Cisco zásadně vylepšilo Webex v oblasti možností hybridní práce

4. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila několik zásadních inovací ekosystému Webex, které usnadňují hybridní práci. Významné aktualizace se dočkala komunikační sada Webex Suite. Vyšší interoperabilitě napomáhá partnerství se společností Microsoft a větší integrace zařízení Apple.

Inovace představené společností Cisco ocení menší společnosti i velké korporace. Pomáhají vyřešit problémy, s nimiž se firmy potýkají v souvislosti s „přeléváním“ zaměstnanců mezi fungováním v práci a z domova, usnadňují chod kanceláří a umožňují lidem flexibilně „pracovat po svém“. To vše s důrazem na snadné používání a správu.

„Hybridní práce je jiná a těžší než ta, kterou jsme dělali dříve. Nezáleží, jestli se jedná o pracovníka v první linii, odborného specialistu, IT administrátora nebo operátora kontaktního centra – lidé mají právo na špičkové podmínky bez ohledu na to, kde a jak pracují,“ řekl viceprezident Cisco Jeetu Patel. „To vyžaduje komplexní řešení, které může poskytnout pouze společnost Cisco se svou integrovanou platformou zahrnující kolaborativní software, hardware, sítě a zabezpečení.“

Inovace pro lepší videokonference

Pracovní a obchodní schůzky se virtualizují. Videokonference šetří firmám a jejich lidem čas i peníze. Z letošního průzkumu mezi zákazníky vyplynulo, že 85 % z nich používá více než jednu platformu pro pořádání schůzek. Klíčová je tedy otázka jejich bezproblémového fungování. Odpovědí jsou nová technologická partnerství.

Společnost Cisco nově umožní využívat Microsoft Teams Rooms na kolaborativních zařízeních Cisco, ať už se lidé rozhodnou pracovat kdekoli. Zkrátka nepřijdou ani uživatelé iPhonů a iPadů. Nyní mohou sdílet obsah ze zadní nebo přední kamery prostřednictvím aplikace Webex Meetings a pomocí funkce Mobile Camera Share vytvářet poznámky k tomu, co vidí. Například architekt takto může s klienty sdílet postup prací na staveništi v reálném čase, namísto zasílání statických obrázků nebo snímků obrazovky.

Do skutečně velkých zasedacích či konferenčních místnosti míří zařízení Cisco Room Kit EQ. Jde o jedno z nejpokročilejších kolaborativních řešení. Srdcem a mozkem systému je jednotka Cisco Codec EQ s prvky umělé inteligence. Výsledkem je bezproblémová spolupráce na dálku nejen prostřednictvím videopřenosu, ale i dalších nástrojů, jakými je například novinka Webex Whiteboard. Uživatelům přináší výhody jednoduchého a snadno použitelného psaní na sdílenou virtuální tabuli. Na pracovních tabulích mohou lidé pracovat společně z webového prohlížeče, aplikace Webex nebo zařízení Cisco. Lze je kombinovat s anketami Slido, ukládat je a sdílet přes Webex.

Bezpečnost a správa na špičkové úrovni

Hybridní práce musí jít ruku v ruce s komplexním zabezpečením a snadnou správou. Společnost Cisco do své komunikační sady Webex přidala nové funkce, které ocení nejen specialisté v IT odděleních.

Ochrana informací je ve světě hybridní práce velkým tématem. Pro virtuální schůzky s citlivým obsahem má nyní Cisco tzv. zvukový vodoznak. Zvukový stream každého účastníka se označuje značkou mimo spektrum slyšitelné lidským uchem. Pokud by došlo k úniku informací prostřednictvím audionahrávky, díky vodoznaku lze záznam dohledat zpět k dané osobě bez ohledu na to, jakým způsobem byl nahrán a sdílen.

Jednodušší správu a nastavení pracovního prostředí přináší integrace nástroje Webex Control Hub do služby Cisco Spaces. Zaměstnancům poskytuje důležité informace, jako je aktuální obsazenost kanceláří nebo kvalita bezdrátové sítě. Lépe se tak mohou připravit na příchod na pracoviště, resp. si ho naplánovat. Týmům IT a údržby budov pak zjednodušují adaptaci a organizaci pracovních prostor s ohledem na aktuální využití nebo cíle související s trvalou udržitelností.

Podobné články

Webex se naučil sledovat uhlíkovou stopu

15. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnost Cisco integrovala do své videokonferenční platformy Webex nástroj Carbon Emissions Insights, který poskytuje informace o uhlíkové stopě zařízení zapojených do firemní komunikace a současně dává doporučení, jak spotřebu a využití používaných zařízení optimalizovat. Čtěte více

Cisco ve svých zařízeních zpřístupní Microsoft Teams

28. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Technologičtí giganti Cisco a Microsoft spouštějí spolupráci v segmentu videokonferenčních řešení. Partnerství obou firem umožní od příštího roku spouštět na vybraných zařízeních Cisco Room a Cisco Desk službu Microsoft Teams jako výchozí. Uživatelé tak získají svobodu volby, zda pro svůj meeting použijí Microsoft Teams nebo aplikaci Cisco Webex. Čtěte více

Cisco ve Webexu posiluje flexibilitu hybridní práce

28. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila další inovace ekosystému Webex, nejpoužívanějšího a nejkomplexnějšího end-to-end řešení pro hybridní práci. V oblasti hardwaru jde o Cisco Video Phone 8875, který se blíží pokročilým stolním videokonferenčním zařízením. Systém zároveň získal další napojení na řešení firem jako Salesforce a Oracle nebo monitoring prostřednictvím Cisco ThousandEyes. Čtěte více

Konference Cisco Live 2022 přinesla inovace pro podnikovou sféru a pohled do budoucnosti

20. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco svoji každoroční světovou konferenci Cisco Live 2022, zaměřenou na síťové a bezpečnostní technologie, letos poprvé zorganizovala jako hybridní. Zatímco v předchozích dvou letech prezentovala své inovace digitálně, aktuálního ročníku se osobně zúčastnilo asi 15 tisíc lidí a další zájemci sledovali přímý internetový přenos. Čtěte více