Dell Technologies: Příležitosti a úkoly pro partnery v roce 2021

3. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Rok 2020 byl rokem nepředvídatelných událostí a nejistoty, kdy jediným pevným bodem zůstávaly technologie. V roce 2021 budou technologie nadále přispívat k ekonomické obnově – a partnerský kanál bude hrát klíčovou roli ve směrování dalšího rozvoje celého segmentu.
Pavel Halfar, channel sales manager v Dell Technologies

Dell Technologies uvádí jako klíčové to, jak se partneři postaví k následujícím technologiím:

Hybridní cloudová bublina: jaké jsou reálné obchodní příležitosti

Mnoho lidí mluví o vynikajících příležitostech v souvislosti s růstem v oblasti multicloudu a okrajového cloudu v roce 2021, ale to je pouze polovina celého příběhu. Partneři budou muset vysvětlovat reálné možnosti bez obvyklých marketingových frází. V tomto roce budeme skutečně svědky dalšího růstu investic do cloudových provozních modelů. Budou zahrnovat veřejná, privátní i okrajová cloudová prostředí jako součást snahy podniků aplikovat cloudové prostředky na své zbývající tradiční aplikace a data a umožnit tak rychlou škálovatelnost IT a jeho správu odkudkoli.

„Veřejný cloud dnes tvoří podstatnou část mnoha hybridních cloudových prostředí a podniky stále častěji očekávají, že budou moci využívat celou svoji IT architekturu stejným způsobem jako veřejné cloudové služby – dostupné na objednávku a škálovatelné podle potřeby na několik kliknutí, což znamená širší možnosti a jednoduchost. Přechod na model poskytování technologií formou služby přinese v tomto roce partnerům nové příležitosti ke zvýšení opakovaných výnosů a jejich celkové stability. Naštěstí nejde o pouhou vizi, ale reálnou možnost. Také my v Dellu jsme se tímto směrem vydali,“ popsal potenciál multicloudu pro partnery Pavel Halfar, channel sales manager Dell Technologies.

Partneři se musí připravit na novinky v 5G a technologiích pro okraj sítě

Řada odborníků zpočátku označovala rok 2020 za „rok 5G“ a evropští mobilní operátoři se připravovali na rozsáhlé implementace. O dvanáct měsíců později vidíme smutný obrázek – mnoho projektů zmařily změny ve vládní politice, zpoždění aukcí frekvenčního spektra a výrazný nárůst využití pevného připojení k internetu kvůli pandemii. V pozadí však současně nenápadně probíhá jiná revoluce, která zdůrazní potřebu urychleného zavádění 5G v roce 2021. Tou technologií je edge computing, tedy přesun výpočetních prostředků na okraj sítě.

Vzhledem k rozvoji edge computingu budou muset operátoři letos provádět rozsáhlé dlouhodobé investice do moderního IT s cílem „cloudifikovat“ svoji síťovou architekturu, aby zajistili širokou dostupnost konektivity, a ještě více přiblížili škálovatelný výpočetní výkon na okrajích sítě. K tomu ale budou potřebovat průvodce – zde jsou v ideálním postavení Dell partneři. Ti mohou nejen poskytovat informace o hlavních nákupních trendech v podnicích – jako v případě růstu zájmu o edge computing – a radit ohledně požadovaných typů 5G řešení, ale také poskytovat cenná doporučení v otázkách technologií a dovedností potřebných k uspokojení této poptávky. Zde bude role partnerů neocenitelná a vzhledem k naléhavosti také nenahraditelná,“ řekl Pavel Halfar.

Pozornost se bude soustředit na příležitosti na okraji sítě

„V roce 2020 došlo k exponenciálnímu růstu práce na dálku a distančního studia. Na okrajích sítě se budeme vedle datově založených chytrých aplikací setkávat s vysoce distribuovanými datovými pracovními zátěžemi, které je nutné spravovat a analyzovat v reálném čase. To bude v roce 2021 pro partnery představovat příležitost vést zákazníky při zvyšování investic do distribuované infrastruktury. Důležité bude zejména ukázat, že technickou infrastrukturu, do níž investují, lze zavést skutečně jednodušeji a rychleji,“ uvedl Pavel Halfar.

To podpoří rozvoj hybridních cloudových provozních modelů, které přesahují tradiční datová centra a zasahují na okraj sítě. Bude na partnerech, aby zákazníkům pomohli pochopit nabízenou příležitost v plném rozsahu a naplno využít svoji skutečnou digitální výhodu. Schopnost s využitím 5G analyzovat data na okraji sítě a bezprostředně reagovat na získané poznatky podpoří nové obchodní možnosti, například v elektronickém obchodu nebo u aplikací digitálního podniku. Připojené a inteligentní senzory umožní zavádět nové schopnosti a získávat nové informace v řadě odvětví, od zdravotnictví přes školství po těžební průmysl. Tím partneři získají příležitost prokázat své znalosti v jednotlivých oborech a pomáhat zákazníkům využívat takové přístupy, které budou nejlépe vyhovovat jejich specifickým potřebám.

