Dassault Systèmes představil Solidworks 2017

5. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dassault Systèmes)
Solidworks 2017 se vyznačuje vyšším výkonem a efektivitou i novými vlastnostmi, které umožní bezvýkresovou výrobu díky funkcím Model Based Definition a návrhu PCB (printed circuit board). Uživatelé tak mohou zvýšit produktivitu pomocí simulace a zároveň mohou analyzovat, řešit, zobrazovat a ověřovat funkčnost návrhů dříve, než se vytvoří jakýkoliv prototyp.

„Solidworks 2017 zjednodušuje procesy navrhování a vývoje tím, že zdokonaluje uživatelskou zkušenost, nabízí nové možnosti pro vznikající technologie a vylepšené funkce pro spolupráci v různých týmech a sítích,“ uvedl Gian Paolo Bassi, CEO divize Solidworks ve společnosti Dassault Systèmes. „Každoročně čerpáme ze zpětné vazby od komunity Solidworks k dalšímu výzkumu a vývoji, abychom mohli nabízet flexibilní produktové portfolio pro obchodní, projektantské a konstrukční potřeby. Jsme rádi, že uživatelům s pomocí Solidworks 2017 nabízíme ještě širší možnosti a větší efektivitu.“

Následující vlastnosti, nové funkce a vylepšení v portfoliu Solidworks 2017 patří k těm, které si uživatelé přáli nejčastěji:

Inovace díky přímému řešení PCB designu

 • Solidworks PCB — hladce synchronizuje elektronické a mechanické návrhy, kdykoliv je třeba. Propojuje funkce v oblasti elektronických návrhů z prostředí Altium a použití Solidworks.
 • Uživatelsky přívětivé rozhraní — sjednocené prostředí pro schématické a konstrukční nástroje umožňuje navolit nejvhodnější postupy s pomocí funkcí Interactive Routing, AutoRoute, Multi-Track a Differential Pair, lokalizovat a vybírat nové součástky díky datům od dodavatelů v reálném čase. Dále také umožňuje začleňovat modely Solidworks do prostředí pro PCB design a ověřovat elektromechanické vlastnosti návrhu.

Zrychlení procesů návrhu díky většímu výkonu a efektivitě

 • Nové funkce modelů — urychlení procesu navrhování díky novým funkcím Chamfer (zkosení), Fillet (zaoblení) a Advanced Hole Specification (pokročilé specifikace otvorů), které během jedné operace vytvářejí různé typy zkosení, mohou změnit všechny dosavadní zkosené úpravy na zaoblené nebo naopak. Rovněž lze využít předešlé definice otvorů a získat k nim přístup, v okamžiku na ně aplikovat předem uloženou specifikaci a vytvářet odstupňované otvory rychleji v jednom kroku.
 • Práce s povrchem — odstraňuje překážky, které brání vytváření komplikovanější 3D geometrie, šetří čas a zabraňuje složitému předělávání. Slouží k tomu nové funkce jako nabalování, přetažení prvku na jiné místo, embosování a debosování nebo 3D křivka.
 • Magnetické vazby — umožňují práci s rozsáhlými a náročnými sestavami díky snadnějšímu uspořádání zařízení a prostoru nebo zpřístupňování součástek a kompletací s vhodnými propojovacími body pro snadnější přetahování prvků a přemísťování modelů.

Ověření vlastností návrhu pomocí simulace

 • Simulační statické studie — výsledkem při zadání parametrů jsou automatická logická rozhodnutí.
 • Problematická místa — lze je rychle identifikovat a prozkoumat model nebo připravit další simulace a ověřit výsledky.
 • Konverze jediným kliknutím — okamžitě změní studii z lineární statické na nelineární nebo dynamickou.
 • RealView — Zobrazuje výsledky simulace a umožňuje tak jasné a přehledné analýzy. 

Zlepšení spolupráce díky novým vylepšeným návrhům a odstranění překážek v přístupu k datům třetích stran

 • 3D Interconnect — pracuje s neutrálními i původními CAD daty. Soubory týkající se součástek i kompletace lze aktualizovat v průběhu změn v návrhu s pomocí funkce Update Model, importované soubory lze otevírat a pracovat s nimi jako se základními. Také lze získat přístup k průběžným datům z různých zdrojů a lépe tak spolupracovat se zákazníky a prodejci.
 • eDrawings — zobrazuje všechny typy dat o návrhu produktů pro jednodušší a přesnější spolupráci, tedy od původních CAD formátů po 3D realitu s využitím Google Cardboard. K datům o produktu máte přístup odkudkoliv (mobilní aplikace jsou k dispozici pro zařízení s operačními systémy Android i iOS).

Vytváření a správa práce s integrací dat od konceptu až po výrobu

 • Solidworks PDM — zdokonaluje způsob, jakým týmy spravují návrhy a spolupracují na nich, a to díky tomu, že řídí projektová data a zajišťuje přístup ke správné verzi. Získání širší podpory pro Solidworks MBD (model based definition) s automaticky generovanými 3D PDF. Ve struktuře Solidworks PDM Vault check-in jsou k dispozici původní CAD soubory. Tím uživatel získá přehled o tom, kde se používají a které verze se přepisují, čímž se zabrání omylům a zmatku.
 • Solidworks MBD — rychle a přesně sděluje zásadní informace o produktech v průběhu navazujících výrobních procesů. Funkce zahrnují základní rozměry a automatizované přehledy Polar Dimensioning Schemes, přímé informace o hranách, vytváření průnikové geometrie mezi navrženými povrchy a vytváření 3D PDF o různé míře přesnosti, čímž lze usměrňovat kvalitu a velikost souboru.

Další informace o Solidworks 2017 včetně ilustračních fotografií a nadcházejících událostí naleznete zde.

Podobné články

KKCG prodává CAD Studio

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Autocont)
Známý dodavatel CAD/CAM řešení pro strojírenství a stavebnictví a největší středoevropský partner společnosti Autodesk, firma CAD Studio, se stává členem evropské skupiny Arkance. Jeho bývalý majitel, společnost Autocont, se rozhodl zaměřit na svůj klíčový business. Čtěte více