Cooler Master představil své nejvýkonnější počítačové SFX zdroje

21. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Společnost Cooler Master uvedla na trh úočítačové zdroje V SFX Platinum s výkonem až 1 300 W. Produkty jsou součástí modelové řady ATX 3.0 a SFX napájecích zdrojů a mají certifikaci 80 PLUS Platinum. Novinky nabízejí technologie LLX a DC-DC, plně modulární vedení kabelů a jsou osazeny 100% japonskými kondenzátory.

Cooler Master posunul hranice výkonu na aktuální maximum uvedením vůbec prvních SFX napájecích zdrojů s výkony 1 100 W, resp. 1 300 W díky ATX 3.0, miniaturizaci komponent a špičkové technologii chlazení. Společnost tak navazuje na předchozí milník v podobě uvedení SFX zdroje o výkonu 850 W uvedeného v roce 2021.

Nejvyšší koncentrace výkonu

Napájecí zdroje s výkonem 1 100 W, resp. 1 300 W, certifikací 80 PLUS Platinum garantují minimální účinnost 92 % při typickém zatížení. Vysokého výkonu v kompaktním provedení je dosaženo díky několika vylepšením, jako je plochý měděný drát na DC-DC cívce, naplocho umístěný hlavní transformátor a pasivní hliníkový chladič pro odvod tepla z full-bridge LLC obvodu.

Široká kompatibilita

Zdroje byly navrženy tak, aby plně podporovaly ATX 3.0 a zároveň zaručovaly zpětnou kompatibilitu, a to včetně grafických karet řady RTX 40 i 30. Jsou vhodné pro umístění do ITX i ATX skříní.

Kvalita a spolehlivost

Modely V SFX Platinum jsou vyrobeny na základě pokročilých výrobních technologií a nabízí maximální stabilitu a spolehlivost. Kromě 100% japonských kondenzátorů nabízí modulární kabeláž pro ucelené vedení, které nebrání volnému průtoku vzduchu a zlepšuje celkovou efektivitu.

Výrobce na zdroje poskytuje desetiletou záruku.

Cena a dostupnost

Model V SFX Platinum 1100 je dostupný za doporučenou koncovou cenu 8 290 Kč v České republice a 348 eur na Slovensku. Model V SFX Platinum 1300 je dostupný za doporučenou koncovou cenu 8 690 Kč (365).

Štítky: 

Podobné články

Evolveo: PC zdroj G1000

9. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Evolveo)
EVOLVEO přináší na trh počítačový zdroj G1000, který je svými parametry určený především pro herní komunitu a počítačové nadšence. Tento modulární zdroj s výkonem 1 000 W dosahuje 90% účinnosti s certifikací 80 PLUS GOLD a podporuje PCIe 5.0. Zdroj je plně modulární (lze připojit jen nejnutnější kabely). Čtěte více

XPG představilo napájecí zdroje kompatibilní s ATX 3.0

7. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: XPG)
Značka XPG představila novou řadu napájecích zdrojů. Aby značka vyšla vstříc hráčům, kteří chtějí brzy upgradovat, vyvinula novou řadu napájecích zdrojů, které jsou kompatibilní s ATX 3.0 a zároveň připravené na PCI Express 5.0. Zdroje si tak bez problémů poradí např. s nastupujícími grafikami Nvidia GeForce RTX 40 i jiným „zřavým“ hardwarem. Čtěte více

XPG prodlužuje záruku zdroje XPG Pylon na pět let

28. 4. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: XPG)
Herní značka XPG prodloužila záruční dobu na napájecí zdroj XPG Pylon s certifikací 80 PLUS Bronze na pět let. Doposud přitom záruka poskytovaná na tento model činila tři roky. Čtěte více

Nová generace počítačových zdrojů nastupuje

25. 3. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: www.tomshardware.com, Intel.com)
I přes relativně nedávno představenou dílčí specifikaci ATX12VO, která cílila primárně na snížení spotřeby počítačů v klidovém režimu a další optimalizaci, nyní Intel představil zcela novou generaci zdrojů ATX 3.0. A změny, které přináší, nelze považovat za malé. Čtěte více