Inteligentní PC se přizpůsobí hybridnímu způsobu práce a neustále připojeným uživatelům

Lidé se přizpůsobují novému, hybridnímu způsobu práce a studia a od technologií potřebujeme totéž – aby se přizpůsobily. Kombinace AI, cloudu a vylepšené konektivity v nadcházejícím roce zlepší zkušenosti uživatelů s koncovými zařízeními.

„Z našeho pohledu bude důležité pomáhat Dell partnerům vysvětlovat veškeré výhody modernizované vzdálené správy PC, kde se nabízí nové příležitosti. Jedna z věcí, kterou pandemie způsobila, je totiž změna uvažování nejvyššího vedení firem, které se začalo více věnovat klíčovým investicím do infrastruktury. A to je něco, co tu dříve v takové míře nebylo,“ poukázal Halfar na příležitost.

Například umělá inteligence usnadní práci s PC a umožní jeho individuální přizpůsobení, což je důležité z hlediska vzdálené správy, produktivity a uživatelského komfortu. Inteligentní software pomůže zařízením pochopit, kdy uživatel chce a kdy nechce být při videokonferenci viděn. Zařízení také budou schopná se v případě špatného signálu Wi-Fi přepnout na připojení 5G. Budou se objevovat nové aplikace a služby, které usnadní a zpříjemní týmovou komunikaci a spolupráci na dálku, a systémy, které dnes užíváme, se dočkají vylepšení a nových funkcí.

Technologie pro nový věk transformace lidské práce

Technika umožní kvalitnější komunikaci a posílí pocit propojenosti v době, kdy pracujeme a studujeme distančně – z našich domovů. Virtuální schůzky a prostory pro spolupráci nám dávají nahlédnout do každodenních životů našich kolegů a umožňují flexibilněji vyvážit pracovní a soukromý život. 

Technika však také přispívá k rozvoji nových vztahů – AI a automatizace změní dělbu práce mezi lidmi a stroji. Umělé inteligenci budeme předávat stále více duševní práce, nikoli pouze mechanické úkony. Tím rychleji získáme hlubší a podstatnější informace, které nám, lidem, umožní se zaměřit na zásadnější inovace, smysluplnou práci a mezilidskou komunikaci.

„Naplnění této vize bude vyžadovat poradenství na vysoké úrovni, které firmám pomůže smysluplně přizpůsobit tyto technologie své činnosti a naplno využít jejich potenciál. Dell partneři budou mít důležitou úlohu vysvětlovat zákazníkům možnosti moderních technologií z hlediska využití dat a provázet je jejich zaváděním. Firmy si totiž dnes více než kdy dříve uvědomují, že lidská výhoda představuje konkurenční výhodu,“ zdůraznil Pavel Halfar důležitou roli partnerů při zavádění nových technologií, a to nejen v příštím roce.

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Přehled nejdůležitějších novinek z konference Microsoft Inspire 2021

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Virtuální partnerská konference společnosti Microsoft i letos umožnila přinesla řadu zajímavých novinek, které byly často výrazně poznamenány uplynulým rokem plným nebývalých změn, urychlených inovací a digitální transformace. Pojďme se proto společně za konferencí poohlédnout a připomenout si to nejzajímavější, co v jejím průběhu zaznělo. Čtěte více

Novinka od Oraclu umožňuje zákazníkům zrychlit migraci do cloudu a snížit náklady

9. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oracle)
Nový program Oracle Support Rewards má zákazníkům pomoci urychlit migraci do cloudu a zároveň jim snížit náklady na podporu softwarových licencí. Pokud se zákazníci nově rozhodnou k nákupu služeb Oracle Cloud Infrastructure (OCI), mohou nyní získat odměny, které sníží nebo dokonce zcela vykompenzují jejich platby za podporu u licencí softwaru Oracle v režimu on-premise (lokálně). Čtěte více

ATC oživilo nabídku motivačního programu Žiju si/Užívaj si

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers podstatně oživila motivační program Žiju si/Užívaj si. Katalog dárků je doplněn o množství nových produktů, ze kterých si vybere opravdu každý. Čtěte více

HP rozšiřuje partnerský program HP Amplify na retail a etail prodejce

17. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP Inc. oznámila rozšíření svého programu HP Amplify — na rozsáhlý ekosystém, tvořený více než 1 350 maloobchodními partnery, kteří se rekrutují z online byznysu a kamenných prodejen. Optimalizace programu má podněcovat dlouhodobý růst a digitální transformaci v souladu s měnícím se spotřebitelským prostředím. Čtěte více