DataSpring jako první v ČR nabízí zcela automatizované prostředí pleAzureStack

9. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DataSpring)
Prostředí je provozované na platformě Microsoft Azure Stack a na hardwaru HPE. Díky umístění ve vlastním Tier III datovém centru v ČR jde o ideální řešení pro firmy, které svá data chtějí mít z legislativních nebo jiných důvodů na našem území a současně využijí přínosy automatizovaného řešení se všemi výhodami ekosystému technologií Microsoft.
Marek Chmiel, výkonný ředitel DataSpring

PleAzureStack je lokálně provozovanou instancí MS Azure, se kterým je technologicky i filozoficky kompatibilní. Zahrnuje identické grafické prostředí včetně samoobslužnosti a škálovatelnosti. Řešení poskytuje řadu vlastních služeb včetně stovek aplikací a řešení třetích z AzureStack Marketplace. Díky kompatibilitě umožňuje navrhovat, implementovat a provozovat hybridní řešení s MS Azure, kdy část řešení běží lokálně a část v Azure cloudu. Jde například o řešení Disaster Recovery či složité výpočty (např. BI a DWH). Možnosti využití jsou prakticky neomezené a řeší legislativní, kapacitní a technické požadavky při nízkých nákladech.

Služba je vhodná pro zákazníky, kteří hledají spolehlivé prostředí pro provoz, vývoj a testování aplikací a infrastruktury bez nutnosti investovat do vlastního hardwaru. Využívá stejná API, kódy a komponenty jako MS Azure, a proto je vhodné rovněž pro vývojáře, kteří se jednoduše připojí přes vývojové nástroje. Aplikace vyvinuté na řešení AzureStack mohou bez nutnosti změny kódu běžet v cloudu Microsoft Azure. V prostředí AzureStack, stejně jako v prostředí MS Azure, je dostupná celá řada technologií mnoha dodavatelů včetně opensource. Řešení má podporu ze strany Microsoftu, kde na jeho neustálém vývoji pracuje široký vývojářský tým.

Klíčové výhody:

 • hybridní varianta IT řešení ke stávajícím cloudovým službám DataSpring;
 • o 30 % nižší ceny za služby ve srovnání s Microsoft Azure;
 • jednotný AD účet pro přístup do pleAzureStacku a Azure;
 • možnost testování zdarma;
 • lokální konektivita s nízkou latencí – do internetu 10 GBps;
 • celé prostředí pleAzureStacku je pod kontrolou DataSpring (datové centrum v ČR, konektivita, hardware, data uložená v ČR);
 • Service desk 24x7 v češtině a angličtině (živý operátor);
 • model „pay as you go“.

„Naše služba představuje špičkovou cloudovou platformu se samoobslužným portálem a zárukou dalšího vývoje světovým hráčem na poli cloudovývh služeb. Možnost propojení na MS Azure pak otevírá další možnosti využití. Službu je možné čerpat v režimu účtování po hodinách – pay as you go – kdy zaplatíte jen za to, co skutečně spotřebujete. Poskytujeme migrační služby, pomoc při implementaci, ServiceDesk a nepřetržitou technickou podporu v češtině a v angličtině. Pomocí nastavených SLA garantujeme kvalitu a dostupnost podpory služeb,“ uvedl výkonný ředitel DataSpring Marek Chmiel.

Příklady možného využití služby:

 • Při přechodu z Azure Stacku do pleAzureStacku lze docílit finančních úspor v řádu desítek procent – prostředí DataSpring je levnější než „velký“ Azure.
 • Při ukončení podpory pro SQL2008 lze díky přesunu zákaznického prostředí do pleAzureStacku zajistit podporu (patche). Zákazník tak nemusí migrovat na novější verzi SQL, kde třeba nemusí být zajištěna 100% funkčnost všech databází či komponent.
 • Kamerový systém zákazníka může být provozovaný z pleAzureStacku, kde probíhá rovněž zpracování a uložení videí. Při využití systému třeba jen několikrát za měsíc zákazník díky modelu pay-as-you-go neplatí nic navíc a šetří finance.

„Jednou z hlavních výhod technologie Azure Stack je jeho plná konzistence s globálním cloudovým řešením MS Azure. Tato konzistence zákazníkům umožňuje volbu mezi prostředím Azure Stack a MS Azure bez nutnosti větších úprav v kódu aplikací. Vývojáři a IT profesionálové tak mají v každém okamžiku možnost zvolit si prostředí, které pro jejich služby nabízí ty nejlepší podmínky nebo splňují jejich procesní a bezpečnostní požadavky,“ uvedl Martin Hruška, ředitel pro malé a střední firmy a partnery, Microsoft.

Štítky: 
Cloud computing, Ze světa firem, Azure, DataSpring, Microsoft

Podobné články

Y Soft představil novou rodinu cloudových tiskových služeb

9. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft)
Společnost Y Soft představila novou rodinu nástrojů pro řízení a správu tisku a poskytování hostované infrastruktury na bázi cloudu. Y Soft od nových služeb očekává snížení nákladů na IT zdroje při zachování dostatečně robustních tiskových nástrojů. První odhalené novinky z rodiny YSoft SAFEQ Cloud jsou YSoft SAFEQ CloudPro a YSoft SAFEQ Breeze. Čtěte více

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

HPE představilo novinky pro digitální transformaci

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) udělala významný pokrok v oblasti své edge-to-cloud platform-as-a-service strategie. Firma prostřednictvím nových cloudových služeb, nové kontejnerové software platformy využívající principů umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) zrychluje nabízená řešení HPE GreenLake. Čtěte více

Vyhlášení nejlepších prodejců roku 2019 společnosti Acronis

24. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis ocenil na svém každoročním setkání nejlepší lokální partnery za rok 2019. Acronis, který dodává řešení na český a slovenský trh výhradně prostřednictvím své partnerské sítě, vloni dosáhl v ČR a SR opět silného růstu, nejvíce pak v segmentu cloudových služeb. Čtěte více