Cisco Secure Access posílí bezpečnost v multicloudovém prostředí

9. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Bezpečnostní řešení Cisco Secure Access zefektivňuje a zjednodušuje zabezpečenou komunikaci a optimalizuje výkon a bezpečnost při každém připojení. Poskytuje tak mnohem lepší uživatelské prostředí, zvyšuje produktivitu pracovníků a IT týmům přináší jednodušší a nákladově efektivní bezpečnostní operace.

Cisco Secure Access (CSA) přináší bezpečnostní služby na edge zařízení a pomáhá bezpečně propojit rostoucí portfolia zdrojů, jako jsou cloudové, soukromé aplikace a aplikace typu software jako služba.

Cisco Secure Access zjednodušuje zabezpečení tím, že všechny bezpečnostní nástroje slučuje do jednoho snadno použitelného řešení, které chrání veškerý provoz. Místo správy široké sady nástrojů tak mohou IT správci a analytici na jednom místě sledovat veškerý provoz, aplikovat pravidla a analyzovat bezpečnostní hrozby. Cisco Secure Access sdružuje bezpečnostní nástroje do jednoho a eliminuje bezpečnostní rizika uplatňováním zásad nulové důvěry a prosazováním granulárních bezpečnostních politik. Prostřednictvím Cisco Secure Access se tak do IT prostředí klienta aplikuje přístup k síti s nulovou důvěrou (Zero Trust Network Access), zabezpečená webová brána (Secure Web Gateway), zprostředkovatel zabezpečení přístupu ke cloudu (Cloud Access Security Broker), firewall-as-a-service (FWaaS), zabezpečení DNS, izolace vzdáleného prohlížeče (Remote Browser Isolation).

Zatímco IT správci získávají v CSA jedinou cloudově spravovanou bezpečnostní konzoli, uživatelé se těší z bezproblémového připojení k jakékoli aplikaci s optimalizovaným výkonem a neustálým ověřováním bezpečnosti. Při vývoji CSA přitom dokázala Cisco zkombinovat své kompetence v oblasti sítí a bezpečnosti:

  • Cisco Secure Access přináší novou architekturu ZTNA Relay, která podporuje skutečně všechny aplikace, porty a protokoly, což v současné době vůbec není automatické.
  • CSA zahrnuje monitorovací platformu ThousandEyes, která přináší komplexní přehled o dostupnosti poskytovaných a konzumovaných služeb.
  • Cisco Secure Access je součástí Cisco Security Cloud a poskytuje komplexní cloudovou platformu pro správu (s identitou, postojem, sjednocenou politikou, návrhovým systémem a dohodou o úrovni služeb), která umožňuje lepší ochranu před hrozbami při vytváření pro zákazníky je snazší realizovat kombinované výhody napříč portfoliem Cisco a hlavními řešeními třetích stran.
  • Cisco Secure Access využívá poznatky kyberbezpečnostní agentury Cisco Talos, která denně zpracovává více než 600 miliard požadavků DNS, pět miliard požadavků na reputaci a dva miliony vzorků malwaru.

Další informace o bezpečnostních řešeních Cisco naleznete zde.

Podobné články

Foto: Algotech

Tržby z prodeje bezpečnostních produktů vloni vzrostly o 15,6 %

8. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětové tržby za bezpečnostní produkty dosáhly v roce 2023 celkem 106,8 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 15,6 % oproti roku 2022. Růst tržeb byl výrazný – podle IDC zaznamenalo dvouciferný meziroční nárůst všech šest sledovaných kategorií. Růst by měl navíc pokračovat přinejmenším do roku 2028. Čtěte více

Kyberútoky jsou propojené s nedostatkem dovedností

25. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Společnost Fortinet ve své výroční zprávě upozorňuje na přetrvávající problémy spojené s nedostatkem dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti. Z výzkumu vyplývá, že téměř 90 % organizací zaznamenalo v posledním roce napadení, které bylo částečně způsobeno nedostatkem personálu s potřebnými dovednostmi. Čtěte více

Progress vylepšil webový aplikační firewall v LoadMaster 360

23. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress )
Progress představil nové funkce ve své cloudové platformě pro doručování aplikacíProgress LoadMaster 360. Vylepšení pomáhají firmám chránit jejich webové aplikace před kybernetickými útoky a poskytují zákazníkům optimální zkušenosti s aplikacemi. Čtěte více

Hrozby pro macOS: Škodlivá reklama si hledá cesty do zařízení přes napodobeniny přehrávačů

22. 7. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ESET)
Uživatelé a uživatelky počítačů Apple mohli ve druhém kvartálu 2024 narazit na řadu napodobenin aplikací a nástrojů, které ukrývaly malware. V čele statistiky nejčastějších hrozeb pro platformu macOS v Česku a na Slovensku zůstávaly i v období od dubna do června 2024 adware Pirrit, downloader Adload a škodlivý kód PSW.Agent, který se řadí mezi tzv. infostealery. Čtěte více