Cooler Master představil inovativní vzduchový chladič

13. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Společnost Cooler Master představila chladič MA824 Stealth, který nabízí několik pokročilých technologií integrovaných v moderním elegantním hávu. Za pozornost stojí např. technologie supravodivých kompozitních trubic.

„Tento vysoce výkonný procesorový chladič integruje naši průlomovou technologii supravodivých kompozitních trubic a zvyšuje tak pomyslnou laťku chladicího výkonu na novou úroveň,“ uvedl Jimmy Sha, CEO Cooler Master, a dodal: „Elegantní, efektivní a spolehlivý chladič je výrazným prvkem každé počítačové sestavy. Pokračujeme ve vývoji a posouváme hranice možností pro všechny počítačové nadšence a stavitele na celém světě. Přivítejte novou úroveň chlazení vzduchem s Cooler Master.

Cooler Master v chladiči využívá technologii Superconductive Composite Heat Pipe, která představuje významný pokrok pro chlazení vzduchem. V chladiči MA824 Stealth je osazeno celkem osm těchto supravodivých kompozitních trubic, jejichž vnitřní povrch tvoří kombinace drážek a měděného prachu vytvářejícího dutinovou strukturu. Toto inovativní řešení zajišťuje účinný a rychlý odvod tepla.

Pečlivě kalibrovaná zrnitost prachu v každé části trubic na základě tepelného zatížení zvyšuje rychlost a účinnost přenosu tepla. Předběžné porovnávací testy na podobných modelech, jakým je například MasterAir 412 Stratos, ukazují zvýšení výkonu až o 30 %.

Hlavní přednosti MA824 Stealth:

  • Vysoce výkonná dvouvěžová konfigurace – Nově navržený design dvou bloků radiátorů má upravenou tloušťku jednotlivých žeber a rozestupů a optimalizuje tak celkovou účinnou plochu pro odvod tepla pro bezkonkurenční výkon.
  • Jednolitá měděná základna – Účinné chlazení podporuje také měděná základna s poniklovaným povrchem pro maximální možný kontakt s procesorem.
  • Typické Stealth provedení – Minimalistický design umocňuje celočerný hliníkový vrchní panel chladiče.
  • Dva ventilátory – Vylepšené ventilátory Mobius 120 a Mobius 135 jsou uspořádány v konfiguraci push-pull tak, aby usnadnily rychlý odvod tepla přes dva radiátory.
  • Dostatek prostoru pro RAM moduly – Chladič je kompatibilní s širokou škálou sestav. Ventilátor Mobius 120 díky svým rozměrům poskytuje dalších 42 mm volného prostoru pro operační paměť.

Technologie supravodivých kompozitních trubic je implementována také v modelech MasterAir 412 Stratos, MasterAir 612 Stratos a MasterAir TD4 a TD5.

Cooler Master MA824 Stealth bude k dispozici v průběhu června 2023 za doporučenou koncovou cenu 2 499 Kč s DPH v Česku a 109 eur s DPH na Slovensku.

Štítky: 
Chladiče, Komponenty, Hardware, Cooler Master

Podobné články

Cooler Master zmodernizoval populární řadu Hyper

27. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Řada Cooler Master Hyper 212 se v průběhu let stala oblíbenou volbou pro chlazení procesorů a získala si pověst jednoho z nejoblíbenějších nereferenčních chladičů vůbec. Cooler Master tuto řadu neustále vylepšuje využitím nových technologií pro výrobu chladicích těles i ventilátorů. S uvedením modelu Hyper 212 Halo došlo k významné změně designu a technologií. Čtěte více

Cooler Master: chladiče MasterAir Stealth

17. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Společnost Cooler Master uvedla na trh tři nové chladiče řady MasterAir. Modely MA612 Stealth, MA612 Stealth ARGB a MA624 Stealth přinášejí vysoký výkon v elegantním černo-černém designu, který doplňuje ARGB podsvícení u příslušně označeného modelu. Čtěte více

Cooler Master: chlazení MasterLiquid ML120L/240L RGB

14. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Druhá verze all-in-one vodního chlazení Cooler Master MasterLiquid ML120L RGB a MasterLiquid ML240 RGB je osazena nově navrženou dvoukomorovou pumpou a vylepšenými individuálními ventilátory SickleFlow 120 RGB a tak představuje novou generaci chlazení. Čtěte více

Cooler Master: chladič MasterAir G200P

30. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Společnost Cooler Master uvedla na trh MasterAir G200P, nízkoprofilový procesorový chladič navržený pro malé počítačové skříně, který nabízí ventilátor s regulací otáček a s efektivním prouděním vzduchu a odvodem tepla. Čtěte více