Co přinesou nové televizory Samsung Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle?

11. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila své televizní portfolio pro rok 2021. Tvoří ho řady Neo QLED, MICRO LED a Lifestyle TV. Nové produktové řady jsou výsledkem úsilí Samsungu o dostupná, udržitelná a inovativní řešení, která díky špičkovým technologiím rozšiřují možnosti televizí v současných domácnostech.

Na český trh budou nové televizory uvedeny postupně od března 2021, doporučená maloobchodní cena jednotlivých modelů zatím nebyla stanovena.

Udržitelná a dostupná budoucnost pro všechny

Během několika příštích let sjednotí Samsung výrobu televizí pod heslem „Going Green“v následujících dlouhodobých programech zaměřených na udržitelnost:

  • zmenšení uhlíkové stopy a vylepšení energetické účinnosti;
  • udržitelná podoba balení;
  • dálkové ovladače se solárními články: V roce 2021 začíná Samsung dodávat televize s dálkovými ovladači, které lze prostřednictvím solárních článků dobíjet venkovním i interiérovým světlem nebo přes USB port. Jde o první inovaci tohoto druhu, která umožní během sedmi let ušetřit téměř sto milionů AAA baterií.

Řada Neo QLED aneb velký skok v kvalitě obrazu

Samsung v nových vlajkových lodích 8K (QN900A) a 4K (QN90A) představuje zbrusu novou zobrazovací technologii Neo QLED. Díky novému světelnému zdroji Quantum Mini LED se technologie QLED dostává na novou kvalitativní úroveň. O precizní práci obrazovky se stará technologie Quantum Matrix a obrazový procesor Neo Quantum Processor optimalizovaný přímo pro modely Neo QLED.

Diody Quantum Mini LED dosahují jen 1/40 výšky běžné LED diody. Místo obvyklé technologie, kdy se světlo rozptyluje čočkou a každá dioda je připevněná samostatně, využívá systém Quantum Mini LED tenoučkých mikrovrstev pro větší počet diod současně.

Technologie Quantum Matrix pak umožňuje jejich samostatné precizní ovládání, takže nedochází k přezáření a obraz zcela odpovídá záměru filmových tvůrců. Technologie Neo QLED umožňuje ovládat jas v 12bitové hloubce v 4 096 krocích, čímž se rozšiřuje oblast mezi nejtmavším a nejsvětlejším bodem a sledování obrazu v HDR kvalitě je opravdovým zážitkem. Další součástí celého systému je obrazový procesor Neo Quantum Processor se schopnostmi upscalingu (převodu obrazu do vyššího rozlišení). Procesor využívá 16 odlišných neuronových sítí s umělou inteligencí, vesměs specializovaných na upscaling a hluboké strojové učení, a bez ohledu na kvalitu zdroje tak dokáže obraz konvertovat do rozlišení 4K nebo 8K.

Modelová řada Samsung Neo QLED 8K pro rok 2021 využívá designovou koncepci Infinity One Design, tedy provedení prakticky bez rámečku, což divácký zážitek ještě vylepšuje. Televize jsou navíc štíhlé a elegantní. Další předností je Slim One Connect box, tedy systém připínání kabelů na zadní stranu televize, takže kabely neruší oko diváka a snadněji se instalují. Nesmíme zapomenout ani na zvukové vlastnosti a funkce, například dynamickou technologii Object Tracking Sound (OTS) Pro, díky níž prostorový zvuk odpovídá pohybu objektů na obrazovce, nebo systém SpaceFit Sound, který analyzuje okolí televize a upraví zvuk na míru místnosti, v níž se přístroj nachází.

Nové modely Samsung Neo QLED 8K a 4K pro rok 2021 dále nabízejí celou řadu chytrých funkcí, díky nimž televize vystupuje ze své běžné role a stává se z ní centrum pro domácí zábavu, práci i fyzické aktivity.

  • Díky systémuSamsung Health se domov změní v osobní tělocvičnu, dokonce i s trenérem v podobě nové aplikace Smart Trainer.Ta v reálném čase sleduje uživatele při cvičení a hlídá, zda vše dělá správně. Uživatel se zároveň může těšit na zpětnou vazbu týkající se formy, výkonů i spálených kalorií. K dispozici jsou instruktážní videa i interaktivní trénink s hlasovým ovládáním prostřednictvím asistenční služby Bixby.
  • Užijí si také náruživí hráči – pro ně jsou k dispozici hned dvě nové funkce. Super Ultrawide GameView umožňuje hrát nejen v tradičním širokoúhlém formátu 21:9, ale i s poměrem stran 32:9, díky němuž vám v akčních scénách neunikne ani okamžik. Druhou novinkou je Game Bar, tedy samostatná lišta, která hráčům umožňuje neustále sledovat a případně měnit klíčové aspekty hry (poměr stran, připojená sluchátka apod.). O skvělý obraz a plynulé překreslení rychlého pohybu se stará mimo jiné technologie FreeSync Premium Pro.
  • Stranou nezůstanou ani milovníci videohovorů, pro něž je připravený systém Google Duo. V něm se přes telefon může do videokonference připojit až 32 lidí s libovolným operačním systémem, kameru lze jednoduše připojit přes USB port. Kamera navíc umí sledovat pohyb uživatele a zoomovat tak, aby na obrazovce byl pořád stejně velký a vždy zaostřený.
  • Funkce PC on TV umožňuje k televizi připojit libovolný počítač nebo notebook a využít tak velkou obrazovku jako monitor. Samozřejmostí je také možnost samostatného připojení klávesnice nebo myši. Prostřednictvím webového prohlížeče lze i bez počítače otevřít kancelářské programy MS Office 365 a vytvářet či editovat dokumenty. Po instalaci aplikace Easy Connection a přihlášení se k účtu Samsung, se bude televize připojovat k počítači automaticky, takže se obývák v případě potřeby změní v domácí kancelář.

