Dell EMC rozšířil nabídku řešení pro podporu digitální transformace

25. 10. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell EMC rozšířila nabídku o nové možnosti, služby a implementační funkce pro budování infrastruktury, která pomáhá vyrovnat se s požadavky kladenými na sítě v důsledku probíhající digitální transformace. Cílem nových systémů, služeb a uzlů Ready Node je urychlit a rozšířit iniciativu Open Networking.

Podle společnosti IDC převážná část podnikání poloviny firem z žebříčku Global 2000 bude do roku 2020 záviset na jejich schopnosti vytvářet digitálně vylepšené produkty, služby a možnosti reagující na měnící se očekávání zákazníků.

„Podniky a poskytovatelé služeb procházejí významnou transformací,“ řekl Tom Burns, senior viceprezident pro řešení pro sítě, podnikovou infrastrukturu a poskytovatele služeb. „Naše řešení Open Networking a Ready Nodes urychlují transformaci, zvyšují pružnost, snižují náklady a umožňují nové služby a aplikace.“

Dell EMC S4200-ON

Switch Dell EMC S4200-ON s využitím běžně dostupných komponentů poskytuje platformu 10/100GbE switchů pro datová centra s funkcemi deep-buffer a deep-table, která je navržena pro nasazení jako ToR (top-of-rack) switch a propojení datových center, což je oblast, v níž se dříve používala výhradně speciálně navržená síťová řešení. Dell EMC S4200-ON nabízí:

  • 500krát větší vyrovnávací paměť než standardní platformy 10/100GbE switchů Dell EMC, která urychluje datové přenosy vdatovém centru (east-west) a zvyšuje výkonnost distribuovaných aplikací, a je proto vhodnou volbou pro virtualizovaná prostředí;
  • Až 15x větší paměť pro uchovávání datových struktur, např. při propojování datových center či internetová routovací tabulka, v porovnání se standardními DellEMC 10/100Gb platformami;
  • Až 10násobné navýšení výkonu pro prostředí big data ve srovnání se standardními platformami Dell EMC ToR switchů;
  • Až 2-3x větší úspora nákladů pro aplikace sloužící pro připojení do WAN sítí v porovnání s proprietárními routovacími platformami.

Rychlejší zavádění standardu 25GbE v datových centrech

Digitální transformace v podnicích a u poskytovatelů služeb závisí na pokrocích v oblasti sítí, které podporují rychlé zavádění nových technologií a umožňují tak vyrovnat se s vyššími požadavky na výkon a rostoucím počtem typů aplikací. Nová generace sítí založených na standardu 25GbE je navržena tak, aby umožňovala plnit neustále se zvyšující požadavky na síťový a výpočetní výkon. Společnost Dell EMC nabízí zákazníkům dvě možnosti upgradu pro zavádění standardu 25GbE:

  • První možnost upgradu je založena na novém 25/100GbE switchi Dell EMC S5048 a je určena pro zákazníky, kteří chtějí rozšířit své stávající prostředí 10GbE a současně požadují okamžitě dostupnou možnost přejít na standard 25GbE, až to bude kvůli výkonu zapotřebí. Až budou připraveni, stačí zákazníkům jednoduše upgradovat síťové karty ze standardu 10GbE na standard 25GbE, nebo upgradovat na výkonnější servery s nativní podporou standardu 25GbE, a připojit je ke switchi S5048, který už je na standard 25GbE připraven.
  • Druhá možnost je určena pro zákazníky, kteří potřebují maximální výpočetní a síťový výkon. Kombinuje servery Dell EMC PowerEdge 14G, síťové karty s podporou standardu 25GbE a nedávno představený switch S5148 založený na operačním systému OS10. Switch S5148, který je zpětně kompatibilní se standardem 10GbE, poskytuje v kombinaci s operačním systémem OS10 Enterprise Edition infrastrukturu hraničních sítí a funkce pro prostředí privátních cloudů.

