Cisco Secure Access posílí bezpečnost v multicloudovém prostředí

9. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Bezpečnostní řešení Cisco Secure Access zefektivňuje a zjednodušuje zabezpečenou komunikaci a optimalizuje výkon a bezpečnost při každém připojení. Poskytuje tak mnohem lepší uživatelské prostředí, zvyšuje produktivitu pracovníků a IT týmům přináší jednodušší a nákladově efektivní bezpečnostní operace.

Cisco Secure Access (CSA) přináší bezpečnostní služby na edge zařízení a pomáhá bezpečně propojit rostoucí portfolia zdrojů, jako jsou cloudové, soukromé aplikace a aplikace typu software jako služba.

Cisco Secure Access zjednodušuje zabezpečení tím, že všechny bezpečnostní nástroje slučuje do jednoho snadno použitelného řešení, které chrání veškerý provoz. Místo správy široké sady nástrojů tak mohou IT správci a analytici na jednom místě sledovat veškerý provoz, aplikovat pravidla a analyzovat bezpečnostní hrozby. Cisco Secure Access sdružuje bezpečnostní nástroje do jednoho a eliminuje bezpečnostní rizika uplatňováním zásad nulové důvěry a prosazováním granulárních bezpečnostních politik. Prostřednictvím Cisco Secure Access se tak do IT prostředí klienta aplikuje přístup k síti s nulovou důvěrou (Zero Trust Network Access), zabezpečená webová brána (Secure Web Gateway), zprostředkovatel zabezpečení přístupu ke cloudu (Cloud Access Security Broker), firewall-as-a-service (FWaaS), zabezpečení DNS, izolace vzdáleného prohlížeče (Remote Browser Isolation).

Zatímco IT správci získávají v CSA jedinou cloudově spravovanou bezpečnostní konzoli, uživatelé se těší z bezproblémového připojení k jakékoli aplikaci s optimalizovaným výkonem a neustálým ověřováním bezpečnosti. Při vývoji CSA přitom dokázala Cisco zkombinovat své kompetence v oblasti sítí a bezpečnosti:

  • Cisco Secure Access přináší novou architekturu ZTNA Relay, která podporuje skutečně všechny aplikace, porty a protokoly, což v současné době vůbec není automatické.
  • CSA zahrnuje monitorovací platformu ThousandEyes, která přináší komplexní přehled o dostupnosti poskytovaných a konzumovaných služeb.
  • Cisco Secure Access je součástí Cisco Security Cloud a poskytuje komplexní cloudovou platformu pro správu (s identitou, postojem, sjednocenou politikou, návrhovým systémem a dohodou o úrovni služeb), která umožňuje lepší ochranu před hrozbami při vytváření pro zákazníky je snazší realizovat kombinované výhody napříč portfoliem Cisco a hlavními řešeními třetích stran.
  • Cisco Secure Access využívá poznatky kyberbezpečnostní agentury Cisco Talos, která denně zpracovává více než 600 miliard požadavků DNS, pět miliard požadavků na reputaci a dva miliony vzorků malwaru.

Další informace o bezpečnostních řešeních Cisco naleznete zde.

Podobné články

ALSO Czech Republic oživí úspěšný projekt Power Platform Club, který umožní partnerům vytvářet byznysové aplikace pro jejich klienty

28. 11. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: ALSO Czech Republic)
Od 6. prosince budou probíhat pravidelná měsíční setkání Power Platform Clubu. Přední odborníci na tvorbu aplikací společnosti Microsoft, které zlepšují řízení procesů ve firmách, se zde podělí o své know-how s partnery z České republiky a Slovenska. Partneři se také dozvědí, jak automatizovat práci pomocí AI asistenta Microsoft Copilot. Čtěte více

Predikce vývoje kybernetických hrozeb na rok 2024: AI a kyberzločin ve formě služby

28. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet představila predikci vývoje hrozeb na rok 2024 sestavenou týmem expertů z laboratoří FortiGuard Labs. Predikce popisuje novou éru pokročilého kyberzločinu, zkoumá vliv umělé inteligence a její využití k útokům, informuje o nových trendech v oblasti bezpečnostních hrozeb a radí, jak mohou organizace zvýšit svoji kolektivní vůči hrozbám. Čtěte více

N-able EDR přichází s rozšířením pro redukci potenciálních oblastí útoku

28. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Řešení N-able Endpoint Detection and Response (EDR) je nyní k dispozici i s rozšířením o pokročilou funkcí správy potenciálních oblastí útoku. S novinkou, postavenou na technologii SentinelOne Singularity RANGER, lze odhalovat zranitelná zařízení v síti a přijímat vhodná opatření k omezení pravděpodobnosti kybernetických útoků a k zajištění souladu s předpisy. Čtěte více

České organizace nejčastěji ohrožoval malware schopný převzít kontrolu nad počítačem

27. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Check Point Research zveřejnil Celosvětový index dopadu hrozeb, podle kterého byl v říjnu celosvětově nejrozšířenějším škodlivým kódem zlodějský malware FormBook. Na druhou pozici se posunul NJRat, který se používá zejména k útokům na vládní agentury a organizace na Blízkém východě. Čtěte více