Dell v Praze představil novinky pro hybridní práci

22. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies v poslední době představila mnoho novinek ze segmentu podnikových produktů. Některé z novinek pak blíže představili i zástupci české pobočky Dell Technologies na setkání ve firemním showroomu na pražském Chodově.
Zleva Petr Zajíček a Milan Ptáčník

Prezentace se za Dell Technologies zúčastnili zástupci klientské divize Petr Zajíček, produktový manažer (a správce pražského showroomu), a Milan Ptáčník, specialista na monitory a periferie.

V České republice a na Slovensku se Dell zaměřuje primárně na firemní segment, spotřebitelské produkty jsou spíše doplňkové, a to i z důvodu např. lokalizace klávesnic apod. Dell má dnes rozsáhlé portfolio koncových zařízení i infrastrukturních technologií pro oblast datových center, serverů a storage. To vše pak doplňují i produkty divize služeb a divize softwaru. Zákazníky, jako jsou státní správa nebo velké firmy nad 500 zaměstnanců, Dell Technologies obsluhuje napřímo – jde zejména o dodávky technologicky náročných a složitých řešení a systémů. Ostatní zákazníky včetně SMB společnost oslovuje prostřednictvím partnerů a distributorů.

Nárůst poptávky v covidové době

Nástup pandemie covidu-19 a přesun zaměstnanců na práci z domova přinesl výrazný nárůst poptávky. Dellu se jej však i díky specializaci na zařízení vyšších tříd s přidanou hodnotou pro zákazníky (v podobě kvalitního zpracování, vyšší spolehlivosti a nadstandardním zárukám typu „Next business day“) a jeho dodavatelům podařilo ustát velmi dobře. Letos se však již trh vrátil přibližně na před-covidovou úroveň.

Co však rozhodně neklesá je zájem o technologie, produkty a služby umožňující a podporující hybridní či kombinovaný způsob práce. Stejně tak v poslední době rychle roste důraz na ekologii a udržitelnost technologií, stejně jako na bezpečnost či možnosti vzdálené správy.

Klientské portfolio Dell Technologies

Dell své technologie v segmentu klientských řešení pro lepší orientaci dělí do čtyř hlavních sektorů, kterými jsou Vzdělávací oblast, Smart home (nejde však pouze o domácnosti jako takové, ale spíše o chytré budovy, využití se nabízí i při sledování nejrůznějších provozních parametrů, typicky spotřeby elektrické energie, průmyslových podniků), „Speciality“ (cílovou skupinou jsou profese vytvářející inovace v oblasti produktů a služeb, příkladem mohou být zařízení pro vizualizace prototypů včetně virtuální reality; můžeme sem však řadit i přenosná řešení určená pro zpracování dat přímo v terénu – využívá je např. armáda nebo průmyslové firmy, spadá sem i edge computing) a poslední kategorií jsou korporátní zákazníci.

Produktové novinky Dell Technologies pro nadcházející sezónu

Latitude 9440

Zařízení Latitude 9440 2v1 je inspirováno ikonickým designem řady XPS, ale s uzpůsobením pro firemní uživatele. Za designem však nijak nezaostává ani výkon. Přepracovaný systém chlazení využívá dvojici ventilátorů s výdechem na zadní straně, takže notebook zůstává celkově chladnější a běží tišeji.

Design vychází vstříc potřebám firemních uživatelů, zajišťuje celodenní pohodlnou práci i úsporu energií. Dell zde uplatil svůj udržitelný koncept PC „Luna“. Např. u klávesnice snížil díky nové technologii mini LED podsvícením její spotřebu energie až o 75 %, a prodloužil tak výdrž baterie. Nová klávesnice sestává z širších kláves bez mezer (tzv. zero-lattice), mezi nimiž je větší úhel. Ten spolu se zaoblením hran pomáhá rozlišovat jednotlivé klávesy po hmatu. Obraz na novém notebooku Latitude 9440 je ostřejší a výraznější, 14" displej má poměr stran 16:10 a rozlišení QHD+.

Zařízení Latitude 9440 je vybaveno touchpadem s haptickou odezvou, kterou si uživatel může přizpůsobit dle svých preferencí. Přímo z touchpadu lze při hovorech přes Zoom ovládat zapnutí/vypnutí mikrofonu, zapnutí/vypnutí kamery, sdílení obrazovky a textové konverzace, přičemž v průběhu letošního roku bude zprovozněno také propojení s Microsoft Teams.

