Cisco ve svých zařízeních zpřístupní Microsoft Teams

28. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Technologičtí giganti Cisco a Microsoft spouštějí spolupráci v segmentu videokonferenčních řešení. Partnerství obou firem umožní od příštího roku spouštět na vybraných zařízeních Cisco Room a Cisco Desk službu Microsoft Teams jako výchozí. Uživatelé tak získají svobodu volby, zda pro svůj meeting použijí Microsoft Teams nebo aplikaci Cisco Webex.

Podle dat firmy Cisco až 85 % jejích zákazníků používá pro svoji práci více než jednu videokonferenční platformu. A při nasazení různých nástrojů či řešení mohou vznikat problémy s jejich nekompatibilitou, což se pak negativně odráží i v produktivitě. Spolupráce Microsoftu a Cisca přinese zákazníkům flexibilnější prostředí a vstup jednoho z nejužívanějších videokonferenčních nástrojů do světa špičkových zařízení s pokročilými funkcemi, jako jsou například redukce okolního hluku nebo inteligentní kamery s detekcí mluvčího.

Portfolio zařízení Cisco certifikovaných pro Microsoft Teams bude zahrnovat řadu videozařízení a periferií, které umožňují hybridní práci v jakémkoli pracovním prostoru – od menších prostor, jako huddle spaces, přes zasedací místnosti až po velké konferenční místnosti a školicí centra.

V první vlně bude od počátku příštího roku pro Teams certifikováno šest nejoblíbenějších Cisco zařízení pro schůzky a tři periferní zařízení. Další budou přibývat. Certifikace začátkem roku 2023 bude zahrnovat Cisco Room Bar, tabule Cisco Board Pro s úhlopříčkou 55 a 75 palců, Cisco Room Kit Pro pro malé, střední a velké zasedací místnosti. Následovat budou Cisco Desk Pro a Cisco Room Navigator. Uživatelé získají možnost si v certifikovaných zařízeních nastavit Microsoft Teams jako výchozí prostředí, ale zároveň bude i nadále podporováno připojení ke schůzkám Webex se všemi funkcemi.

První periferie s certifikací, inteligentní USB webová kamera Cisco Desk Camera 4K, bude k dispozici již tento měsíc a počátkem příštího roku pak přijde dvojice sluchátek s tlačítkem Teams.

Všechna certifikovaná zařízení bude možné spravovat v centru pro správu Teams a na novém portálu pro správu Teams Rooms Pro a také prostřednictvím Cisco Control Hub.

Štítky: 
Webex, Teams, Videokonference, Cisco systems, Microsoft

Podobné články

Cisco zásadně vylepšilo Webex v oblasti možností hybridní práce

4. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila několik zásadních inovací ekosystému Webex, které usnadňují hybridní práci. Významné aktualizace se dočkala komunikační sada Webex Suite. Vyšší interoperabilitě napomáhá partnerství se společností Microsoft a větší integrace zařízení Apple. Čtěte více

Cisco ve Webexu posiluje flexibilitu hybridní práce

28. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila další inovace ekosystému Webex, nejpoužívanějšího a nejkomplexnějšího end-to-end řešení pro hybridní práci. V oblasti hardwaru jde o Cisco Video Phone 8875, který se blíží pokročilým stolním videokonferenčním zařízením. Systém zároveň získal další napojení na řešení firem jako Salesforce a Oracle nebo monitoring prostřednictvím Cisco ThousandEyes. Čtěte více

Konference Cisco Live 2022 přinesla inovace pro podnikovou sféru a pohled do budoucnosti

20. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco svoji každoroční světovou konferenci Cisco Live 2022, zaměřenou na síťové a bezpečnostní technologie, letos poprvé zorganizovala jako hybridní. Zatímco v předchozích dvou letech prezentovala své inovace digitálně, aktuálního ročníku se osobně zúčastnilo asi 15 tisíc lidí a další zájemci sledovali přímý internetový přenos. Čtěte více

Nová zařízení pro Webex se soustředí na zvýšení kvality videokonferencí

13. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnost Cisco představila další inovace ekosystému Webex. Nejnovější hardwarová vylepšení se zaměřují na lepší kvalitu videokonferencí. Ukazuje se totiž, že nedostačující technologie může výrazně ovlivnit výkony hybridních týmů. Čtěte více