DATERA zvítězila v soutěži „Hrdinové AI“

21. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Prvním „Hrdinou AI“ se v soutěži TD SYNNEX a IBM stala společnost DATERA s nástrojem pro profesionální analýzu dat LISSA. Do soutěže „Hrdinové AI“ mohly firmy přihlásit svá řešení založená na AI a ty nejlepší pak získaly expertní, technologickou i marketingovou podporu pro jejich další rozvoj.

Umělá inteligence představuje v současné době už bezmála povinnou součást služeb a aplikací. Vývoj a integrace AI do aplikací ovšem představuje finančně i časově náročný úkol. S pomocí předem připravených technologií IBM však lze cestu podstatně zkrátit. TD SYNNEX jako distributor produktů IBM proto nabídl jako součást projektu Embedable AI partnerům, aby pro svá řešení využili stejné AI nástroje, které pohání produkty IBM.

„Otevřeli jsme zájemcům prostor, aby svá řešení vylepšili s pomocí těch nejlepších AI nástrojů od IBM. Snažili jsme se hodnotit technologický a obchodní potenciál přihlášených řešení. Pro již fungující nebo teprve vyvíjené aplikace to byla skvělá příležitost k otestování,“ popsala možnosti soutěže business development manažerka TD SYNNEX Simona Tomaníková.

Do soutěže „Hrdinové AI“ se mohly přihlásit společnosti, které vyvíjejí, nebo už provozují aplikace a řešení využívající AI. Produkty posuzoval odborný tým TD SYNNEX ve spolupráci s IBM. A nejlépe hodnocená řešení získala expertní pomoc, zvýhodněné podmínky pro užití AI nástrojů IBM a možnost čerpání fondů na další rozvoj produktu nebo marketingovou podporu.

Vůbec největší pozornost a uznání porotců získala společnost DATERA s aplikací LISSA. LISSA je analytický nástroj, který s využitím jazykových modelů umí prohledat interní dokumenty a nabízet odpovědi na volně formulované dotazy. Umožňuje velmi rychle zpracovat a analyzovat velké objemy informací. Je určený pro všechny, kteří potřebují v datech objevovat vzorce a souvislosti, a na jejich základě přijímat přesná rozhodnutí.

DATERA nám prostě vyrazila dech! LISSA není jen high-tech produkt, ale zároveň dokáže naplňovat specifické potřeby zákazníků v dnešním dynamickém světě. Je to prostě technologický superhrdina v akci,“ dodala Tomaníková.

Pro DATERU je vítězství v soutěži „Hrdinové AI“ nejen oceněním technologického a inovačního potenciálu, ale také skvělou příležitostí k dalšímu posunu na trhu. S podporou TD SYNNEX a IBM získala DATERA možnost svůj produkt dále zdokonalovat.

Video : 

Profilová karta firmy

TD SYNNEX

TD SYNNEX

Společnost TD SYNNEX je jedním z největších celosvětových distributorů informačních technologií. Pomáháme společnostem jako HP, Dell, IBM, Microsoft — a stovkám dalších — uvádíme jejich produkty na trh a nabízíme širokou řadu služeb technické a prodejní podpory.

Pro naše obchodní partnery zajišťujeme certifikace, školení, instruktáže, podporu a pomáháme jim provádět konfigurace, instalace a financování zakoupených řešení. Mnoho hardwarových i softwarových řešení, která používáme každý den, prošlo při cestě na trh našimi logistickými centry.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

HPE Aruba Networking Wi-Fi 7: Přejděte na rychlejší a spolehlivější Wi-Fi

10. 7. 2024. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: TD SYNNEX)
Společnost HPE uvedla na trh novou řadu bezdrátových přístupových bodů HPE Aruba Networking 730 AP. Jde o první vlaštovku ve Wi-Fi 7 portfoliu. Nejmodernější přírůstek zapadá do aktuálního trendu poskytování vysokokapacitního bezdrátového připojení a přináší zlepšení bezpečnosti, zpřesnění lokalizačních služeb a řeší výzvy s narůstajícím počtem IoT zařízení a zpracováním velkého objemu dat pro AI a strojové učení. Čtěte více

Jakub Opálka (Salesforce): AI přináší do oblasti CRM systémů zásadní změny

11. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Rozhovor s Jakubem Opálkou, territory managerem společnosti Salesforce, odhaluje vliv umělé inteligence (nejenom) na svět podnikových CRM systémů. Kromě dopadů a využití AI v oblasti CRM platforem jsme hovořili také o bezpečnosti dat, které AI svěřujeme, nebo o vnímání důvěry v digitální éře. Prostor dostalo i působení společnosti Salesforce na českém trhu. Čtěte více

Manažeři věří, že AI bude důležitá pro plnění cílů udržitelnosti i sociální odpovědnosti

12. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Studie HP provedená společně s Oxford Economics mezi manažery a vládními úředníky v deseti zemích zjistila, že 3 ze 4 vedoucích pracovníků věří, že technologie jsou klíčem k rozšíření ekonomických příležitostí (76 %) a že umělá inteligence pomůže dosáhnout pokroku při plnění cílů udržitelnosti a sociálního dopadu (76 %). Čtěte více

QNAP Qsirch 5.4.1 přináší vylepšené sémantické vyhledávání na bázi AI a přesné vyhledávání obrázků

4. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP oficiálně představila Qsirch 5.4.1. Díky novým funkcím, jako je sémantické vyhledávání obrázků na bázi umělé inteligence, vyhledávání podobných obrázků a rychlý náhled obsahu dokumentů, mohou nyní uživatelé NAS využívat přesnější a uživatelsky přívětivější vyhledávání souborů, což výrazně zvyšuje jejich produktivitu. Čtěte více