Latitude 7000

Nová řada Latitude 7000 zahrnuje ultralehké modely i modely s hliníkovým šasi v různých velikostech a provedeních a s různou výbavou pro potřeby těch, kdo potřebují být při práci mobilní. Má poměr stran 16:10 a stejnou klávesnici s energeticky úsporným mini LED podsvícením.

Modely Latitude 7340/7440 Ultralight nabízejí vysokou produktivitu a maximální mobilitu v tenkém a lehkém provedení. Nově jsou k vedle 13,3" provedení dispozici i s displeji o velikosti 14". V obou případech se počítače řadí k nejmenším a nejlehčím zařízením ve své třídě. S hmotností pod 1 kg u 13" verze a lehce přes 1 kg u 14" verze a šasi vyrobeným z hořčíku jsou zařízení lehká, ale extrémně odolná a příjemná na dotek. Navíc disponují 5MPx kamerou a připojením 5G pro lepší možnosti spolupráce bez ohledu na to v jakém místě uživatel potřebuje pracovat. Nová modrošedá „říční“ barva vytváří moderní prémiový vzhled.

Řada Latitude 7000 je k dispozici také v provedení 13", 14" a nově 16" s hliníkovým šasi. Uživatelé mohou pracovat efektivněji díky vylepšeným funkcím zvětšeného touchpadu a kvalitním reproduktorům. Pracovníci mají na výběr mezi 5MPx IR, FHD IR a FHD kamerami, které zajistí ještě vyšší kvalitu videokonferencí.

Precision

Tvůrci, designéři, konstruktéři a další specializovaní uživatelé mají své vlastní požadavky. Upřednostňují výkon a grafické schopnosti pro provoz náročných aplikací a softwaru v kanceláři, ve studiu nebo na cestách. Nové mobilní i stolní pracovní stanice nabídnou nejnovější procesory Intel Core 13. generace a grafické karty NVIDIA RTX Ada.

Kromě navýšení výpočetního i grafického výkonu u elegantního 14" modelu Precision 5480 přichází Dell také s úplnou novinkou - 16" mobilní pracovní stanicí Precision 5680. Navzdory tenkému a lehkému provedení může být v maximální konfiguraci osazena procesorem Intel Core i9 (45 W), až 64 GB paměti DDR5 i mobilní grafickou kartou NVIDIA RTX 5000 Ada.

Uživatelé ocení ostrý obraz displeje typu InfinityEdge s minimálním rámečkem a poměrem stran 16:10, trackpad s haptickou odezvou, čtyři „Grade A“ reproduktory, rozlišení displeje až UHD+ s technologií PremierColor nebo infračervenou kameru FHD se senzorem přiblížení a intenzity okolního světla.

Vzhledem k vysokému výkonu samostatné grafické karty je u modelu Precision 5680 nutností chlazení. Dell zde využil svou patentovanou technologii ventilátoru se dvěma protilehlými výdechy – což znamená, že systém zvládá i náročné pracovní postupy a aplikace. Díky portu HDMI, slotu pro SD kartu plné velikosti a volitelné čtečce čipových karet mají uživatelé k dispozici spolehlivé a bezpečné nástroje.

Aktualizace se dočkalo i širší portfolio zařízení Dell Precision – od základních mobilních pracovních stanic řady 3000 až po nejvýkonnější mobilní, rackové pracovní stanice i pracovní stanice v provedení tower řady Precision 7000 s procesory Intel Xeon. Všechna tato zařízení mají certifikaci ISV, což znamená, že poskytují odpovídající výkon, rychlost a spolehlivost náročným uživatelům pro práci s 2D a 3D pracovními postupy i těm, kteří chtějí testovat hranice možností svého technického vybavení.

OptiPlex

Po třech desetiletích nepřetržitých inovací stolních počítačů Dell představuje nové portfolio počítačů OptiPlex. Nové portfolio klade důraz na jednoduchost a usnadňuje zákazníkům volbu vhodného řešení na základě svých potřeb z hlediska pracovního prostoru a výkonu. OptiPlex nabízí prostorově úsporná řešení s různou úrovní výkonu pro minimalistické uspořádání pracovního stolu, ale také možnosti rozšíření a výkon provedení tower.

