Dell představil nové pracovní stanice Precision s procesory AMD Ryzen Threadripper PRO

10. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Nový model Precision 7865 Tower je první stolní pracovní stanicí značky Dell Precision založenou na procesorech AMD a první systém Precision s procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 5000 řady WX. Pracovní stanice je vhodná pro řadu tvůrčích činností jako je tvorba animací nebo vývoj aplikací rozšířené reality, ale také pro analýzu rozsáhlých souborů dat.

Nový stolní počítač v provedení tower podporuje nejlepší dostupný procesor AMD pro pracovní stanice na trhu Threadripper PRO 5900WX. Počítač Precision 7865 Tower je maximálně přizpůsobený náročné práci s vícero běžícími aplikacemi a umožňuje uživatelům efektivněji řešit komplikované úlohy. Precision 7865 Tower nabízí jak vysoký výpočetní i grafický výkon. Bez kompromisů tedy může sloužit datové vědě, grafickému designu, zpracování obrazu a práci v oblasti VR a AI.

Pracovní stanice Precision 7865 Tower je určena pro konstruktéry, architekty, tvůrce a designéry, kteří potřebují provádět různé typy úloh. K tomu je vybavená až 64 procesorovými jádry, až 56TB úložištěm, volitelným rozhraním Thunderbolt 3, až 1 TB operační paměti DDR4 ECC s technologií RMT Pro a profesionální grafickou kartou (až 16GB AMD Radeon Pro W6800 nebo až 48GB NVIDIA RTX A6000).

Lepší odvětrávání a nižší hlučnost v menším šasi

Vyšší výkon zároveň znamená i více tepla. Proto má nově navržená skříň mřížku pro odvětrávání, která umožňuje využít separátní vzduchové kanály pro jednotlivé kritické komponenty. To zvyšuje účinnost chlazení a také snižuje hlučnost, takže se uživatel může soustředit na práci, zatímco systém běží hladce a tiše. Šasi je přitom ještě o 14 % menší než u modelu Precision 7820 Tower.

Dell u pracovní stanice Precision 7865 dbá také na jednoduchost servisu. Údržba a modernizace jsou jednodušší díky pohodlnému přístupu zepředu a ze strany. Na interiér také není potřeba žádné nářadí, prostředí je uspořádané s barevně odlišenými komponenty, které umožňují intuitivnější upgrade paměti, úložiště nebo grafické karty podle individuálních nároků na výkon. Konstruktéři společnosti Dell mysleli na budoucnost a kladli důraz na možnosti modernizace a škálovatelnost, aby počítač naplňoval nejen dnešní požadavky na výkon, ale aby také rostl a vyvíjel se spolu se svými uživateli.

„Zákazníci z řad začínajících filmařů i velkých studií používají software DaVinci Resolve Studio se stále složitějšími pracovními postupy s videem ve vysokém rozlišení. Technika, kterou potřebují ke své tvorbě, musí být spolehlivá a výkonná. Nový počítač Precision 7865 Tower s procesorem AMD Ryzen Threadripper PRO poskytuje vysoký výkon a podporuje komplexní výpočty a našim zákazníkům nabízí výkonný a konfigurovatelný systém pro provoz Blackmagic Design Resolve Studio,“ řekl Dan May, prezident společnosti Blackmagic Design.

Široká konektivita i vzdálená správa

Díky softwaru Dell Optimizer pro pracovní stanice Precision je navíc systém chytřejší, protože se pomocí umělé inteligence učí stylu práce svého uživatele, reaguje na jeho potřeby, automaticky zvyšuje výkon aplikací a poskytuje specializované reporty a analýzy.

Pracovní stanice má promyšlený design, který usnadňuje přístup k vnitřním komponentám. Uzamykatelné šasi s detekcí vniknutí pomáhá zajistit jeho bezpečnost. Modul TPM 2.0 a samošifrovací pevné disky vytvářejí komplexní řešení, na které se uživatelé mohou spolehnout a které pomáhá chránit citlivá data, duševní vlastnictví a důvěrné projekty. Ke snadnému užívání přispívají i často používané porty USB-C a USB-A, které jsou vhodně umístěné na přední straně, a madla pro pohodlný úchop, díky nimž je počítač v případě potřeby lépe přenosný.

Pracovní stanice Precision 7865 Tower, která i nadále nabízí řešení pro různá pracovní prostředí a týmy, podporuje vysokorychlostní sítě (nativně 1 Gb a 10 Gb), podporuje práci z domova a umožňuje virtuální práci více uživatelů na jednom stroji. Díky pokročilému nástroji pro správu AMD Advanced Management s desktopovou a mobilní architekturou pro systémový hardware (DASH) umožňuje počítač bezpečnou vzdálenou správu a správu přes vyhrazené připojení, takže správci IT mohou zajišťovat potřeby zaměstnanců bez ohledu na to, kde se rozhodnou pracovat.

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Prodej PC bude letos stagnovat

13. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový trh s tradičními osobními počítači zůstane v roce 2024 podle IDC na přibližně stejné úrovni jako v roce 2023. Dodávky dosáhnou 260,2 milionu kusů, a to navzdory ekonomickému zlepšení a nové kategorii osobních počítačů s vestavěnými jednotkami pro zpracování neuronů (NPU), kterým se hovorově říká AI PC. Čtěte více

Globální prodej PC se v prvním čtvrtletí 2024 vrátil na předpandemickou úroveň

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC se celosvětový trh s osobními počítači po dvou letech poklesu vrátil v prvním čtvrtletí roku 2024 k růstu. Celkem se v tomto období prodalo 59,8 milionu PC, což představuje meziroční nárůst o 1,5 %. Čtěte více

Nová vlna zařízení podporujících práci s AI

6. 5. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Na trh začínají přicházet nová zařízení, která jsou uzpůsobená práci s umělou inteligencí. Přední výrobci následují trend rozšiřování nástrojů gen-AI a díky novému hardwaru umožňují odbavovat úlohy pro AI částečně lokálně, a tudíž rychleji. Čtěte více
Chris Papaphotis, CEMA DPS Lead ve společnosti Microsoft

Chris Papaphotis (Microsoft): Pojďme zůstat společně v čele díky AI a nové vlně PC

5. 4. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Kolik počítačů v komerčním segmentu není připraveno na Windows 11 a kam směřuje vývoj umělé inteligence? Chris Papaphotis, CEMA DPS Lead ze společnosti Microsoft, s námi probral výhody nasazení operačního systému Windows 11. Detailně jsme se věnovali také umělé inteligenci v čele s Copiloty, AI asistenty, kteří se prolínají produkty Microsoftu. Čtěte více