Cisco ve svých zařízeních zpřístupní Microsoft Teams

28. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Technologičtí giganti Cisco a Microsoft spouštějí spolupráci v segmentu videokonferenčních řešení. Partnerství obou firem umožní od příštího roku spouštět na vybraných zařízeních Cisco Room a Cisco Desk službu Microsoft Teams jako výchozí. Uživatelé tak získají svobodu volby, zda pro svůj meeting použijí Microsoft Teams nebo aplikaci Cisco Webex.

Podle dat firmy Cisco až 85 % jejích zákazníků používá pro svoji práci více než jednu videokonferenční platformu. A při nasazení různých nástrojů či řešení mohou vznikat problémy s jejich nekompatibilitou, což se pak negativně odráží i v produktivitě. Spolupráce Microsoftu a Cisca přinese zákazníkům flexibilnější prostředí a vstup jednoho z nejužívanějších videokonferenčních nástrojů do světa špičkových zařízení s pokročilými funkcemi, jako jsou například redukce okolního hluku nebo inteligentní kamery s detekcí mluvčího.

Portfolio zařízení Cisco certifikovaných pro Microsoft Teams bude zahrnovat řadu videozařízení a periferií, které umožňují hybridní práci v jakémkoli pracovním prostoru – od menších prostor, jako huddle spaces, přes zasedací místnosti až po velké konferenční místnosti a školicí centra.

V první vlně bude od počátku příštího roku pro Teams certifikováno šest nejoblíbenějších Cisco zařízení pro schůzky a tři periferní zařízení. Další budou přibývat. Certifikace začátkem roku 2023 bude zahrnovat Cisco Room Bar, tabule Cisco Board Pro s úhlopříčkou 55 a 75 palců, Cisco Room Kit Pro pro malé, střední a velké zasedací místnosti. Následovat budou Cisco Desk Pro a Cisco Room Navigator. Uživatelé získají možnost si v certifikovaných zařízeních nastavit Microsoft Teams jako výchozí prostředí, ale zároveň bude i nadále podporováno připojení ke schůzkám Webex se všemi funkcemi.

První periferie s certifikací, inteligentní USB webová kamera Cisco Desk Camera 4K, bude k dispozici již tento měsíc a počátkem příštího roku pak přijde dvojice sluchátek s tlačítkem Teams.

Všechna certifikovaná zařízení bude možné spravovat v centru pro správu Teams a na novém portálu pro správu Teams Rooms Pro a také prostřednictvím Cisco Control Hub.

Štítky: 
Webex, Teams, Videokonference, Cisco systems, Microsoft

Podobné články

Webex získal řadu vylepšení využívajících schopnosti umělé inteligence

17. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnost Cisco integrovala do své videokonferenční platformy Webex sadu inovací založených na AI. Mezi novinky patří aktualizace operačního systému RoomOS s vylepšenou detekcí uživatelů, funkce v platformě Webex Suite zaměřené na další zdokonalení videoschůzek, a aplikace pro kvalitnější komunikaci firem se zákazníky ve Webex Contact Center. Čtěte více

Webex se naučil sledovat uhlíkovou stopu

15. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnost Cisco integrovala do své videokonferenční platformy Webex nástroj Carbon Emissions Insights, který poskytuje informace o uhlíkové stopě zařízení zapojených do firemní komunikace a současně dává doporučení, jak spotřebu a využití používaných zařízení optimalizovat. Čtěte více

Cisco zásadně vylepšilo Webex v oblasti možností hybridní práce

4. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila několik zásadních inovací ekosystému Webex, které usnadňují hybridní práci. Významné aktualizace se dočkala komunikační sada Webex Suite. Vyšší interoperabilitě napomáhá partnerství se společností Microsoft a větší integrace zařízení Apple. Čtěte více

Cisco ve Webexu posiluje flexibilitu hybridní práce

28. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila další inovace ekosystému Webex, nejpoužívanějšího a nejkomplexnějšího end-to-end řešení pro hybridní práci. V oblasti hardwaru jde o Cisco Video Phone 8875, který se blíží pokročilým stolním videokonferenčním zařízením. Systém zároveň získal další napojení na řešení firem jako Salesforce a Oracle nebo monitoring prostřednictvím Cisco ThousandEyes. Čtěte více