D-Link představil novou řadu chytrých Wi-Fi mesh routerů a chytré domácí kamery

15. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
D-Link představil novinky ve svém sortimentu zařízení pro bezdrátové sítě a chytré domácnosti. Patří mezi ně nová generace chytrých mesh Wi-Fi routerů, několik nových kamer mydlink, které spolupracují s virtuálními pomocníky, a také vylepšená aplikace mydlink.

Do rodiny dohlížecích kamer byly přidány nová venkovní Wi-Fi Full HD kamera D-Link DCS-8600LH a Wi-Fi pohyblivá HD kamera DCS-8515LH. Obě kamery byly navrženy tak, aby splňovaly požadavky moderní chytré domácnosti, včetně funkcí hlasového ovládání a kompatibility s virtuálními pomocníky Amazon Alexa a Google Asistent.

„Bezpečné a bezproblémové bezdrátové připojení je považováno nejen za potřebnou, ale dnes už zcela samozřejmou součást vybavení firem i domácností. Naše nová řada Exo s ochranou od společnosti McAfee se snaží zajistit prvotřídní Wi-Fi služby a zároveň vzdorovat kybernetickým hrozbám,“ uvedl Kevin Wen, prezident společnosti D-Link Europe. 

„Vidíme, že lidé si stále více zvykají na pohodlí, které jim přináší ovládání chytrých domácích zařízení pomocí hlasových asistentů, a nic nenaznačuje, by tento trend mělo něco zabrzdit. Při dalších inovacích se proto přednostně zaměřujeme na kompatibilitu se systémy Amazon Alexa a Google Asistent a jsme rádi, že představujeme spoustu nových produktů, které tyto služby využívají,“ pokračoval Wen.

Představeno bylo také vylepšení aplikace mydlink. Ta nyní obsahuje dvě nové funkce – Rich Notifications a Smart Recaps – k lepší kontrole domů a kanceláří. Uživatelé okamžitě získají snímky z kamery, pokud zaznamená pohyb ve střeženém prostoru. Mohou zavolat tísňový kontakt, když jim přijde upozornění na nějakou událost, a mohou vytvářet krátká časosběrná videa nebo filtrovat dosavadní nahrané videozáznamy podle typu detekované události.

„Lidé se stále více zajímají, jak snadno a rychle zlepšit zabezpečení svých domů a kanceláří. Cílem aktualizace aplikace mydlink bylo, aby naši zákazníci mohli maximálně využívat svoje zařízení D-Link přes jednoduchého společné rozhraní,“ řekl Kevin Wen, prezident společnosti D-Link Europe.

Chytré mesh Wi-Fi routery Exo

Řada D-Link Exo obsahuje chytré Wi-Fi routery s ochranou od společnosti McAfee a podporou mesh sítí. Nabízí užitečné nadstandardní funkce, které ji staví nad ostatní síťová zařízení pro domácnost. Tato řada využívá technologii D-Link Wi-Fi Mesh, která umožňuje kombinovat kompatibilní routery a extendery a vytvářet sítě, které splňují aktuální požadavky síťového provozu v domácnostech a kancelářích. Technologie D-Link Wi-Fi Mesh vytváří jednotnou síť v celé domácnosti nebo kanceláři tak, abyste při přecházení mezi různými místy byli vždy automaticky připojeni ke zdroji nejsilnějšího signálu.

Routery řady D-Link Exo zajišťují kompletní ochranu přenášených dat pro každé zařízení připojené k síti. Platforma McAfee Secure Home automaticky chrání všechna zařízení připojená k síti a identifikuje a blokuje aktuální hrozby díky technologii McAfee Global Threat Intelligence. Rozsáhlé funkce pro rodičovskou kontrolu zajišťují bezpečnost dětí, aby si o ně rodiče nemuseli dělat starosti. McAfee LiveSafe poskytuje ochranu i v případě, když jsou uživatelé mimo domov.

V první polovině roku 2019 budou dostupné tyto routery:

Exo routery:

  • DIR-3060 AC3000 Smart Mesh Wi-Fi router
  • DIR-2660 AC2600 Smart Mesh Wi-Fi router
  • DIR-1960 AC1900 Smart Mesh Wi-Fi router

Další vlastnosti:

  • podpora hlasového ovládání pomocí zařízení s funkcemi Google Asistent a Amazon Alexa;
  • 880MHz dvoujádrový procesor, který zvládne intenzivní síťový provoz, umožňuje plynulé streamování videa, hraní bez lagů a bleskově rychlé surfování;
  • integrovaný Speedtest od společnosti Ookla pro testování rychlosti připojení k internetu;
  • automatické aktualizace firmwaru, které zajistí maximální ochranu a nejnovější funkce.

DCS-8600LH – Venkovní Wi-Fi Full HD kamera

Venkovní Wi-Fi Full HD kamera D-Link DCS-8600LH má úhel záběru 135°, vodotěsný kryt IP65, sedmimetrový IP65 kabel a dokáže pracovat při teplotách od -25 do 45 °C. DCS-8600LH nabízí také noční vidění až do sedmi metrů, obousměrný přenos zvuku přes vestavěný mikrofon a reproduktor, detekci pohybu, nahrávání do cloudu a kompatibilitu s platformami Google Asistent, Amazon Alexa a IFTTT.

DCS-8515LH – Pohyblivá Wi-Fi HD kamera

Pohyblivá Wi-Fi HD kamera D-Link DCS-8515LH umožňuje sledovat celou místnost díky objektivu s úhlem záběru 120°, který se dá otáčet/naklánět v rozmezí 340°/105°. Chytrá funkce pro automatické ovládání otáčení/naklánění objektivu dokáže sledovat objekty při pohybu po střeženém prostoru a podpora nočního vidění umožňuje dohlédnout ve tmě do vzdálenosti až pěti metrů. Kamera nabízí také obousměrný přenos zvuku přes vestavěný mikrofon a reproduktor, nahrávání do cloudu, detekci pohybu a kompatibilitu s platformami Google Asistent, Amazon Alexa a IFTTT.

Podobné články

D-Link rozšířil nabídku kamer Vigilance o vylepšené modely

27. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link ohlásila kompletní aktualizaci svojí populární kamerové řady Vigilance. Nové kamery pro střežení interiérů i exteriérů mají rozlišení až 4K a jsou ideální pro malé a střední firmy i velké podniky, které hledají profesionální řešení za výhodnou cenu. Čtěte více

D-Link v roce 2021? Nové pojetí chytrých domácností i práce na dálku

15. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link představila novinky pro letošní rok, které ve velké míře adaptují trendy, jako jsou např. Wi-Fi 6, 5G a 2.5 Gigabit Ethernet. Všechny tyto technologie jsou zde využity tak, aby uspokojily rostoucí požadavky na moderní inteligentní domácnosti i pracovní prostředí. Čtěte více

Šest trendů u chytrých bezpečnostních a dohledových systémů

8. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: WD)
Současné bezpečnostní a dohledové systémy se z pouhých statických kamer mění na chytré systémy, které dokáží analyzovat videozáznam v reálném čase při současném využití možností umělé inteligence (AI). Mezi další trendy, které můžeme očekávat, patří spolehlivé ukládání a analýza dat ve vysokém rozlišení. Čtěte více

TP-Link: Wi-Fi kamera Tapo C100

20. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link rozšířila nabídku řady TAPO, původně uvedené koncem loňského roku, o bezpečnostní Wi-Fi kameru Tapo C100. Novinka je určena pro využití v domácnosti i kanceláři, a díky okamžitému upozornění zaslanému na mobilní telefon okamžitě informuje majitele, že se něco děje. Čtěte více