Dell představil první hybridní cloudový systém. Nasazený je za méně než tři hodiny

13. 11. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Společnost Dell rozšířila své cloudové portfolio o řešení Hybrid Cloud System pro Microsoft. Systém vyvinutý ve spolupráci s firmou Microsoft přináší zákazníkům další možnost, jak přejít do cloudu.

Podle nedávného celosvětového průzkumu společnosti Dell mezi osobami s rozhodovacími pravomocemi na poli IT (ITDM) uvedlo devět z deseti účastníků, že strategie hybridního cloudu je důležitá k dosažení Future-Ready Enterprise. Nedávno uveřejněný Dell Global Technology Adoption Index (GTAI 2015) ukázal, že 55 % organizací na celém světě používá více než jeden typ cloudu. GTAI 2015 také upřesňuje, že náklady a bezpečnost jsou největší překážky přijetí a implementace cloudu. Jako nejčastější bariéra pro zavedení hybridního cloudu je dále uváděna složitost.

Nasazení za méně než tři hodiny

Systém Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft je postaven kolem nových standardů Microsoft Cloud Platform System. Úlohou systému je mimo jiné také zbořit mýty o složitosti, ceně a celkové kontrole kolem hybridního cloudu.

Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft je prvním integrovaným, modulárním hybridním cloudovým řešením v odvětví. Systém nabízí funkce pro zjednodušení, automatické nasazení a údržbu. Má vlastní platební systém snižující rizika investic a neobvyklé hybridní cloudové řízení, kontrolu a automatizaci z Microsoft Azure nebo jiných cloudových prostředí.

Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft zákazníkům poskytuje:

  • Privátní cloud s přístupem k veřejnému cloudu Azure implementovaný za méně než tři hodiny. Sjednocený systém aktualizací je automatizovaný a rozdělený podle dění v okolí.
  • Vybudování a nastavení scénářů pro pracovní vytížení, flexibilní nasazení podnikových služeb a řízení modelů z několika cloudových prostředí prostřednictvím jedné konzole. To vše pomocí integrace s Dell Cloud Manager (DCM).
  • Jednotný privátní cloud s veřejnou správou a kontrolou spotřeby přes Windows Azure Pack (WAP), Azure a ostatní cloudové služby.

Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft odpovídá zásadám CPS standardů a kombinuje optimalizovanou modulární infrastrukturu Dellu s přednastaveným softwarem Microsoft CPS, zahrnujícím Microsoft služby Azure pro zálohování, obnovu místa a provozní přehledy. Doplňkové služby od Dellu zahrnují ProSupport a Managed Cloud Services.

Další cloudová řešení                     

Dell v oblasti vývoje cloudových řešení podporuje různorodé potřeby podnikových datových center. Systémy mohou řešit nové požadavky zákazníků a trendy v odvětví, které jim umožňují najít hodnotu v cloudu, ať jsou v jakékoli fázi cesty ke cloudu.

Dell administrator pro Office 365 umožňuje převzít kontrolu nad Office 365, SharePoint a OneDrive pro firmy prostřednictvím konsolidované konzole, která pomáhá s lepší správou, podáváním hlášení a využitím stávajících platforem. IT správci mohou rozšířit svou správu nasazení i v prostorách u zákazníka na jeho vlastních zařízeních.

Dell Foglight pro virtualizaci 8.3 umožňuje řídit výkon z virtuálních a fyzických vrstev serverů a optimalizovat je pro zvýšení výkonu soukromých cloudových prostředí se servery Dell, a to vše z jediného řídícího místa. Nová integrace Dell OpenManage Essentials s patentovanými analytickými nástroji ve Foglight pro virtualizaci umožňuje v reálném čase hledat vizuální spojení virtuálních pracovních úloh v serverovém prostředí.

Nový Dell Hybrid Cloud System pro Microsoft bude v České republice k dispozici v prvním kvartále příštího roku.

Podobné články

Cisco představilo nová cloudová řešení včetně serverů pro hybridní provoz

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové způsoby, jak pomáhá zákazníkům urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup. Čtěte více
Jiří Dobeš, Business Unit Manager divize Dell v DNS

DNS (Jiří Dobeš a Vladimír Havelka): Každý den chceme být o krůček lepší

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Zjistit pro vás maximální množství aktuálních informací o divizi Dell ve společnosti DNS jsme získali díky možnosti vyzpovídat Business Unit Managera Jiřího Dobeše a Senior Consultanta Vladimíra Havelku. Hovořili jsme nejen o pohodové atmosféře v DNS a společné snaze se neustále zlepšovat, ale i o dopadu covidové pandemie, aktuálních trendech, produktových novinkách z portfolia Dellu i plánech do budoucna a mnoha dalších zajímavých věcech. Čtěte více

Dell EMC: úložiště PowerStore 500

30. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies zvyšuje výkon a rozšiřuje schopnosti podnikových úložných systémů Dell EMC PowerStore novým softwarem a možnostmi automatizace. Představuje také nízkonákladový model PowerStore 500 s výkonem a funkcemi podnikové třídy vhodný pro širší okruh podniků a způsobů využití. Čtěte více

Česko i svět čeká boom datových center pro internet věcí

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Trh s datovými centry zažívá díky rychlému rozvoji informačních technologií prudký růst. Týká se to i tzv. edge datových center, která jsou díky svému umístění v blízkosti koncových uživatelů vhodná například pro systémy v internetu věcí. Z globálního pohledu by se měl trh s těmito datacentry podle poradenské společnosti PwC do roku 2024 téměř ztrojnásobit. Čtěte více