Cisco vylepšilo platformu Spark pro týmovou spolupráci

12. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Cisco Spark nově nabídne svým zákazníkům vylepšené šifrování komunikace a nástroje pro prevenci ztráty dat, dodatečné analytické nástroje, pokročilé zabezpečení mobilních zařízení a zabezpečení dat s možností lokálního uložení šifrovacích klíčů. Novinkou je možnost napojení na produkty třetích stran.
Foto: Pixabay.com

Rozšíření jsou k dispozici prostřednictvím nástroje Cisco Spark Control Hub. Společnost Cisco dále uvolnila také prémiové rozšíření Pro Pack, které umožní propojit Cisco Spark s jejich stávajícími produkty třetích dodavatelů.

Na začátku roku 2017 představila společnost Cisco vylepšenou verzi platformy pro týmovou spolupráci Cisco Spark, která integruje chat, video i telefonické hovory a další nástroje pro zvýšení efektivity zaměstnanců. Nyní přicházejí další novinky:

  • Vylepšené end-to-end šifrování a podnikové compliance funkce: Na základě legislativních předpisů musejí mít velké podniky nástroje pro prevenci ztráty dat, aby dokázaly udržet citlivé údaje v bezpečí. Kromě toho potřebují také šifrovat zprávy po celé cestě mezi odesílatelem a příjemcem, aby týmy dokázaly uchovat informace v tajnosti.
  • Analytika hovorů: Administrátor může prostřednictvím nástroje Cisco Spark Control Hub zjistit, zda některý uživatel neměl zhoršenou kvalitu hovoru, a zda stejný problém nepostihl i další připojené.
  • Vyšší zabezpečení mobilních zařízení: Mezi nové funkce patří zámek PIN, funkce inteligentního odhlašování (Cisco Spark rozpozná, že se uživatel nachází mimo podnikovou síť) a podnikové certifikáty (Enterprise Certificate Pinning), které chrání uživatele před připojením k nebezpečným hotspotům a sítím, aniž by se připojoval prostřednictvím VPN.
  • Zabezpečení na úrovni lokálního úložiště: Platforma Cisco Spark zároveň nabízí možnost ochránit se i před útokem na samotný cloud Cisco Spark. Nově lze využít lokální server k uložení a pro poskytování klíčů k šifrování a dešifrování veškerého obsahu posílaného přes Cisco Spark.

Cisco Spark Control Hub a rozšíření Pro Pack

Společnost Cisco zároveň uvedla nástroj Spark Control Hub, který umožňuje spravovat celou službu Cisco Spark. Kromě toho také nabízí možnost práce s analýzou dat ze služeb Cisco Spark a Cisco WebEx.

Rozšíření Pro Pack pro nástroj Cisco Spark Control Hub je prémiová nabídka pro zákazníky, kteří požadují lepší kontrolu a pokročilejší funkce. Pro Pack poskytuje větší flexibilitu při zabezpečení, zajišťování compliance a analýze a umožňuje zákazníkům propojit Cisco Spark se svými stávajícími bezpečnostními, compliance a analytickými softwarovými řešeními od různých dodavatelů. Přístup k některým funkcím může být omezený na určité role, jako jsou pracovníci IT bezpečnosti nebo top manažeři.

Štítky: 

Podobné články

HP mění podobu pracovních setkání svým novým konferenčním PC

20. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP Inc. představilo nová zařízení určená pro konferenční setkávání a spolupráci. HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 a také nový konferenční 4K monitor s 55palcovou úhlopříčkou jsou součástí rozšiřujícího se ekosystému konferenčních nástrojů HP určených pro moderní formy spolupráce. Čtěte více

Microsoft Teams jsou dostupné pro zákazníky Office 365

17. 3. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Firemní uživatelé Microsoft Office 365 mohou začít používat nové pracovní prostředí na bázi chatu Microsoft Teams. Řešení spojuje lidi, komunikaci a obsah a poskytuje nástroje, jež týmy potřebují ke své činnosti. Služba je integrovaná s aplikacemi Office a běží v zabezpečeném cloudu Microsoftu. Čtěte více

Cisco inovovalo nástroj Spark pro týmovou spolupráci

27. 1. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila novou verzi cloudové aplikace Cisco Spark, která nabízí všechny důležité funkce pro týmovou spolupráci. Cisco Spark integruje chat, video i telefonické hovory a další nástroje pro zvýšení efektivity zaměstnanců. Na trh se zároveň dostane také digitální flipchart Cisco Spark Board a nástroj Cisco Spark Meetings. Čtěte více

Audiopro představilo bezdrátový prezentační systém wePresent

21. 11. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
WePresent představuje jednoduchý nástroj, který lze použít v libovolné zasedací místnosti. Nabízí množství vstupů a zároveň funguje i jako komunikační školní či firemní platforma pro velkou skupinu účastníků, jejichž příspěvky na projekční ploše řídí moderátor. Čtěte více