D-Link zavádí do svého partnerského programu VIP+ novou kategorii

22. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Na základě nedávného průzkumu, který ukázal, že 95 % obchodních partnerů by ve své profesní komunitě doporučilo program D-Link VIP+, se D-Link rozhodl přidat novou kategorii pro poskytování dalších výhod a podpory svým partnerům.

D-Link zaktualizoval svůj partnerský program „Value in Partnership+“ (VIP+), který nyní obsahuje zcela novou kategorii Bronze (Bronzový) partner.

V roce 2017 obchodoval D-Link v Evropě s přibližně 8 000 VIP+ partnery, kteří měli více než 40% podíl na celkových příjmech za prodávané produkty. Cílem D-Linku v aktualizovaném programu VIP+ pro rok 2018 je rozšířit partnerskou základnu a zároveň dosáhnout meziročního růstu tržeb o 20 %.

Program D-Link VIP+ nabízí firmám řadu podpůrných služeb včetně školení a finančních pobídek, navržených speciálně tak, aby rozšiřovaly příležitosti k dalšímu růstu, zlepšovaly ziskovost podnikání a zvyšovaly přidanou hodnotu pro zákazníky.

V programu VIP+ začínají všechny zúčastněné firmy jako Registered (Registrovaní) partneři a mohou postupovat do dalších kategorií tím, že dosáhnou požadovaného objemu prodeje, absolvují bezplatná školení a získají certifikace pro technologie klíčových produktů společnosti D-Link.

Nová kategorie Bronze Partner zahrnuje přístup k řadě obchodních benefitů. Jde o školení a certifikace, nástroje pro on-line předprodeje, motivační množstevní slevy, materiály na podporu prodeje, fondy marketingového rozvoje, prioritní technickou podporu, specializace na některou technologii, registrace obchodních případů, nákup předváděcích produktů a řadu propagačních akcí.

Partneři, kteří dosáhli úrovně VIP+ Silver, dostanou navíc podporu od přiděleného manažera pro péči o zákazníky, získají přístup k informacím o potenciálních zakázkách a jsou také prezentováni na webové stránce D-Link. Partneři v kategorii Gold jsou kromě toho zváni na diskuze u kulatého stolu a další akce pořádané společností D-Link.

Kevin Wen, prezident D-Link Europe, řekl: „Společnost D-Link může být hrdá na to, že náš partnerský program VIP+ pomohl v rozvoji tolika firmám. Odezva na náš průzkum byla ohromně pozitivní a jsme rádi, že víme, jak moc jsou nástroje a služby, které poskytujeme našim partnerům, oceňovány. Například zjištění, že 95 % respondentů by nás doporučilo ve svojí profesní komunitě, dokládá, jak moc si partneři váží příležitostí poskytovaných tímto programem. Získané odpovědi nám přinesly cenné informace, které můžeme využít pro budoucí nabídku pomoci dalším firmám.“

„Vznik nové kategorie Bronze je výsledkem důkladné analýzy, co naši partneři opravdu oceňují a co jim přináší největší výhody, a jsme rádi, že ji můžeme zařadit do našeho úspěšně probíhajícího programu VIP+,“ doplnil Kevin Wen.

Podle vyhodnocení získaných údajů byly jako nejhodnotnější služby poskytované zúčastněným firmám uváděny předprodejní nástroje, například Product Selector (výběr produktů), Wi-Fi Planner (projektování Wi-Fi sítí) a Bandwidth Calculator (výpočet potřebné šířky pásma), dále program nákupu předváděcích produktů a marketingové propagační akce. Mezi nejvýše oceňované benefity patří i finanční pobídky a spolupráce s přidělenými pracovníky pro péči o zákazníky. Tyto služby jsou k dispozici partnerům od úrovně Silver výše.

Dalšími důležitými poznatky z průzkumu společnosti D-Link a výhodami plynoucími z účasti na partnerském programu D-Link VIP+ jsou také:

  • Více než 95 % zákazníků, kteří mají přímý kontakt s manažery prodeje a péče o zákazníky, je s touto službou spokojeno, přičemž 67 % jí udělilo vynikající nebo velmi dobré hodnocení
  • Více než 96 % zákazníků, kteří mají přímý kontakt s technickou podporou D-Link, je s touto službou spokojeno, přičemž 51 % jí udělilo vynikající nebo velmi dobré hodnocení.
  • Celých 90 % zákazníků uvedlo, že získávání informací o potenciálních zákaznících od společnosti D-Link je důležité pro jejich podnikání.

Podobné články

Dell Technologies ocenil partnery roku 2023

29. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies v závěru konference Dell Technologies Forum udělila ocenění Partner Awards 2023. Partnerem roku se stala společnost DATA FORCE. Ocenění byla letos udělována celkem v deseti kategoriích? Které další společnosti uspěly? Čtěte více

IBM ocenila inovativní přístup týmu TD SYNNEX titulem Progressive Partner of the Year

20. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
IBM tým české pobočky TD SYNNEX získal titul Progressive Partner of the Year 2023, jímž IBM ocenila především významný nárůst počtu nových partnerů, aktivní a inovativní přístup k partnerské základně a distribuci nových IBM technologií. Čtěte více
 Ireneusz Kubies, regional director pro rozvíjející se trhy v mashfrog Group

Infor rozšiřuje partnerskou síť ve střední a východní Evropě

20. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Infor)
Společnost Infor rozšířila svou partnerskou síť v regionu střední a východní Evropy o dva nové partnery. Zatímco společnost BCIT se zaměří na projekty ERP řešení postavené na produktu Infor LN, mashfrog Group bude podporovat zákazníky prostřednictvím řešení Infor M3, Infor OS, Infor HCM and Infor WMS. Čtěte více

Schneider Electric ocenil tři české partnery za projekty v oblasti udržitelnosti

19. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Zástupci společnosti Schneider Electric v čele s generálním ředitelem Pavlem Bezuckým ocenili své partnery, kteří se zapojili do historicky prvního ročníku soutěže Sustainability Impact Awards. Ta je součástí širšího programu „Partnerství pro udržitelnost“ a hodnotí počínání partnerů v oblasti udržitelnosti. Čtěte více