Technologie MICRO LED – začátek nové éry se špičkovým obrazem a designem

Technologie MICRO LED byla už nějakou dobu na obzoru, ale v roce 2021 se konečně stává skutečností. V nové modelové řadě MICRO LED ji Samsung poprvé nabízí v běžném televizním provedení, což slibuje vynikající divácký zážitek na obřích obrazovkách nové generace.

V současné době Samsung představuje modely řady MICRO LED s úhlopříčkou 110’’ a 99’’ (279 a 251 cm), menší verze budou k dispozici koncem roku. Všechny jsou vybaveny mikrometrovými LED diodami, díky nimž není zapotřebí podsvícení a barevné filtry známé z konvenčních LED obrazovek. Micro LED diody produkují vlastní světlo a díky tomu obraz vyniká barevným podáním a jasem. Skládá se ze 24 milionů samostatně ovládaných diod. K přednostem patří i designové provedení Monolith s poměrem obrazovky k tělu v hodnotě přes 99 % – není vidět žádný rámeček, jen vynikající obraz.

Kvůli této obří obrazovce Samsung vylepšil i inteligentní funkce systému Smart TV. K dispozici je například funkce 4Vue(Quad View), díky níž lze na obrazovce zobrazit až čtyři samostatné obrazy z různých zdrojů. K televizi lze připojit různá externí zařízení, což ocení například hráči – mohou si zobrazit jednotlivá okna nebo například různé pohledy na tutéž scénu, vše ve vynikající kvalitě s vysokým rozlišením.

K dokonalému obrazu patří i špičkový zvuk – modely řady MICRO LED jsou vybaveny technologií Majestic Sounds prostorovýmprovedením 5.1 a ani k tomu nepotřebují žádné externí reproduktory.

Na všech modelech řad QLED a Neo QLED pro rok 2021 jsou k dispozici nové funkce pro uživatele se speciálními potřebami, kteří si tak mohou vychutnat jedinečný divácký zážitek díky nejnovějším technologiím a umělé inteligenci. Nové televize nabízejí například funkce Caption Moving, Sign Language Zoom nebo Multi-Output Audio, které ocení lidé s poruchami či ztrátou zraku a sluchu. V roce 2022 se Samsung chystá rozšířit funkci Voice Guide,tedy hlasovou instruktáž pro lidi s poruchami zraku, i do dalších produktových kategorií. Nadále budeme rozvíjet systémy umělé inteligence, aby si televize Samsung mohl užít opravdu každý.

Novinky v oceňované řadě Lifestyle pro životní styl

Také oblíbená řada Lifestyle TV doznává v roce 2021 velkých změn – zájemci se mohou těšit na nový design i tvary. Každý si přijde na své, ať má jakékoli zájmy nebo vkus. Klasický model této řady The Frame přišel na trh už v roce 2017 a změnil pojetí televize, když z ní udělal umělecké dílo – také se ho prodalo přes milion kusů.

Verze The Frame pro rok 2021 vychází z tradiční podoby tohoto modelu, nabízí ovšem více funkcí a tenčí provedení. V porovnání s předchůdci je nový typ o polovinu štíhlejší, což odpovídá standardnímu obrazovému rámu. Odnímatelný rámeček se dodává v pěti barevných variantách a ve dvou odlišných stylech, Modern a Beveled. Televize se tedy hodí do každé domácnosti, ať ji máte zařízenou jakkoli.

S televizí The Frame má zákazník možnost získat přístup do nové internetové galerie Art Store, v níž si lze vybrat z více než 1 400 pečlivě volených uměleckých děl. O kurátorství se stará umělá inteligence, která při výběru navíc zohledňuje osobní vkus majitele.

Video : 

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Nové energetické štítky u elektrospotřebičů

21. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Od března letošního roku budou některé kategorie elektrospotřebičů označeny novými energetickými štítky. Ty stávající, které více než 25 let pomáhají evropským spotřebitelům v orientaci při výběru úspornějších elektrospotřebičů, již nejsou tak přehledné a nezohledňují novější zařazení výrobků do energetických tříd. Čtěte více

BenQ do velkoformátových displejů integruje snímače kvality vzduchu

19. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ rozšířila ve snaze o zajištění lepší ochrany uživatelů v době pandemie COVID-19 výbavu svých interaktivních panelů o snímače kvality ovzduší. Čtěte více

Bose: Soundbar Smart 300

16. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Bose)
Bose představuje na našem trhu Smart Soundbar 300, který vylepšuje zvuk plochých televizorů, zlepšuje srozumitelnost filmových dialogů a díky technologiím a zvukovým vlastnostem je vhodný také pro reprodukci hudby. Čtěte více
Christophe Vaissade, Sales Director EMEA, Western Digital

Dopady COVIDu-19 na streamování videa a cloudová DVR úložiště

4. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Způsob, jakým lidé nyní přistupují k médiím, se výrazně přesouvá k režimu OTT (Over-the-top), tedy k využívání dostupných služeb pro streamování digitálního obsahu přes internetová připojení. Ke klasickému televiznímu vysílání nyní rapidně přibývá velké množství streamovacích platforem. Čtěte více