Dell představil pracovní stanice s nejnovějšími procesory AMD Ryzen Threadripper PRO

25. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila nový model Precision 7875 v provedení tower s procesorem AMD Ryzen Threadripper PRO 4. generace. Jde o nejvýkonnější workstation Dell s procesorem AMD s širokými možnostmi pro další rozšíření.

Precision 7875 Tower je pracovní stanice pro vícevláknové výpočty a další náročné profesionální aplikace určená zejména pro inženýry, architekty, kreativce a konstruktéry. Nová pracovní stanice zvládne vše od projektů v oblasti umělé inteligence s rozsáhlými soubory dat po grafický design a virtuální realitu. Díky nejnovější generaci procesorů AMD Ryzen Threadripper PRO může mít až 96 (192 vláken)  jader, což je nejvíce ze všech pracovních stanic Dell Precision s jednou paticí.

Zvládne umělou inteligenci a strojové učení

Pracovní stanice Precision 7875 Tower dokáže díky svému výkonu podporovat vývoj a trénink umělé inteligence včetně generativní AI a strojového učení. Velký počet jader procesoru umožňuje uživatelům skokově navyšovat pracovní zátěž nebo požadavky. Precision 7875 Tower je rovněž flexibilním řešením pro řadu kreativních aplikací včetně renderingu, filmové produkce, analýzy designu, simulace, vizualizace v oblasti architektury, inženýrství a stavebnictví.

Konstrukci svých pracovních stanic Dell neustále zdokonaluje za účelem dosažení vyššího výkonu. Model Precision 7875 Tower má vyšší a hlubší šasi než předchozí generace. Účelná konstrukce poskytuje vetší prostor pro chlazení procesoru a nově i šestý slot PCIe pro další rozšíření. Poprvé v systému Precision v provedení tower je zde integrovaný slot Wi-Fi, který nezabírá místo ve slotu PCIe. Uživatelé tak mají k dispozici větší flexibilitu při využívání počítače pro své specifické potřeby a ve svém prostředí.

Díky možnosti volby profesionálních grafických karet (až dvě 48GB AMD Radeon PRO W7900 nebo dvě 48GB NVIDIA RTX A6000 generace Ada), až 56 TB úložiště a 2 TB paměti DDR5 nabízí Precision 7875 Tower špičkové možnosti pro provozování náročných pracovních zátěží.  

Pracovní stanici Dell rovněž vybavil pokročilými funkcemi pro zajištění spolehlivosti a bezpečnosti. Modul TPM (Trusted Platform Module) 2.0, samošifrovací disky a uzamykatelná konstrukce šasi s detekcí vniknutí zajišťují bezpečnost zákaznických projektů.

Dostupnost na konci roku

Nová pracovní stanice Precision 7875 Tower s procesorem AMD Ryzen Threadripper PRO bude v prodeji na konci letošního roku.

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Prodej pracovních stanic vloni klesl o téměř 9 %. Letos se očekává oživení

2. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový trh stolních a přenosných pracovních stanic zaznamenal na sklonku roku 2023 mírné oživení, přičemž ve čtvrtém čtvrtletí dodávky podle IDC dokonce meziročně vzrostly (o 6,1 % na 1,85 milionu zařízení). Čtěte více

Dell Technologies Forum 2023 se zabývalo (nejenom) umělou inteligencí

30. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Každoroční technologická akce Dell Technologies Forum se letos uskutečnila 22. listopadu v pražském O2 Universu. Akce se zúčastnilo přes tisíc profesionálů i nadšenců, které zajímají nové technologie a jejich využití pro podporu firemního růstu. Čtěte více

Lenovo ThinkStation P8 přináší procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX

23. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila pracovní stanici ThinkStation P8 typu tower poháněnou procesory řady AMD Ryzen Threadripper PRO 7000 WX a grafickými kartami NVIDIA RTX. Novinka je navržena tak, aby poskytovala bezkonkurenční výkon, spolehlivost a flexibilitu profesionálům, kteří od svých pracovních stanic vyžadují to nejlepší. Čtěte více

Mobilní pracovní stanice v roce 2023

15. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Rozdíl oproti klasickým notebookům může být na první pohled nezřetelný, přesto však tvoří přenosné pracovní stanice svůj vlastní, svébytný segment s jasně daným okruhem zákazníků. Nejde přitom jen o dramatický nárůst cen, ale také o důraz na zcela jiné vlastnosti, často úplně jiné než u notebooků pro běžné uživatele. Čtěte více