Cisco připravilo nové profesionální certifikace. Důraz kladou na budoucnost

25. 6. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Sítě jsou páteří dnešního digitálního obchodování. Jejich automatizace ale zůstává pro firmy jedním z nejtvrdších oříšků. Cisco proto oznámilo rozšíření svého profesionálního certifikačního programu DevNet, který zahrnuje jak síťové profesionály, tak nyní i vývojáře softwaru.

Síťové technologie se za posledních pět let výrazně posunuly vpřed a jejich nové možnosti dnes mohou organizacím pomoci urychlit podnikání, vytvořit nové aplikace a zavést do síťování přístup DevOps. S novými certifikacemi Cisco DevNet mohou profesionálové získat znalosti z oblasti softwarových dovedností. Kromě toho Cisco celosvětově spolupracuje prostřednictvím sdílených repositářů kódů s komunitou síťařů a vývojářů na řešení problémů, které s sebou přináší síťová automatizace.

Urychlení automatizace sítě díky silné komunitě

Portfolio intent-based sítí společnosti Cisco umožňuje nyní bezpečnou automatizaci sítě pomocí nového komunitního vývojářského repositáře Cisco DevNet Automation Exchange. Tento repositář nabízí sdílené úložiště kódů, které obsahují příklady konkrétního využití v praxi. Komunita vývojářů, síťových profesionálů, partnerů a zákazníků společnosti Cisco může aktivně přispívat vlastním softwarem k vytvoření repositáře, který slouží jako pomoc dalším kolegům. Při intent-based síťování a implementaci automatizace vede DevNet Automation Exchange týmy dle metodologie Walk-Run-Fly.

  • Walk: Získejte detailní přehled o svých sítích a viditelnost do síťové infrastruktury. Tento přehled slouží například ke sběru telemetrických dat a získání lepších informací o spravovaných sítích. Lze také provádět audity, aby byla zajištěna trvalá bezpečnost sítě.
  • Run: Aktivujte politiky a záměry napříč různými síťovými prostředími. Toho lze využít při provozování samoobslužných síťových operací, které jsou v souladu s bezpečnostními politikami a provozními pokyny.
  • Fly: Proaktivně spravujte aplikace, uživatele a zařízení díky využití worflows přístupu DevOps. Ty umožňují nasazovat aplikace s doplňky vývoje, jako jsou kontinuální integrace a kontinuální dodávání. To vše v souladu s novými aplikačními politikami.

Nové certifikace pomáhají vytvořit IT týmy budoucnosti

Aplikace, které využívají programovatelných sítí, aby podpořily obchodní strategii firmy, skrývají velký potenciál. Aby jej však partneři a zákazníci dokázali využít, potřebují vybudovat týmy, které dokážou optimalizovat možnosti sítě a inovovat. K tomu ale potřebují adekvátní nástroje.

„Zatímco síťová technologie se mění nepředvídatelným tempem, svět inženýrů věnujících se infrastrukturám a svět softwarových vývojářů se musí propojit, aby vytvořili IT tým budoucnosti,“ řekl technický ředitel společnosti Cisco Pavel Křižanovský a dodal: „Naše nové certifikace pomáhají organizacím vytvářet týmy, které ovládají softwarovou expertízu a odborné znalosti v oblasti infrastruktury, což jim pomáhá plně využít nové možnosti sítí a zefektivnit tak své podnikání. A máme s tím bohaté zkušenosti. Za více než 25 let jsme pomohli v kariérním rozvoji zhruba 1,7 milionům profesionálů.“

Mezi nové certifikace Cisco patří:

  • Nové DevNet certifikace pro ověření softwarových profesionálů: CertifikaceDevNet Associate, DevNet Specialist a DevNet Professional jsou určeny pro softwarové vývojáře a síťové inženýry, kteří ovládají znalosti softwaru pro vývoj aplikací a automatizovaných workflows pro provozní sítě a infrastrukturu.
  • Certifikace Cisco pro testování inženýrů: Certifikace Cisco Certified Network Associate (CCNA) a Cisco Specialist, společně s certifikacemi Cisco Certified Network Professional (CCNP) a Cisco Certified Internetwork Expert (CCIE) budou moci obdržet profesionálové v segmentu velkých podniků (enterprise), odborníci na datová centra, poskytovatelé služeb, bezpečnostní experti a experti na technologie pro týmovou spolupráci.
  • Rozšíření Cisco Networking Academy pro školení síťových profesionálů a softwarových vývojářů: Certifikace Cisco Certified Network Associate (CCNA) slouží pro nové síťové profesionály z řad studentů a certifikace DevNet Associate je určena pro softwarové vývojáře. Absolventi Cisco Networking Academy budou moci získat certifikace CCNA a DevNet Associate, čímž je Cisco připraví na práci v ekosytému jejich společnosti.

Dostupnost:

  • DevNet Automation Exchange je dostupný již nyní.
  • Nové kurzy začnou probíhat v červnu 2019 a zkoušky budou k dispozici v únoru 2020. Učební materiály k novým DevNet certifikacím jsou již k dispozici na stránkách vývojáře.
  • Nové certifikační zkoušky budou probíhat v únoru 2020.
  • Pro Cisco Networking Academy budou aktualizace ke kurzům CCNA a CCNP, jejich vyhodnocení a nástroje, k dispozici v angličtině od listopadu 2019. Lokalizace do dalších jazyků budou zpřístupněny během první poloviny roku 2020.
Štítky: 

Podobné články

SWS získala ocenění od společnosti Canon

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
SWS převzala již po 6. v řadě od společnosti Canon ocenění Nejlepší distributor za rok 2023 v kategorii „Photo-Video performance“, a to jak za Českou, tak i za Slovenskou republiku. Čtěte více

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

Intel Vision 2024: Gaudi 3 a další novinky ze světa umělé inteligence

12. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Na konferenci Vision 2024 společnost Intel svým partnerům a zákazníkům představila nejdůležitější produktové novinky a technologické pokroky ze světa umělé inteligence pro firmy. Mezi největší inovace patří AI akcelerátor Gaudi 3, podniková AI řešení s novými funkcemi a možnostmi nebo škálovatelné end-to-end systémy založené na otevřeném ekosystému pro různé typy podniků. Čtěte více

Google Find My Device umožní lokalizovat ztracenou elektroniku

10. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google spustila dlouho očekávanou funkci Find My Device, kterou poprvé ohlásila již na své loňské vývojářské konferenci. Technologie využívá sdílenou síť tvořenou miliardami zařízení se systémem Android a funkčně odpovídá možnostem podobných služeb společností Apple a Tile. Aktuálně je služba dostupná v USA a Kanadě, zbytek světa by měl brzy následovat. Čtěte více