Dosud nejvýkonnějším počítačem řady OptiPlex je model All-in-One, který nabízí pohodlí a výkon v elegantním designu a je dodáván s integrovanými funkcemi pro spolupráci, zabezpečení a ochranu soukromí.

Nejnovější verze nástroje Dell Optimizer umožňuje snáze spravovat monitory a periferie z jednoho rozhraní. Vylepšení se dočkaly také inteligentní zvukové funkce na počítačích. Funkce potlačení ozvěny eliminuje rušivé zvuky pro všechny účastníky hovoru a sledování kvality hlasu vyskakovacím oknem upozorní na nízkou kvalitu hovoru.

6K monitor s panelem IPS Black

Monitor Dell UltraSharp 32 6K (U3224KB) je kompatibilní s operačními systémy Windows i Mac a disponuje certifikací VESA DisplayHDR 600. Pochlubit se může detailní kresbou, ostrostí obrazu a věrností barev ve vysokém rozlišení 6K. Je určený především profesionálům, jako jsou grafici, konstruktéři nebo datoví vědci. Monitor nabízí o o 150 % více obrazových bodů oproti rozlišení 4K a dokáže tedy přesněji zobrazit drobné detaily. 

Panel založený na technologii IPS Black prohlubuje tmavé barvy (dokonce i v tmavém prostředí) a věrně zobrazuje barvy při pohledu prakticky ze všech úhlů. Studie, kterou pro Dell Technologies zpracovala společnost Hot Tech, odhalila, že monitory s technologií IPS Black nabízejí až o 41 % tmavší černé tóny a až 1,2× lepší barevnou přesnost než konvenční panely IPS, zejména při zobrazování tmavších šedých barev.

UltraSharp 32 6K je také ideální pro uživatele hledající monitor pro videokonference, který si poradí i za zhoršených světelných podmínek. Je vybavený inteligentní webovou kamerou s HDR a 4K, která poskytuje čistší obraz a nabízí funkce automatické kompozice a přizpůsobení okolnímu světlu, a mikrofonem s potlačením ozvěny a dvěma 14W reproduktory. Bezpečnost zvyšuje automatická krytka objektivu. Integrovaný výsuvný panel na přední straně nabízí rychlý přístup k portům, takže lze snadno připojit veškeré příslušenství a udržovat čisté pracoviště bez překážejících kabelů. Bezproblémový přenos obrazu bez komprese zajistí rozhraní DisplayPort 2.1. Připojení Thunderbolt4 s technologií napájení EPR poskytuje výkon až 140 W, což umožní nabíjet a připojit se k výkonnějším pracovním stanicím.

Inovativní periferie

Dell Premier Collaboration Keyboard (KB900) je světově první klávesnicí s certifikací. Obsahuje vyhrazené dotykové prvky pro snadné ovládání hovorů Zoom – ztlumení a aktivace mikrofonu, zapnutí a vypnutí kamery, jednoduché sdílení obrazovky a vyvolání panelu konverzace. Disponuje také inteligentním podsvícením s detekcí přiblížení ruky, 15 programovatelnými klávesami a rychlým nabíjením přes USB-C (jedna minuta stačí na celý den práce, při plném nabití klávesnice zvládne pracovat až 20 dní).

Klávesnici lze navíc spárovat s novou dobíjecí myší Dell Premier Rechargeable Mouse (MS900), která má promyšlený design s pohodlným úchopem. Myš je vybavená snímačem schopným pracovat prakticky na jakémkoli povrchu včetně skla. Zcela plynulé rolování ve čtyřech směrech napomáhá intuitivnějšímu pohybu v oknech. Pomocí nástroje Dell Peripheral Manager lze přepínat mezi třemi zařízeními a vyladit rychlost, rozlišení (až 8K DPI) a přesnost - to vše bez obav o výdrž baterie. Myš vydrží půl dne práce po minutovém rychlém dobití přes USB-C a až tři měsíce při plném nabití. Obě zařízení fungují zcela bezproblémově a bezpečněji díky připojení Dell Pair na jedno kliknutí, přenos je šifrován kvůli ochraně uživatelských dat.

Video : 

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy