DataSpring jako první v ČR nabízí zcela automatizované prostředí pleAzureStack

9. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DataSpring)
Prostředí je provozované na platformě Microsoft Azure Stack a na hardwaru HPE. Díky umístění ve vlastním Tier III datovém centru v ČR jde o ideální řešení pro firmy, které svá data chtějí mít z legislativních nebo jiných důvodů na našem území a současně využijí přínosy automatizovaného řešení se všemi výhodami ekosystému technologií Microsoft.
Marek Chmiel, výkonný ředitel DataSpring

PleAzureStack je lokálně provozovanou instancí MS Azure, se kterým je technologicky i filozoficky kompatibilní. Zahrnuje identické grafické prostředí včetně samoobslužnosti a škálovatelnosti. Řešení poskytuje řadu vlastních služeb včetně stovek aplikací a řešení třetích z AzureStack Marketplace. Díky kompatibilitě umožňuje navrhovat, implementovat a provozovat hybridní řešení s MS Azure, kdy část řešení běží lokálně a část v Azure cloudu. Jde například o řešení Disaster Recovery či složité výpočty (např. BI a DWH). Možnosti využití jsou prakticky neomezené a řeší legislativní, kapacitní a technické požadavky při nízkých nákladech.

Služba je vhodná pro zákazníky, kteří hledají spolehlivé prostředí pro provoz, vývoj a testování aplikací a infrastruktury bez nutnosti investovat do vlastního hardwaru. Využívá stejná API, kódy a komponenty jako MS Azure, a proto je vhodné rovněž pro vývojáře, kteří se jednoduše připojí přes vývojové nástroje. Aplikace vyvinuté na řešení AzureStack mohou bez nutnosti změny kódu běžet v cloudu Microsoft Azure. V prostředí AzureStack, stejně jako v prostředí MS Azure, je dostupná celá řada technologií mnoha dodavatelů včetně opensource. Řešení má podporu ze strany Microsoftu, kde na jeho neustálém vývoji pracuje široký vývojářský tým.

Klíčové výhody:

 • hybridní varianta IT řešení ke stávajícím cloudovým službám DataSpring;
 • o 30 % nižší ceny za služby ve srovnání s Microsoft Azure;
 • jednotný AD účet pro přístup do pleAzureStacku a Azure;
 • možnost testování zdarma;
 • lokální konektivita s nízkou latencí – do internetu 10 GBps;
 • celé prostředí pleAzureStacku je pod kontrolou DataSpring (datové centrum v ČR, konektivita, hardware, data uložená v ČR);
 • Service desk 24x7 v češtině a angličtině (živý operátor);
 • model „pay as you go“.

„Naše služba představuje špičkovou cloudovou platformu se samoobslužným portálem a zárukou dalšího vývoje světovým hráčem na poli cloudovývh služeb. Možnost propojení na MS Azure pak otevírá další možnosti využití. Službu je možné čerpat v režimu účtování po hodinách – pay as you go – kdy zaplatíte jen za to, co skutečně spotřebujete. Poskytujeme migrační služby, pomoc při implementaci, ServiceDesk a nepřetržitou technickou podporu v češtině a v angličtině. Pomocí nastavených SLA garantujeme kvalitu a dostupnost podpory služeb,“ uvedl výkonný ředitel DataSpring Marek Chmiel.

Příklady možného využití služby:

 • Při přechodu z Azure Stacku do pleAzureStacku lze docílit finančních úspor v řádu desítek procent – prostředí DataSpring je levnější než „velký“ Azure.
 • Při ukončení podpory pro SQL2008 lze díky přesunu zákaznického prostředí do pleAzureStacku zajistit podporu (patche). Zákazník tak nemusí migrovat na novější verzi SQL, kde třeba nemusí být zajištěna 100% funkčnost všech databází či komponent.
 • Kamerový systém zákazníka může být provozovaný z pleAzureStacku, kde probíhá rovněž zpracování a uložení videí. Při využití systému třeba jen několikrát za měsíc zákazník díky modelu pay-as-you-go neplatí nic navíc a šetří finance.

„Jednou z hlavních výhod technologie Azure Stack je jeho plná konzistence s globálním cloudovým řešením MS Azure. Tato konzistence zákazníkům umožňuje volbu mezi prostředím Azure Stack a MS Azure bez nutnosti větších úprav v kódu aplikací. Vývojáři a IT profesionálové tak mají v každém okamžiku možnost zvolit si prostředí, které pro jejich služby nabízí ty nejlepší podmínky nebo splňují jejich procesní a bezpečnostní požadavky,“ uvedl Martin Hruška, ředitel pro malé a střední firmy a partnery, Microsoft.

Štítky: 
Cloud computing, Ze světa firem, Azure, DataSpring, Microsoft

Podobné články

DXC Technology rozšiřuje „cloudové“ partnerství s Microsoftem

22. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DXC Technology)
Zájem o přechod k infrastruktuře na platformě Microsoft Azure ve firmách roste. Díky prohloubení spolupráce s firmou Microsoft mohla společnost DXC Technology připravit novou Microsoft Azure Digital Transformation Practice, jejíž využití zajistí plynulejší, efektivnější a agilnější migraci z on-premise na Microsoft Azure. Čtěte více

SUSE vylepšilo řešení pro dodávky kontejnerových i nativních cloudových aplikací

1. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Společnost SUSE provedla aktualizace svých řešení pro nasazování aplikací, které pomáhají zákazníkům urychlit výrobu moderních kontejnerových a cloudových nativních aplikací. Tyto aktualizace urychlují dodávku a podporu řešení SUSE pro vytváření, nasazení a správu aplikací vlastně kdekoli – v in-house instalaci či hybridním nebo multi-cloudovém prostředí, a to s výjimečnými službami, hodnotou a flexibilitou. Čtěte více

Infografika: Malé a střední podniky upřednostňují správu tisku v cloudu

9. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Y Soft)
Y Soft zveřejnil výsledky celosvětového průzkumu, který zkoumal preference malých a středních podniků (SMB) v oblasti technologií cloudu a správy tisku založené na využití cloudových služeb. Použití cloudových řešení je všudypřítomné – veřejné cloudové aplikace používá 93 % malých a středních podniků. Z výzkumu dále například vyplývá, že polovina malých a středních podniků upřednostňuje cloud-first řešení. Čtěte více

Nová verze VMware HCX zjednodušuje migraci a mobilitu aplikací

27. 8. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: VMware)
Společnost VMware představila nejnovější verzi platformy VMware HCX pro mobilitu aplikací. VMware HCX jako klíčový prvek strategií přechodu na cloud nyní urychluje rozsáhlé živé migrace pracovních zátěží VMware vSphere i jiných a pomáhá zákazníkům realizovat transformaci na multicloudové nebo hybridní cloudové prostředí. Čtěte více