Cloudová správa sítě Nebula pro Krevní centrum

7. 11. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Zyxel)
Nestátní zdravotnické zařízení Krevní centrum se zabývá odběry krve a plazmy, prováděním bohaté škály testů biologického materiálu pro smluvní lékaře, činností transfúzního oddělení a rovněž laboratorními vyšetřeními pro veterinární lékaře.

Provádí se zde také léčebné infúze a plazmaferézy. Dalšími odděleními jsou ambulance, lékárna, distribuční sklad léčiv a bistro nejen pro zaměstnance a dárce, ale i pro veřejnost. Krevní centrum má celkem čtyři pobočky, všechny na severní Moravě.

Pro vybudování sítě si Krevní centrum vybralo řešení Nebula od společnosti Zyxel zejména proto, že instalace jednotlivých zařízení je jednoduchá. Po přihlášení do cloud portálu Nebula/Zyxel a následném přidání jednotlivých Wi-Fi zařízení je možné provádět jakoukoliv konfiguraci. Nebula disponuje přehledným grafickým rozhraním, ve kterém má zákazník k dispozici ucelený obrázek o dění v síti, tj. jaká zařízení, kde a s jakým vytížením pracují. To vše je zobrazeno na jedné obrazovce. Síť lze spravovat odkudkoliv, kde je k dispozici internetové připojení. Odpadá tedy nutnost drahých servisních zásahů odborníkem na místě. Jsou zde možnosti nastavení různých SSID včetně možnosti jejich časového omezení, autentifikace, vyrovnání zátěže, nastavení VLAN či captive portálu.

„Pro naši společnost byla důležitá možnost zaslat zařízení do poboček bez nutnosti konfigurace. Ta proběhla vzdáleně bez uživatelského zásahu. Další nespornou výhodou je monitorování jednotlivých zařízení včetně reportů. Výhodou bylo, že jsme nejdříve mohli Nebulu otestovat a poté nasadit,“ dodal Jan Žurek, IT administrátor v Krevním centru.

Výzva

Vzhledem k tomu, že požadavky návštěvníků i personálu Krevního centra na Wi-Fi připojení stále vzrůstají, bylo třeba nahradit zastaralé nevyhovující řešení bez centrální správy moderní a spolehlivou sítí s jednoduchou správou.

Instalace prvků Nebula je tak jednoduchá, že realizace proběhla za plného provozu a konfigurace se uskutečnila v cloudovém rozhraní. Vůbec tedy nebylo nutné, aby byl fyzicky přítomen IT expert. Zařízení byla jednoduše zaslána do poboček.

Realizace

Jednoduchá je také konfigurace jednotlivých produktů. Stačí, když se načte QR kód na zařízení a administrátor ho zařadí do dané organizace, a ke konfiguraci dojde automaticky. Realizace se uskutečnila díky Martinu Pešlovi z firmy IMITS-ICT z Frýdku-Místku. 

Instalovaná zařízení

6× přístupový bod NAP102 standardu 802.11ac Nebula s duálním rádiem, zabudovanou interní anténou a řízením pomocí cloudu. Je zkonstruován pro rychlejší nasazení díky centralizovanému modelu řízení a konfigurace přes cloud. Obsahuje technologii 2×2 MIMO se dvěma souběžnými přenosy. Podporuje funkce pro přepínání na 2. vrstvě i certifikaci IPv6.

Štítky: 

Podobné články

Téma měsíce: Monitory 2020

10. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Které trendy budou v nejbližších měsících v segmentu monitorů hlavním tahounem vývoje a pokroku? Po jakých parametrech a vlastnostech dnes zákazníci nejvíce volají a co je pro ně rozhodující při výběru? Na odpovědi od těch nejpovolanějších, tedy přímo od výrobců monitorů, se můžete těšit na následujících řádcích. Čtěte více

Ťažká úloha: Ušetriť terabajty zálohovaných dát a zároveň ochrániť pred ransomwarem

31. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Dá sa to vôbec? Dnes máte vo vašej firme (malej, strednej či veľkej) dáta určite aspoň na dvoch miestach – na počítačoch a v cloude, napr. G Suite či Office 365. Zálohujete? Super! A ako? Pravdepodobne máte hardvér a k tomu zálohovací softvér. A predpokladáme, že súbory na G Suite (vrátane kalendárov či e-mailov) alebo Office 365 nezálohujete vôbec, všakže? A čo v prípade, že sa objaví hrozba ransomware a niektorý z počítačov vašich kolegov zostane zašifrovaný? Čtěte více

Big SafeBox Data a QNAP nabízejí zálohovací řešení ve shodě s GDPR

22. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a QNAP)
Společnost Big SafeBox Data zavedla ve Španělsku datové centrum QNAP NAS, aby mohla nabízet zálohovací řešení pro kanál QNAP ve shodě s nařízením GDPR. Čtěte více

Železnice Slovenské republiky udržují svá data v pohybu s mimořádnou dostupností díky technologiím Veeam

15. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Veeam)
Železnice Slovenské republiky (ŽSR), které mají v sousedním státě na starosti správu a provoz klíčové dopravní, telekomunikační a rádiové infrastruktury, využívají řešení společnosti Veeam Software k zajištění permanentní dostupnosti na národních a regionálních tratích v délce téměř 3 600 kilometrů. Čtěte více