DataSpring jako první v ČR nabízí zcela automatizované prostředí pleAzureStack

9. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DataSpring)
Prostředí je provozované na platformě Microsoft Azure Stack a na hardwaru HPE. Díky umístění ve vlastním Tier III datovém centru v ČR jde o ideální řešení pro firmy, které svá data chtějí mít z legislativních nebo jiných důvodů na našem území a současně využijí přínosy automatizovaného řešení se všemi výhodami ekosystému technologií Microsoft.
Marek Chmiel, výkonný ředitel DataSpring

PleAzureStack je lokálně provozovanou instancí MS Azure, se kterým je technologicky i filozoficky kompatibilní. Zahrnuje identické grafické prostředí včetně samoobslužnosti a škálovatelnosti. Řešení poskytuje řadu vlastních služeb včetně stovek aplikací a řešení třetích z AzureStack Marketplace. Díky kompatibilitě umožňuje navrhovat, implementovat a provozovat hybridní řešení s MS Azure, kdy část řešení běží lokálně a část v Azure cloudu. Jde například o řešení Disaster Recovery či složité výpočty (např. BI a DWH). Možnosti využití jsou prakticky neomezené a řeší legislativní, kapacitní a technické požadavky při nízkých nákladech.

Služba je vhodná pro zákazníky, kteří hledají spolehlivé prostředí pro provoz, vývoj a testování aplikací a infrastruktury bez nutnosti investovat do vlastního hardwaru. Využívá stejná API, kódy a komponenty jako MS Azure, a proto je vhodné rovněž pro vývojáře, kteří se jednoduše připojí přes vývojové nástroje. Aplikace vyvinuté na řešení AzureStack mohou bez nutnosti změny kódu běžet v cloudu Microsoft Azure. V prostředí AzureStack, stejně jako v prostředí MS Azure, je dostupná celá řada technologií mnoha dodavatelů včetně opensource. Řešení má podporu ze strany Microsoftu, kde na jeho neustálém vývoji pracuje široký vývojářský tým.

Klíčové výhody:

 • hybridní varianta IT řešení ke stávajícím cloudovým službám DataSpring;
 • o 30 % nižší ceny za služby ve srovnání s Microsoft Azure;
 • jednotný AD účet pro přístup do pleAzureStacku a Azure;
 • možnost testování zdarma;
 • lokální konektivita s nízkou latencí – do internetu 10 GBps;
 • celé prostředí pleAzureStacku je pod kontrolou DataSpring (datové centrum v ČR, konektivita, hardware, data uložená v ČR);
 • Service desk 24x7 v češtině a angličtině (živý operátor);
 • model „pay as you go“.

„Naše služba představuje špičkovou cloudovou platformu se samoobslužným portálem a zárukou dalšího vývoje světovým hráčem na poli cloudovývh služeb. Možnost propojení na MS Azure pak otevírá další možnosti využití. Službu je možné čerpat v režimu účtování po hodinách – pay as you go – kdy zaplatíte jen za to, co skutečně spotřebujete. Poskytujeme migrační služby, pomoc při implementaci, ServiceDesk a nepřetržitou technickou podporu v češtině a v angličtině. Pomocí nastavených SLA garantujeme kvalitu a dostupnost podpory služeb,“ uvedl výkonný ředitel DataSpring Marek Chmiel.

Příklady možného využití služby:

 • Při přechodu z Azure Stacku do pleAzureStacku lze docílit finančních úspor v řádu desítek procent – prostředí DataSpring je levnější než „velký“ Azure.
 • Při ukončení podpory pro SQL2008 lze díky přesunu zákaznického prostředí do pleAzureStacku zajistit podporu (patche). Zákazník tak nemusí migrovat na novější verzi SQL, kde třeba nemusí být zajištěna 100% funkčnost všech databází či komponent.
 • Kamerový systém zákazníka může být provozovaný z pleAzureStacku, kde probíhá rovněž zpracování a uložení videí. Při využití systému třeba jen několikrát za měsíc zákazník díky modelu pay-as-you-go neplatí nic navíc a šetří finance.

„Jednou z hlavních výhod technologie Azure Stack je jeho plná konzistence s globálním cloudovým řešením MS Azure. Tato konzistence zákazníkům umožňuje volbu mezi prostředím Azure Stack a MS Azure bez nutnosti větších úprav v kódu aplikací. Vývojáři a IT profesionálové tak mají v každém okamžiku možnost zvolit si prostředí, které pro jejich služby nabízí ty nejlepší podmínky nebo splňují jejich procesní a bezpečnostní požadavky,“ uvedl Martin Hruška, ředitel pro malé a střední firmy a partnery, Microsoft.

Štítky: 
Cloud computing, Ze světa firem, Azure, DataSpring, Microsoft

Podobné články

QNAP integruje větší počet veřejných cloudových služeb

6. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Aplikace Brána souborového cloudu HybridMount od QNAPu integruje větší počet veřejných cloudových služeb a pomáhá podnikům zavádět nákladově efektivní, elastické a zabezpečené prostředí hybridního cloudového úložiště. Čtěte více

Nová platforma Barracuda Cloud Application Protection pro Microsoft Azure

2. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gesto Communications)
Barracuda Networks představila produkt Cloud Application Protection, který představuje komplexní bezpečnostní řešení určené pro nasazení v cloudové platformě Microsoft Azure. Stěžejní součástí Barracuda Cloud Application Protection je Barracuda Web Application Firewall (WAF). Čtěte více

Nastartuje HP ZCentral novou éru výpočetní techniky?

28. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc)
Společnost HP Inc. představila řešení ZCentral pohánějící novou generaci výpočetní techniky s historicky první single-source pracovní stanicí na světě. Novinka centralizuje počítačový výkon na jednom místě, čímž osvobozuje uživatele, kteří pracují s graficky náročnými aplikacemi. Čtěte více

Nová cloudová platforma HP usnadňuje integraci papíru a digitálních technologií

19. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Aplikace HP Workpath a HP Command Center umožňují partnerům a zákazníkům HP vytvářet, řídit a obsluhovat aplikace, které podstatně urychlují stereotypní firemní procesy jako je vyplňování vyúčtování pracovních cest či digitální archivace dokumentů. Kromě toho HP rozšířilo i své portfolio tiskáren pro formát A3 a zavedlo nové bezpečnostní funkce. Čtěte více