Dell Technologies vydělí VMware do samostatné společnosti

16. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies, Zdnet)
Dell Technologies, který ve virtualizační firmě VMware drží majoritní 81% podíl, oznámil plán na jeho vydělení do samostatné společnosti. Dell v rozdělení spatřuje možnost poskytnout oběma firmám flexibilitu a zefektivnit kapitálovou strukturu. Úzká spolupráce však bude pokračovat.

Po rozdělení by tedy měly vzniknout dvě samostatné společnosti.

Michael Dell by měl v obou společnostech nadále působit jako předseda představenstva (a jako CEO Dellu). Nástupce dosavadního CEO VMwaru, kterým je momentálně Zane Rowe, se stále hledá.

Ve své prezentaci pro investory Dell uvedl jako primární důvod k tomuto kroku možnost poskytnout oběma firmám více potřebné flexibility a také možnost zefektivnit kapitálové struktury obou podniků.

Výtěžek z prodeje VMwaru, který se odhaduje na 9,3 až 9,7 miliardy USD, plánuje Dell použít na umoření další části svých dluhů.

Dell zároveň počítá se zachováním velmi úzké spolupráce obou firem a na pokračování strategického partnerství, které oběma podnikům přináší řadu výhod. I nadále by tak měl pokračovat společný vývoj i spolupráce v oblasti obchodu i marketingu.

Operace by měla být ukončena do konce kalendářního roku 2021.

Více informací zde a zde.

Štítky: 

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Nové logo i firemní identita: česká IT legenda Software602 mění svoji tvář

10. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Software602)
Tvůrce prvního českého textového editoru T602 chce naučit české firmy a úřady, jak digitalizovat a urychlit interní procesy a oběhy dokumentů. Firemní identitu mění po 10 letech a nezůstane jen u ní. Čtěte více

Zyxel představil platformu Circle pro jednodušší správu licencí

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Nová platforma pro centralizovanou správu licencí a předplatného k produktům Zyxel přináší obchodním partnerům úsporu času a dlouhodobý zdroj příjmů. Čtěte více

Díky AT Computers a SumUp může platby kartou přijímat skutečně každý

5. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers zařadila do prodeje oblíbený platební terminál značky SumUp již na podzim 2020. Nově je však toto řešení k dispozici nejen pro podnikatele, ale i pro nefiremní uživatele. Čtěte více

Urychlená digitální transformace dělá IT složitějším

4. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AppDynamics)
Zpráva firmy AppDynamics poukazuje na dramatický nárůst komplexity způsobený naléhavou potřebou inovací, což může vést k rychlému a nekontrolovanému rozbujení technologií. Výzkum rovněž potvrzuje nutnost úplného přehledu o celém IT prostředí včetně obchodního kontextu, který pomůže rozlišit datový „šum“ od toho, co je pro podnik skutečně důležité. Čtěte více