D-Link vylepšil možnosti své cloudové platformy Nuclias

6. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Portfolio síťových prvků se správou z cloudu se rozrůstá o tři nové Wi-Fi přístupové body, řadu významných vylepšení (například certifikaci TRUSTe Privacy), nebo o rozhraní API umožňující integraci nástrojů třetích stran s cloudem Nuclias.

D-Link plánuje rozšířit funkčnost síťového řešení Nuclias Cloud vybudováním kompletního ekosystému kolem této platformy, počínaje integrací s přihlašovacími ověřovacími portály (tzv. Captive Portal) a marketingovými a analytickými nástroji společností Purple, Stampede a Fydelia. Společnost D-Link věří, že zvýší atraktivitu celého svého řešení díky spolupráci s inovativními společnostmi, které jsou schopné poskytovat nejnovější technologie a splňovat požadavky zákazníků.

„Pro podporu firem v jejich transformaci směrem k digitalizaci jsou dlouhodobá vylepšení cloudu Nuclias nezbytná. Spolupráce s novými a dynamickými společnostmi nám umožňuje rychle reagovat na potřeby trhu,” uvedl Marek Vyklický, manažer pro klíčové zákazníky ze společnosti D-Link. „Jsme rádi, že můžeme oznámit integraci s několika vybranými partnery, kteří zvyšují hodnotu naší platformy pro všechny podnikové uživatele. Tato partnerství nabízí nové nástroje pro efektivní a bezpečné poskytování Wi-Fi připojení pro hosty (tzv. Guest Wi-Fi) a provozovatelům těchto Wi-Fi sítí, jako jsou hotely, penziony, restaurace, obchodní řetězce, školy nebo nemocnice, zvyšují příležitosti k obchodnímu úspěchu.”

Další vylepšení cloudové platformy Nuclias:

• Jednotné přihlašování Single Sign-On (SSO) spojuje platformy Nuclias Cloud a Nuclias Connect. Z jednoho portálu lze nyní spravovat jak cloudové sítě, tak síťové prvky bez cloudových služeb. Zákazníci Nuclias Connect se mohou snadno připojit ke své lokální síti bez složité konfigurace sítě a bez poplatků.

• Vestavěný přihlašovací portál (ICP, Integrated Captive Portal) získává rozšířené možnosti přihlašování přes sociální sítě díky integraci ověřování přes služby Twitter a Weibo. Integrace se službou Twillio umožňuje posílat hostům SMS zprávy s jednorázovým heslem pro přihlášení k Wi-Fi síti. Zvyšuje se tak uživatalská zkušenost a spokojenost návštěvníků.

• Externí přihlašovací portál (ECP, External Captive Portal) mohou maloobchodní prodejny a provozovatelé hotelových služeb využít k posilování loajality zákazníků. Přesměrování na vyhrazený Captive Portal lze využít pro poskytování marketingových informací či slevových poukázek nebo pro ověřování a správu uživatelů.

• Certifikát TRUSTe Privacy, ketrým D-Link prokazuje dodržování uznávaných zákonů a regulačních norem.

Tři nové přístupové body, navržené speciálně pro firmy, dále rozšiřují možnosti cloudové platformy Nuclias. Přístupové body DBA-3620P a DBA-3621P poskytují spolehlivé připojení ve venkovním prostředí. Vnitřní přístupový bod DBA-X2830P podporuje nejnovější Wi-Fi 6 standard 802.11ax a nabízí vysokorychlostní připojení až 3,6 Gb/s.

Podpora WPA3 šifrování zajišťuje bezpečné bezdrátové připojení.

DBA-3621P

 • Robustní průmyslové provedení s certifikací IP67
 • Dvoupásmové připojení AC1300 Wave 2 rychlostí až 1,3 Gb/s
 • Systém antén 2x2 s MU-MIMO
 • 1x 10/100/1 000 Mb/s Gigabit Ethernet PoE port

DBA-3620P

 • Odolnost proti prachu a vodě se stupněm krytí IP55
 • Dvoupásmové připojení AC1300 Wave 2 rychlostí až 1,3 Gb/s
 • Systém antén 2x2 s MU-MIMO
 • 1x 10/100/1 000 Mb/s Gigabit Ethernet PoE port

DBA-X2830P

 • Nejnovější generace 802.11ax Wi-Fi 6
 • Dvoupásmové připojení AX3600 rychlostí až 1,2 Gb/s v pásmu 2,4 GHz a až 2,4 Gb/s v pásmu 5 GHz
 • Systém antén 4x4 s MU-MIMO v obou směrech
 • 1x 2,5Gigabit Ethernet PoE+ port
 • 1x 10/100/1 000 Mb/s Gigabit Ethernet port

Cena a dostupnost

Wi-Fi přístupové body D-Link DBA-3621P, DBA-3620P a DBA-X2830P budou k dispozici v ČR/SR během října za doporučené maloobchodní ceny 540 eur (DBA-3621P), 250 eur (DBA-3620P) resp. 409 eur (DBA-X2830P) bez DPH. Součástí uvedených cen je licence pro správu z cloudu Nuclias na jeden rok.

Profilová karta firmy

D-Link s.r.o.

D-Link s.r.o.

D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Od roku 1986 D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, která získala několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Seznamte se s novinkami Huawei a vyhrajte chytré hodinky

19. 10. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Entec Solutions)
Pokud se 29. 10. 2020 připojíte na webinář společnosti Huawei věnovaný řešení iMaster NCE-Campus, dozvíte se nejen o zajímavých novinkách a příležitostech, které z nich vyplývají pro váš byznys, ale zároveň budete moci vyhrát hodinky Huawei GT 2 Pro nebo náramky Huawei Band 4. Čtěte více

QNAP: switch QSW-1105-5T

23. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila svůj první síťový 2,5GbE switch QSW-1105-5T. Novinka nabízí pět portů 2,5GbE, nastavení plug-and-play, automatickou detekci a blokování smyčky a funkce auto-negotiation, a tak umožňuje snadno vytvořit výkonné síťové prostředí v domácnosti nebo ve firmě. Čtěte více

D-Link představil neřízené PoE přepínače pro videodohledová řešení

23. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Nejnovější přírustek do rodiny Fast Ethernet PoE neřízených přepínačů společnosti D-Link, řada DSS-100E, je určena především pro bezpečnostní kamerové systémy. Nové přepínače nabízejí přepěťovou ochranu portů, vysoký PoE výkon a umožňují připojit k síti PoE zařízení na velké vzdálenosti, v různorodém prostředí. Čtěte více

Zyxel: router Armor G5

17. 10. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Multigigabitový router Armor G5 AX6000 díky svým 12 Wi-Fi streamům a kompatibilitě se standardem Wi-Fi 6 uspokojí požadavky nejnáročnějších uživatelů na vysokou efektivitu, kapacitu a více jak gigabitovou rychlost potřebnou v sítích, které jsou využívány pro internet věcí, k přenosu video souborů a online hraní her. Čtěte více