Automatizace datových center pomocí nových funkcí pro infrastrukturu

Společnost Dell EMC vylepšila svůj software OS10 Open Networking Enterprise Edition prostřednictvím nových služeb SmartFabric Services. Služby SmartFabric Services, které jsou navržené pro privátní cloudy, hyperkonvergovanou infrastrukturu a prostředí úložišť, zjednodušují a automatizují vytváření, nasazení a správu infrastruktury datových center. To mimo jiné zahrnuje:

  • Autonomní služby infrastruktury pro vytváření a správu infrastruktury založené na architektuře leaf-and-spine
  • Automatizaci zohledňující stav sítě pro škálování provozu infrastruktury oběma směry, která umožňuje bezobslužné rozšíření, zajišťuje ověřování topologie a nabízí pomoc s upgradem
  • Autonomní a škálovatelné samoobslužné vytváření, správu a opravy infrastruktury
  • Správu všech přepínačů v infrastruktuře v rámci jedné konzoly jako jednoho logického zařízení

Rychlejší zavádění softwarově definovaných sítí WAN pro podniky a poskytovatele služeb

Společnost Dell EMC vytvořila tři nové uzly Ready Node pro softwarově definované sítě WAN (SD-WAN), které zákazníkům z řad poskytovatelů služeb pomáhají rychleji uvádět řešení na trh a podnikovým zákazníkům zjednodušují nasazení. Nabízejí funkce SD-WAN na klíč prostřednictvím předem ověřených a předem integrovaných řešení, která kombinují infrastrukturu Dell EMC a software SD-WAN od společností Silver Peak Systems, VeloCloud Networks a Versa Networks. Tyto uzly Ready Node, jejichž architektura je navržena a otestována tak, aby odpovídala standardům společnosti Dell EMC, umožňují zákazníkům rychle nasazovat nákladově efektivní řešení a služby SD-WAN.

Společnost IDC uvádí, že nejvýznamnějším faktorem pro růst sítí SD-WAN v nadcházejících pěti letech budou iniciativy digitální transformace, které zahrnují podnikání v oblasti cloudu, big data a analytických nástrojů, mobility a sociálních sítí. Společnost IDC ve své nejnovější prognóze odhaduje, že celosvětové příjmy z infrastruktury a služeb SD-WAN budou vykazovat složenou roční míru růstu 69,6 % a v roce 2021 dosáhnou 8,05 miliardy USD.

„Komerčně dostupná řešení SD-WAN jsou relativně nová, ale jejich schopnost zajistit naléhavé potřeby podnikových sítí vede k rychlému přijetí dynamické architektury, kterou prosazují,“ řekl Rohit Mehra, viceprezident pro síťovou infrastrukturu ve společnosti IDC. „Architektura tradičních sítí WAN není navržena pro cloud a nemohou ani dobře plnit požadavky na zabezpečení spojené s distribuovanými a cloudovými aplikacemi.”

Očekává se, že přepínače Dell EMC S4200-ON a S5048-ON spolu se softwarem OS10.4 budou dostupné ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Uzly Ready Node se softwarem Silver Peak Systems a Versa Networks pro sítě SD-WAN jsou již nyní dostupné. Balíček softwaru SD-WAN od společnosti VeloCloud Networks pro uzly Ready Node se očekává ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Podobné články

Zabezpečení Netgear Armor je nově součástí produktů s podporou Wi-Fi 6

9. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear nově integrovala bezpečnostní službu Armor do svých síťových produktů s podporou Wi-Fi 6. Kybernetické zabezpečení aktivně chrání domácí síť i veškerá k ní připojená zařízení před online hrozbami, jako jsou typicky viry, spamy, malware, spyware, spyboty, ransomware, phishing či botnety. Čtěte více

Flowmon představil novou generaci řešení pro monitorování a diagnostiku sítí

8. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Flowmon 11 přichází s vylepšenou ergonomií, která zefektivňuje řešení síťových problémů. Změny v UX umožňují síťovým týmům držet krok s rostoucími nároky na výkon a spolehlivost v digitálních prostředích. Vylepšená viditelnost napříč prostředími, předdefinované dashboardy a intenzivní zaměření na uživatele pomáhají týmům NetOps sladit jejich cíle s neustále se měnícími podmínkami trhu. Čtěte více

Novicom novým řešením ELISA rozšiřuje svou vizi Aktivního SOC

3. 7. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Novicom)
V úterý 16. června 2020 se uskutečnilo online ohlášení nového produktu české společnosti Novicom. Ke stávajícím klíčovým produktům Novicom ADDNET a Novicom BVS přibyl třetí produkt – ELISA Security Manager, nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí. Čtěte více

Flowmon představil řešení pro automatickou analýzu síťového provozu

30. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Nástroj Flowmon Packet Investigator dokáže díky vysokému stupni automatizace srozumitelně interpretovat zachycený síťový provoz a navrhnout řešení pro úspěšné odstranění problémů. Výrazně tím snižuje čas řešení provozních problémů v síti. Čtěte více