Dell inovoval v segmentu HPC

30. 11. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Portfolio výpočetních clusterů Dell se rozšiřuje. K novinkám patří systém navržený pro zjednodušení masového nasazení HPC a datových analytik v oboru výzkumu, výroby a genomiky. Dell dále rozšířil svou HPC laboratoř a představil novou generaci technologií včetně Intel Omni-Path architektury.

Oblast HPC se stává zlomovým bodem v přístupu firem k inovacím a konkurenci. Mnoho firem postrádá potřebné zkušenosti, aby byly schopny systém HPC nakonfigurovat, sestavit a nasadit tak, že nedojde ke ztrátě pozornosti k vlastním úkolům. Podle National Centre for Manufacturing Sciences bude 98 % produktů do roku 2020 navrženo digitálně, přičemž 95 % z 300 tisíc výrobních společností má malou nebo žádnou kvalifikaci v oblasti HPC.

„HPC už není nástrojem pro sofistikované výzkumníky. Vzali jsme vše, co jsme se naučili ve spolupráci s nejpokročilejšími, sofistikovanými univerzitami a výzkumnými institucemi, a přizpůsobili jsme to pro nasazení v mainstreamu,“ řekl Jim Ganthier, viceprezident a generální ředitel Engineered Solutions and Cloud v Dellu. „Jakožto vedoucí poskytovatel systémů v tomto prostoru pokračuje Dell v prolomení bariér ohledně HPC. Vidíme stále více zákazníků na všech úrovních, jak si tuto sílu užívají.“

Dell urychlil nasazení HPC

Dell představil nové portfolio HPC systémů, které kombinují flexibilitu zakázkových systémů s jednoduchostí, spolehlivostí a hodnotou předem nakonfigurovaného průmyslově sestaveného systému, jenž zahrnuje:

  • zjednodušený design, konfigurace a objednání během několika hodin namísto týdnů;
  • specifické oborové návrhy, které jsou navrženy a vylepšeny inženýry Dellu a specialisty z konkrétních oborů, jako je věda, strojírenství a analytické vytížení s využitím flexibilních standardních stavebních bloků;
  • plně testované a ověřené systémy od inženýrů Dellu s jednotnou hardwarovou podporou a širokou škálou dodatečných služeb.

Nabídka HPC systémů od Dellu nově zahrnuje:

  • systém pro analýzu genomických dat, který je navržen pro potřeby genomických výzkumných organizací, aby bioinformatická centra přinášela výsledky a identifikační procedury s efektivními náklady v souladu s klinicky relevantními termíny a s ochranou důvěrných dat. Platforma je výsledkem získaných klíčových poznatků společnosti Dell ve spolupráci s Translational Genomics Research Institute (TGen). Má pomoci klinickým vědcům a lékařům s rozšířením dosahu a dopadu světově prvního procesu přesného léčení rakoviny u dětí, který je schválen FDA (Food and Drug Administration). TGen se podařilo zlepšit výsledky u více pacientů tím, že vytvoří program cílené léčby minimálně o týden rychleji než dříve.
  • systém pro výrobu je určen pro zákazníky, kteří vytvářejí komplexní simulace výrobních návrhů pomocí pracovních stanic, clusterů nebo obojího. Mezi vhodné případy použití patří konečná analýza prvků pro strukturální analýzu pomocí programu ANSYS Mechanical & Computational Fluid Dynamics pro odhad chování kapaliny v různých provedeních s využitím programu ANSYS Fluent nebo CD-adapco STAR-CCM +.
  • systém pro výzkum je navržen jako základ nebo referenční architektura pro výchozí bod výzkumných systémů a mnoha aplikací zahrnujících komplexní vědeckou analýzu. Tuto standardní konfiguraci clusteru lze použít jako základ pro zákazníky Dellu a systémové inženýry pro rychlý vývoj výzkumných systémů, které vyhovují specifickým potřebám zákazníků z oblasti výzkumu, kteří vyžadují systémy pro širokou škálu výzkumných programů.

HPC od Dellu zrychluje technologické inovace

Dell také upozornil na investice do kapacit, partnerství, programů a technologií s cílem vytyčit směr pro postupující inovace od stolního počítače do petaflopů s future-ready systémy. Ve spolupráci s Intelem rozšiřuje Dell svou HPC inovační laboratoř speciálně pro podporu Intel Scalable System Framework. Mnohamilionová expanze do zařízení v Austinu zahrnuje další oborové kvalifikace, infrastrukturu a technology. Laboratoř je navržena tak, aby uvolnila možnosti a zpeněžila výhody pokročilého zpracování, síťových a úložných technologií a stejně tak i umožnila nasazení otevřených standardů v rámci celého odvětví.

