rizika, které dosud nebylo přesně klasifikováno. Vyplývá to z výzkumu realizovaného společností The Future Laboratory, z něhož vyplývá celá studie.

Průběžné investice do zabezpečených platforem, které otvírají hranice novým technologiím, tak opět získávají na důležitosti. Pokud tyto investice firmy učiní nyní, budou moci bezpečně začlenit jakoukoli novou entitu do svého podnikání – nejen stroje, ale také novou generaci lidí.

Firmy stojí před důležitou výzvou přeformovat konvenční kanceláře s využitím technologií Otevřené ekonomiky. To, jaký konkrétní nástroj si vyberou, se bude velmi lišit, ale určitě budou mít některé společné faktory. Jedním z nich bude výběr platformy, která podporuje bezpečné využívání každého zařízení nebo aplikace. Jedině pak bude možné správně otevřít své hranice novým zaměstnancům a partnerům – a částečně novému zdroji inovací začleněných přímo do firmy.

Podobné články

Technické trendy podle Canonu: automatizace, umělá inteligence a analytika

20. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Můžeme jásat nad vzrušujícími objevy z kosmonautiky či kvantové fyziky, vývoj v těchto technologických oblastech má ale opravdu malý vliv na naši práci. Pokud vás zajímá, jak se může brzy proměnit váš každodenní život díky digitalizaci pracovního prostředí, vyplatí se podle Canonu sledovat především automatizaci, umělou inteligenci či analýzu dat podporovanou strojovým učením. Čtěte více

Trendy i hrozby roku 2020: deepfake i sofistikovanější IT útoky

27. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Stoupající nebezpečí tzv. deepfake dezinformací na internetu a útoky na dodavatelské řetězce, ale i tlak na větší spolupráci a zodpovědnost jednotlivých oddělení uvnitř firem. To jsou některé z trendů a hrozeb, s nimiž se budou muset popasovat firmy v roce 2020. Čtěte více

Technologické trendy roku 2020 podle společnosti Cisco

22. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Technologie mění svět a tato změna je rok od roku rychlejší. Jaké trendy vzniknou díky technologiím v roce 2020? Cisco vidí zejména pět oblastí, které doznají změny. Čtěte více

Vzdělávání v počítačové bezpečnosti bude základním klíčem k ochraně před útoky i v roce 2020

30. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: ANECT)
Společnost ANECT zveřejnila své předpovědi v oblasti kybernetické bezpečnosti pro rok 2020. Pokud vás tedy zajímá, s jakými hlavními trendy se setkáme a na jaké hrozby a rizika byste se měli začít připravovat, neváhejte se začíst do následujících řádků. Čtěte více