Den Země a nový unikátní projekt

22. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Symbolicky na Den Země odstartuje nový projekt kolektivního systému ELEKTROWIN - mobilní informační centrum s názvem Zatočte s elektroodpadem.

Kolektivní systém ELEKTROWIN uspořádá u příležitosti letošního Dne Země celkem 15 informačně propagačních akcí po celé ČR, jimiž chce přispět k dalšímu zvýšení povědomí veřejnosti o významu zpětného odběru vysloužilého elektrozařízení z domácností. První z nich odstartovala již 16. dubna v Praze 8, poslední se uskuteční 30. dubna v Českých Budějovicích. Dvě z kampaní pak v ZOO Děčín a Brno. Naváží tak na loňské úspěšné akce, jež se uskutečnily v 10 zoologických zahradách po celé ČR.
V den, kdy si budeme svátek naší planety připomínat v kalendáři, zahájí ELEKTROWIN nový unikátní projekt. Proto se 22. dubna ve Slavkově u Brna vydá na svoji pouť po České republice mobilní informační centrum ELEKTROWINu s názvem „Zatočte s elektroodpadem“. Zavítá celkem do 80 obcí a měst ČR, kterým pomůže přesvědčit jejich občany, že staré spotřebiče nepatří do popelnice, a současně na místě se o jejich zpětný odběr postará. Zároveň zde mohou návštěvníci shlédnout naučné filmy o nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči, zastavit se u informačního stánku pro propagační letáky nebo si jen tak zasoutěžit.
Speciálně pro školy je připraven dopolední naučný blok, v rámci kterého se žáci seznámí s problematikou zpětného odběru, recyklací a ekologickou likvidací elektroodpadu. A hlavně celý program informačního centra je koncipován jako jedna velká soutěž. Navštívené obce budou soutěžit o to, kde se vybere nejvíce elektroodpadu. Soutěž bude vyhodnocena v samém závěru projektu, kdy budou vyhlášeny tři nejúspěšnější obce, které budou i odměněny.
Šanci vyhrát na místě budou mít i jednotlivci. Za přinesený, již nepotřebný, elektrospotřebič získají lístek do tomboly a možnost zatočit si kolem štěstí o zajímavé dárky a drobné předměty.
Celý projekt bude ukončen 27. října a průřezově navštíví téměř všechny kraje republiky.