Dceřiná společnost Xeroxu představila novinky z oblasti rozšířené reality

13. 12. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Společnost CareAR nedávno oznámila několik novinek ve svém portfoliu včetně spuštění CareAR Instruct, akvizice platformy CraftAR nebo podpory dronů. CareAR se mimo to zabývá zprostředkováním přístupu svých zákazníků, zaměstnanců i technických pracovníků k odborným znalostem v reálném čase.

Unikátnost CareAR Instruct spočívá v tom, že vytváří a propojuje všechen instruktážní obsah do příslušných souvislostí. Díky tomu nemusí uživatelé čekat na pomoc ze strany technické podpory a dokážou problémy řešit sami. Rozšířená realita jim totiž poskytne personalizovanou instruktáž a přístup k novým i starším 2D a 3D dokumentům, včetně PDF souborů, manuálů nebo videí. Pomocí platformy Instruct lze konvertovat tiskové materiály a dokumenty do digitálních a obrazových formátů. Uživatelé následně mají možnost je jednoduše vyhledávat, prohlížet, označovat štítky a rozšířená realita jim napovídá, jak postupovat krok po kroku. Součástí platformy Instruct je i umělá inteligence, která vizuálně kontroluje aktuální stav, zajišťuje správné provedení každého kroku a umožňuje dosáhnout vysoce přesných výsledků.

Při vyhledávání a prohlížení obsahu využívá CareAR Instruct počítačové vidění, umělou inteligenci a strojové učení pro detekci a sledování 3D objektů a zpracování přirozeného jazyka (NLP). „Potenciál trhu je obrovský, ohlasy byly úžasné. Ať už je využíván pro rozbalování, výměnu částí nebo kontrolu potřebných kroků během instalace či údržbových procedur, CareAR Instruct poskytuje zákazníkům i zkušeným technikům větší kompetence provádět a dokončovat úkoly,“ uvedl Chetan Gandhi, výkonný ředitel společnosti CareAR. „CareAR představuje intuitivní a výkonný nástroj, který zvyšuje uživatelskou schopnost řešit problémy tím, že jim v případě potřeby chybějící nezbytné vědomosti okamžitě zprostředkuje.”

Akvizice CraftAR

CraftAR nabízí bohatou sadu funkcí pro tvorbu, rozeznávání, správu a vizualizaci obsahu rozšířené reality. Jde o platformu pro rozpoznávání obrázků/vizuálu, která byla navržena pro tvorbu, řízení a poskytování zážitků obohacených o rozšířenou realitu. Vývojářský balíček, který obsahuje bohaté rozhraní API a nástroj pro tvorbu obsahu, umožňuje snadno začlenit rozpoznávání obrazu a do různých aplikací a obohatit to, co máme před očima, o vrstvu rozšířené reality. Akvizice CraftAR ještě více posílila schopnosti CareAR nabízet řešení v oblasti digitalizace služeb, podpory a marketingových aktivit.

Podpora dronů

CareAR nyní nově nabízí vizuální rozšířenou realitu i pro drony, čímž dále rozšiřuje rozsah podporovaných zařízení od stolních počítačů, mobilních telefonů a tabletů až po chytré brýle. Rozšířená realita umožňuje několika uživatelům najednou v reálném čase pozorovat, co vidí dron, a díky tomu činit informovanější rozhodnutí a pečlivě se na situaci připravit, ještě, než vyrazí problém řešit. Za pomoci dronů si mohou prohlédnout stav na hůře přístupných místech, jako jsou mosty, věže nebo střechy. Záchranné složky a first responders (první zasahující) tak mohou z této podpory těžit například v momentech, které se týkají jejich bezpečí.

Možnost při práci využívat rozšířenou realitu a zpracovávat geolokační data přináší zcela novou úroveň služeb a podpory. Propojení dronů s platformou CareAR umožňuje pořizovat i živá videa v HD rozlišení nebo snímky a záznamy ukládat.

„CareAR je odhodlán přispět k dalšímu rozvoji v oblasti poskytování služeb. Nedávné oznámení o našich inovacích a akvizicích posiluje náš závazek lídra na trhu,“ uvedl prezident CareAR Sam Waicberg. „Spokojenost zákazníků je čím dál klíčovější, organizace se totiž snaží na trhu od sebe více odlišit. Pokračující úsilí společnosti CareAR nabízet přelomové způsoby, jak řešit problémy autonomně a na dálku, nás staví do jedinečné pozice – dokážeme zajistit mimořádné výsledky a zákaznický prožitek, a to je náš hlavní cíl.

Podobné články

Tech Data nabízí kompletní portfolio podnikového softwaru Nvidia

12. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Portfolio řešení, které společnost v Česku a na Slovensku převzala do distribuce, zahrnuje především balík Nvidia AI Enterprise Software Suite, platformu Nvidia Omniverse Enterprise a virtualizační řešení Nvidia vGPU. Čtěte více

Dell zjednodušuje opravy svých zařízení pomocí aplikace pro rozšířenou realitu

21. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell představil bezplatnou mobilní aplikaci Dell AR Assistant, která prostřednictvím rozšířené reality provází zákazníka výměnou komponentů v produktech Dell. Aplikace nabízí uživateli servisní a opravárenské postupy u více než 100 počítačů a serverů v sedmi různých jazycích. Čtěte více

Český start-up se svou virtuální realitou prorazil v USA

20. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lifeliqe )
Český technologický start-up Lifeliqe boduje v USA. Prostřednictvím projektu SANDI získala parta nadšenců z Brna třímilionový grant a pomáhá státu Nevada mírnit ekonomické dopady pandemie covidu-19. Pomocí interaktivního obsahu ve 3D, virtuální (VR) a rozšířené (AR) realitě mění podobu rekvalifikací dospělých a připravuje je na ekonomiku budoucnosti. Čtěte více

Přinese Project Cambria tolik potřebný průlom v oblasti rozšířené a virtuální reality?

10. 5. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Meta, www.techradar.com, Engadget.com)
Společnost Meta (Facebook) to s virtuální realitou nevzdává. Pod označením „Project Cambria“ totiž chystá nové high-endové AR/VR headsety, z nichž některé by se mohly na trh dostat ještě letos. Ve srovnání se stávající řadou Quest, která cílila na méně náročné zákazníky, budou novinky svou výbavou i cenou mířit na náročnější uživatele. Čtěte více