Dell posiluje v oblasti storage

1. 7. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Dell díky nové řadě podnikových diskových polí přináší vlastnosti úložišť vyšších tříd do středně velkých pracovišť a v blízké budoucnosti rovněž rozšíří nabídku softwarově definovaných úložišť (SDS) a konvergovaných serverů a úložných zařízení.

Řada diskových polí Dell Storage SC4000 přenáší vlastnosti podnikových úložišť do zařízení střední třídy. Zákazníci mohou dosáhnout výkonu postaveného čistě na flash paměti s cenou až o 72 % nižší než u konkurenčních flashových polí, nebo sáhnout po cenově dostupnější kombinaci high-end flash úložiště a plotnového disku v jednom poli.

„Série datových úložišť Dell Storage SC4000 redefinuje ekonomiku podnikových úložišť, nabízí pokročilé možnosti velkých podnikových úložišť a vynikající poměr ceny a výkonu, jenž zákazníkům, vyžadujícím úložiště střední třídy, umožní být konkurenceschopnější,“ řekl Alan Atkinson, viceprezident a generální ředitel Dell Storage. „Zatímco v Dellu děláme obrovské pokroky v oblasti vývoje datových úložišť a výhodných řešení pro zákazníky vyhledávající pokročilé technologie SAN, podporujeme také společnosti, které se rozhodly pro revoluční přístup k data managementu, a to rozšiřováním našeho portfolia softwarově definovaných úložišť a konvergovaných řešení,“ dodal.

Úložiště série Dell Storage SC4000 přijdou na trh v provedení 2U SAN s 24x2,5“ disky. Disková pole těží z technologií Dell Compellent a EqualLogic a zahrnují software Dell Storage Center 6.5 a EqualLogic iSCSI. Dell Storage SC4000 podporuje jak fibre channel, tak protokoly iSCSI.

Dell Storage SC4020, který dokáže pojmout až 400 terabajtů dat, lze přizpůsobit různým typům vytížení. Zvládne například hosting až  deseti tisíc Microsoft Exchange 2013 schránek v jediné 2U SAN s 24 pevnými disky nebo 120 000 IOPS (operací vstup-výstup za sekundu) s odezvou menší než jedna milisekunda.

Nová disková pole přijdou na trh se stejnými možnostmi uspořádání datjako Dell Compellent SC8000, který z důvodu optimalizace ceny přenáší data přes tradiční plotnové disky, flash paměť pro zápis (SLC) a flash paměť pro čtení. Díky automatickému vrstvení dvou typů flash disků lze při ceně 15K disků dosáhnout úspory a čistého flashového výkonu, který je potřebný například pro databáze OLTP.

„Nová série diskových polí Dell Storage SC4000, díky své velikosti řešení, je přesně ušitá na potřeby většiny podniků v České republice,“ uvedl Ondřej Bačina, enterprise brand manager českého Dellu.

Dell podporuje širokou řadu softwarově definovaných úložišť a rozšířil partnerský systém navázáním spolupráce se společností Nutanix. Dell uvede Nutanixem poháněné řady Web-scale Converged Appliances Dell XC, jež v jednom zařízení přinášejí výpočetní výkon, úložiště a networking. Zařízení jsou určena především zákazníkům, kteří hledají jednotné a snadno zapojitelné řešení.

SDS v současnosti proniká do podnikového segmentu a Dell, společně se svými partnery, nabízí zákazníkům různá řešení, jejichž součástí jsou služby, hardware a podpora Dellu. Otevřený přístup k SDS zahrnuje integraci open source platforem a vedení dodavatelů serverových hypervizorů k poskytování zákaznicky orientovaných SDS řešení.

Podobné články

IDC: Prodej externích podnikových úložišť v regionu EMEA v 1. čtvrtletí 2020 se propadal

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s externími podnikovými úložišti se podle IDC v regionu EMEA v prvním čtvrtletí letošního roku propadl o 10,7 % v hodnotě v dolarovém vyjádření a o 8,1 % v eurovém vyjádření. Výsledky napříč jednotlivými oblastmi regionu však byly velmi rozdílné. Čtěte více

LaCie: úložiště 1Big Dock SSD Pro a 1Big Dock

25. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: LaCie)
LaCie, prémiová značka společnosti Seagate představila dvě úložiště pro kreativní profesionály a firemní uživatele. LaCie 1big Dock SSD Pro a LaCie 1big Dock umožňují zefektivnit a optimalizovat nahrávání a ukládání pomocí jednoho kompletního řešení. Čtěte více

Pokročilá generace diskových polí Fujitsu pro byznys

12. 2. 2020. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing a Fujitsu)
Společnost Fujitsu představila své inovované a rozšířené portfolio flashových polí ETERNUS AF S3 a hybridních úložných systémů ETERNUS DX S5. Nová generace úložišť je efektivnější, optimalizovaná na vysoký výkon, předpokládá jednodušší management dat i při masivním nárůstu jejich objemu. Čtěte více

IDC: Prodej podnikových úložišť v 1. čtvrtletí 2019 klesal

17. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej podnikových úložných systémů podle společnosti IDC během prvního čtvrtletí letošního roku v tržbách meziročně klesl o 0,6 % na 13,4 miliardy USD. Kapacita úložišť prodaných ve sledovaném období pak meziročně stoupla o 14,1 % na 114,2 exabytu. Čtěte více