Cisco Secure Access posílí bezpečnost v multicloudovém prostředí

9. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Bezpečnostní řešení Cisco Secure Access zefektivňuje a zjednodušuje zabezpečenou komunikaci a optimalizuje výkon a bezpečnost při každém připojení. Poskytuje tak mnohem lepší uživatelské prostředí, zvyšuje produktivitu pracovníků a IT týmům přináší jednodušší a nákladově efektivní bezpečnostní operace.

Cisco Secure Access (CSA) přináší bezpečnostní služby na edge zařízení a pomáhá bezpečně propojit rostoucí portfolia zdrojů, jako jsou cloudové, soukromé aplikace a aplikace typu software jako služba.

Cisco Secure Access zjednodušuje zabezpečení tím, že všechny bezpečnostní nástroje slučuje do jednoho snadno použitelného řešení, které chrání veškerý provoz. Místo správy široké sady nástrojů tak mohou IT správci a analytici na jednom místě sledovat veškerý provoz, aplikovat pravidla a analyzovat bezpečnostní hrozby. Cisco Secure Access sdružuje bezpečnostní nástroje do jednoho a eliminuje bezpečnostní rizika uplatňováním zásad nulové důvěry a prosazováním granulárních bezpečnostních politik. Prostřednictvím Cisco Secure Access se tak do IT prostředí klienta aplikuje přístup k síti s nulovou důvěrou (Zero Trust Network Access), zabezpečená webová brána (Secure Web Gateway), zprostředkovatel zabezpečení přístupu ke cloudu (Cloud Access Security Broker), firewall-as-a-service (FWaaS), zabezpečení DNS, izolace vzdáleného prohlížeče (Remote Browser Isolation).

Zatímco IT správci získávají v CSA jedinou cloudově spravovanou bezpečnostní konzoli, uživatelé se těší z bezproblémového připojení k jakékoli aplikaci s optimalizovaným výkonem a neustálým ověřováním bezpečnosti. Při vývoji CSA přitom dokázala Cisco zkombinovat své kompetence v oblasti sítí a bezpečnosti:

  • Cisco Secure Access přináší novou architekturu ZTNA Relay, která podporuje skutečně všechny aplikace, porty a protokoly, což v současné době vůbec není automatické.
  • CSA zahrnuje monitorovací platformu ThousandEyes, která přináší komplexní přehled o dostupnosti poskytovaných a konzumovaných služeb.
  • Cisco Secure Access je součástí Cisco Security Cloud a poskytuje komplexní cloudovou platformu pro správu (s identitou, postojem, sjednocenou politikou, návrhovým systémem a dohodou o úrovni služeb), která umožňuje lepší ochranu před hrozbami při vytváření pro zákazníky je snazší realizovat kombinované výhody napříč portfoliem Cisco a hlavními řešeními třetích stran.
  • Cisco Secure Access využívá poznatky kyberbezpečnostní agentury Cisco Talos, která denně zpracovává více než 600 miliard požadavků DNS, pět miliard požadavků na reputaci a dva miliony vzorků malwaru.

Další informace o bezpečnostních řešeních Cisco naleznete zde.

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více