Dell představil nové pracovní stanice Precision s procesory AMD Ryzen Threadripper PRO

10. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Nový model Precision 7865 Tower je první stolní pracovní stanicí značky Dell Precision založenou na procesorech AMD a první systém Precision s procesory AMD Ryzen Threadripper PRO 5000 řady WX. Pracovní stanice je vhodná pro řadu tvůrčích činností jako je tvorba animací nebo vývoj aplikací rozšířené reality, ale také pro analýzu rozsáhlých souborů dat.

Nový stolní počítač v provedení tower podporuje nejlepší dostupný procesor AMD pro pracovní stanice na trhu Threadripper PRO 5900WX. Počítač Precision 7865 Tower je maximálně přizpůsobený náročné práci s vícero běžícími aplikacemi a umožňuje uživatelům efektivněji řešit komplikované úlohy. Precision 7865 Tower nabízí jak vysoký výpočetní i grafický výkon. Bez kompromisů tedy může sloužit datové vědě, grafickému designu, zpracování obrazu a práci v oblasti VR a AI.

Pracovní stanice Precision 7865 Tower je určena pro konstruktéry, architekty, tvůrce a designéry, kteří potřebují provádět různé typy úloh. K tomu je vybavená až 64 procesorovými jádry, až 56TB úložištěm, volitelným rozhraním Thunderbolt 3, až 1 TB operační paměti DDR4 ECC s technologií RMT Pro a profesionální grafickou kartou (až 16GB AMD Radeon Pro W6800 nebo až 48GB NVIDIA RTX A6000).

Lepší odvětrávání a nižší hlučnost v menším šasi

Vyšší výkon zároveň znamená i více tepla. Proto má nově navržená skříň mřížku pro odvětrávání, která umožňuje využít separátní vzduchové kanály pro jednotlivé kritické komponenty. To zvyšuje účinnost chlazení a také snižuje hlučnost, takže se uživatel může soustředit na práci, zatímco systém běží hladce a tiše. Šasi je přitom ještě o 14 % menší než u modelu Precision 7820 Tower.

Dell u pracovní stanice Precision 7865 dbá také na jednoduchost servisu. Údržba a modernizace jsou jednodušší díky pohodlnému přístupu zepředu a ze strany. Na interiér také není potřeba žádné nářadí, prostředí je uspořádané s barevně odlišenými komponenty, které umožňují intuitivnější upgrade paměti, úložiště nebo grafické karty podle individuálních nároků na výkon. Konstruktéři společnosti Dell mysleli na budoucnost a kladli důraz na možnosti modernizace a škálovatelnost, aby počítač naplňoval nejen dnešní požadavky na výkon, ale aby také rostl a vyvíjel se spolu se svými uživateli.

„Zákazníci z řad začínajících filmařů i velkých studií používají software DaVinci Resolve Studio se stále složitějšími pracovními postupy s videem ve vysokém rozlišení. Technika, kterou potřebují ke své tvorbě, musí být spolehlivá a výkonná. Nový počítač Precision 7865 Tower s procesorem AMD Ryzen Threadripper PRO poskytuje vysoký výkon a podporuje komplexní výpočty a našim zákazníkům nabízí výkonný a konfigurovatelný systém pro provoz Blackmagic Design Resolve Studio,“ řekl Dan May, prezident společnosti Blackmagic Design.

Široká konektivita i vzdálená správa

Díky softwaru Dell Optimizer pro pracovní stanice Precision je navíc systém chytřejší, protože se pomocí umělé inteligence učí stylu práce svého uživatele, reaguje na jeho potřeby, automaticky zvyšuje výkon aplikací a poskytuje specializované reporty a analýzy.

Pracovní stanice má promyšlený design, který usnadňuje přístup k vnitřním komponentám. Uzamykatelné šasi s detekcí vniknutí pomáhá zajistit jeho bezpečnost. Modul TPM 2.0 a samošifrovací pevné disky vytvářejí komplexní řešení, na které se uživatelé mohou spolehnout a které pomáhá chránit citlivá data, duševní vlastnictví a důvěrné projekty. Ke snadnému užívání přispívají i často používané porty USB-C a USB-A, které jsou vhodně umístěné na přední straně, a madla pro pohodlný úchop, díky nimž je počítač v případě potřeby lépe přenosný.

Pracovní stanice Precision 7865 Tower, která i nadále nabízí řešení pro různá pracovní prostředí a týmy, podporuje vysokorychlostní sítě (nativně 1 Gb a 10 Gb), podporuje práci z domova a umožňuje virtuální práci více uživatelů na jednom stroji. Díky pokročilému nástroji pro správu AMD Advanced Management s desktopovou a mobilní architekturou pro systémový hardware (DASH) umožňuje počítač bezpečnou vzdálenou správu a správu přes vyhrazené připojení, takže správci IT mohou zajišťovat potřeby zaměstnanců bez ohledu na to, kde se rozhodnou pracovat.

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Minipočítače NUC se (oficiálně) zařadily do portfolia ASUSu

5. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS, www.tomshardware.com)
Kompaktní počítače řady NUC, za kterými donedávna stál Intel, se oficiálně staly součástí produktové nabídky společnosti ASUS. Od 1. září 2023 tak jde o sérii ASUS NUC. Čtěte více

Dell: herní počítač Alienware Aurora R16

19. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies uvedla na trh modernizovanou verzi stolního počítače Alienware Aurora. Aurora R16 přináší zdokonalení akustických a tepelných charakteristik a nový prostorově úsporný design. To vše při dosažení špičkového herního výkonu. Čtěte více

Prodej PC nadále klesá

18. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej osobních počítačů ve druhém čtvrtletí roku 2023 podle IDC meziročně klesl o 13,4 %. Za dalším propadem trhu (celkem šlo již o šestý kvartál v řadě) stojí komplikovaná makroekonomická situace, slabá poptávka koncových spotřebitelů i firem a směřování financí do jiných, prioritnějších projektů. Čtěte více

Intel ukončí vývoj a výrobu minipočítačů NUC

14. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: www.servethehome.com)
Americká společnost Intel vyklízí pozice v dalším sektoru. Aktuálně oznámila ukončení vývoje a výroby kompaktních počítačů řady NUC. Spoléhat bude výhradně na výrobní partnery třetích stran. Čtěte více