Dceřiná společnost Xeroxu představila novinky z oblasti rozšířené reality

13. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Společnost CareAR nedávno oznámila několik novinek ve svém portfoliu včetně spuštění CareAR Instruct, akvizice platformy CraftAR nebo podpory dronů. CareAR se mimo to zabývá zprostředkováním přístupu svých zákazníků, zaměstnanců i technických pracovníků k odborným znalostem v reálném čase.

Unikátnost CareAR Instruct spočívá v tom, že vytváří a propojuje všechen instruktážní obsah do příslušných souvislostí. Díky tomu nemusí uživatelé čekat na pomoc ze strany technické podpory a dokážou problémy řešit sami. Rozšířená realita jim totiž poskytne personalizovanou instruktáž a přístup k novým i starším 2D a 3D dokumentům, včetně PDF souborů, manuálů nebo videí. Pomocí platformy Instruct lze konvertovat tiskové materiály a dokumenty do digitálních a obrazových formátů. Uživatelé následně mají možnost je jednoduše vyhledávat, prohlížet, označovat štítky a rozšířená realita jim napovídá, jak postupovat krok po kroku. Součástí platformy Instruct je i umělá inteligence, která vizuálně kontroluje aktuální stav, zajišťuje správné provedení každého kroku a umožňuje dosáhnout vysoce přesných výsledků.

Při vyhledávání a prohlížení obsahu využívá CareAR Instruct počítačové vidění, umělou inteligenci a strojové učení pro detekci a sledování 3D objektů a zpracování přirozeného jazyka (NLP). „Potenciál trhu je obrovský, ohlasy byly úžasné. Ať už je využíván pro rozbalování, výměnu částí nebo kontrolu potřebných kroků během instalace či údržbových procedur, CareAR Instruct poskytuje zákazníkům i zkušeným technikům větší kompetence provádět a dokončovat úkoly,“ uvedl Chetan Gandhi, výkonný ředitel společnosti CareAR. „CareAR představuje intuitivní a výkonný nástroj, který zvyšuje uživatelskou schopnost řešit problémy tím, že jim v případě potřeby chybějící nezbytné vědomosti okamžitě zprostředkuje.”

Akvizice CraftAR

CraftAR nabízí bohatou sadu funkcí pro tvorbu, rozeznávání, správu a vizualizaci obsahu rozšířené reality. Jde o platformu pro rozpoznávání obrázků/vizuálu, která byla navržena pro tvorbu, řízení a poskytování zážitků obohacených o rozšířenou realitu. Vývojářský balíček, který obsahuje bohaté rozhraní API a nástroj pro tvorbu obsahu, umožňuje snadno začlenit rozpoznávání obrazu a do různých aplikací a obohatit to, co máme před očima, o vrstvu rozšířené reality. Akvizice CraftAR ještě více posílila schopnosti CareAR nabízet řešení v oblasti digitalizace služeb, podpory a marketingových aktivit.

Podpora dronů

CareAR nyní nově nabízí vizuální rozšířenou realitu i pro drony, čímž dále rozšiřuje rozsah podporovaných zařízení od stolních počítačů, mobilních telefonů a tabletů až po chytré brýle. Rozšířená realita umožňuje několika uživatelům najednou v reálném čase pozorovat, co vidí dron, a díky tomu činit informovanější rozhodnutí a pečlivě se na situaci připravit, ještě, než vyrazí problém řešit. Za pomoci dronů si mohou prohlédnout stav na hůře přístupných místech, jako jsou mosty, věže nebo střechy. Záchranné složky a first responders (první zasahující) tak mohou z této podpory těžit například v momentech, které se týkají jejich bezpečí.

Možnost při práci využívat rozšířenou realitu a zpracovávat geolokační data přináší zcela novou úroveň služeb a podpory. Propojení dronů s platformou CareAR umožňuje pořizovat i živá videa v HD rozlišení nebo snímky a záznamy ukládat.

„CareAR je odhodlán přispět k dalšímu rozvoji v oblasti poskytování služeb. Nedávné oznámení o našich inovacích a akvizicích posiluje náš závazek lídra na trhu,“ uvedl prezident CareAR Sam Waicberg. „Spokojenost zákazníků je čím dál klíčovější, organizace se totiž snaží na trhu od sebe více odlišit. Pokračující úsilí společnosti CareAR nabízet přelomové způsoby, jak řešit problémy autonomně a na dálku, nás staví do jedinečné pozice – dokážeme zajistit mimořádné výsledky a zákaznický prožitek, a to je náš hlavní cíl.

Podobné články

Dynabook představil vylepšenou verzi svých chytrých brýlí

9. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Chytré brýle nové generace dynaEdge DE200 s operačním systémem Windows 10/11 Pro a procesory Intel Core 11. generace jsou součástí podnikového mobilního ekosystému pro edge computing. Přítomnost rozhraním LTE rozšiřuje možnosti digitální transformace i pro pracovníky na vzdálených místech. Čtěte více

Microsoft Ignite 2021: Metaversum, umělá inteligence a hyperkonektivita

10. 11. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing a Microsoft)
V posledních 18 měsících došlo k zásadním změnám ve všech odvětvích – od zavádění digitální zdravotní péče ve zdravotnictví přes digitální peněženky ve finančních službách až po vyzvedávání online objednaného a zaplaceného zboží a bezkontaktní nákupy v maloobchodě – a v čele této seismické změny stály digitální technologie. Čtěte více

Xerox založil softwarovou divizi CareAR

14. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Cílem nově vzniklé firmy je pomáhat pracovníkům servisních služeb vizuálními nástroji a přístupem k datům, která jsou nezbytná pro konzistentní poskytování kvalitních služeb koncovým zákazníkům. Čtěte více

Peter Halmo (Xerox): Naše nabídka vždy reaguje na aktuální dění

25. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Xerox)
Xerox vyrostl na tisku a kopírování. Již dlouho však expanduje i do řady dalších odvětví včetně 3D tisku, umělé inteligence, rozšířené reality nebo třeba IoT. Na otázky o aktuálním dění ve společnosti a jejím směřování v blízké budoucnosti nám odpovídal generální ředitel pro ČR a SR Peter Halmo. Čtěte více