Partnerství Dellu a Intelu

Kromě toho, že je Dell prvním velkým OEM výrobcem zapojeným do programu Intel Fabric Builders, úzce spolupracuje se společností Intel na podpoře Intel Scalable System Framework, který zahrnuje Intel Omni-Path Fabric technologii, příští generaci Intel Xeon  procesorů, rodinu procesorů Intel Xeon Phi a Intel Enterprise Edition pro Lustre. Další novinky zahrnují:

  • switche Dell Networking H-Series a adaptéry pro servery PowerEdge s Intel Omni-Path architekturou. Poskytují uspořádání nové generace určené pro HPC nasazení. Architektura obsahuje pokročilé funkce, jako je optimalizace toku dat, ochranu integrity paketů a dynamické měřítko cesty umožňující přesnější kontrolu na úrovni architektury, což dovoluje vyšší pružnost, vysoký výkon a optimalizovaný provoz.
  • Dell a Intel podpora pro OpenHPC komunitu Linux Foundation. Komunita je společnou platformou, kde koncoví uživatelé inovují a spolupracují na zjednodušení složitosti instalace, konfigurace a průběžné údržby vlastního implementovaného softwaru pro usnadnění cesty k exascale měřítku.
  • Dell představí mnoho komponent pro Intel Scalable System Framwork včetně Intel Omni-Path architektury, Intel Enterprise Edition Lustre a rodiny procesorů Intel Xeon Phi. Kromě toho pořádá setkání se zákazníky za účelem shromáždění jejich poznatků pro optimalizaci a využití nové generace Intel Xeon Phi.

Partnerství Dell a Mellanox

Společnosti Dell a Mellanox Technologies mají za sebou dlouhou spolupráci a vedení HPC komunity. Společně již publikovaly řadu best practices pro průmysl a případových studií o uplatnění, kde HPC Advisory Council názorně předvádí lepší škálovatelnost aplikace a výkonu. Obě společnosti přispívají HPC clustery do HPC Advisory Council několik let, což umožňuje HPC komunitě mít ty nejlepší systémy ve své kategorii pro uplatnění optimalizace a celkového HPC dosahu a vzdělání.

Společnosti Dell a Mellanox oznámily další investici do stávající inovační Dell laboratoře HPC za účelem poskytnout end-to-end EDR 100Gb/s InfiniBand systém pro superpočítače. Systém přináší vysokou škálovatelnost za využití možnosti uvolnění kapacit a pokročilým akceleračním jádrům ze spojení s Mellanoxem, stejně tak jako poskytuje benchmarking konkrétním aplikacím a charakterizaci pro zákazníky a partnery.

Představené novinky Dellu ze segmentu HPC budou dostupné v České republice v prvním čtvrtletí roku 2016.

Štítky: 
HPC, Dell EMC

Podobné články

Nvidia se pouští do dalšího byznysu – kupuje výrobce síťových prvků Mellanox

12. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia, Bloomberg, Techcrunch)
Izraelská společnost Mellanox je známá díky svým výkonným síťovým prvkům pro datová centra a HPC. Nvidia pak do datových center dodává své optimalizované grafické čipy na první pohled tak jde o logické spojení, které může přinést řadu zajímavých synergií a další posílení pozic Nvidie v tomto segmentu. Čtěte více

Společnost Dell EMC podporuje rozvoj HPC komunity

30. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell EMC oznámila záměr dále rozvíjet řešení HPC. Představila také přírůstky ve svém portfoliu řešení, které pomohou zákazníkům dále optimalizovat projekty HPC. Díky spolupráci s předními výzkumníky a inovátory nabízí řešení HPC od Dell EMC prostředky pro nasazení i v odvětvích, jako jsou výzkum, vědy o živé přírodě nebo výroba. Čtěte více
Aleš Komárek (DNS) a Pavel Bastl (ELI Beamlines) zahajují přednášky

Supercomputing letos čekají změny

16. 1. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DNS ve spolupráci s výzkumným zařízením ELI Beamlines uspořádala již tradiční přednášky o superpočítačích a souvisejících technologiích jako reakci na konferenci Supercomputing (SC16), která se uskutečnila v listopadu loňského roku v Salt Lake City. Čtěte více

Dell EMC rozšířil HPC portfolio o cloudové, softwarové a systémové novinky

28. 11. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell EMC představila novinky z portfolia výpočetních clusterů (HPC). Ty se týkají především rozšíření cloudových služeb, softwaru a také v červnu představených HPC systémů. Specializovaný HPC systém pro přírodní vědy byl rozšířen o server Dell PowerEdge C6320p. Čtěte více